Rozrywka

Kolejny remis Stali

Przedłużona seria
Piłkarze Stali Stalowa Wola, mimo nadal nie zachwycają stylem swojej gry, to nie przegrali już czterech spotkań z rzędu. Przedłużenie tej serii wydawało się bardzo trudne do wykonania, ponieważ podopieczni trenera Białka w 9 kolejce, udali się na spotkanie wyjazdowe do Puław, gdzie mieli zmierzyć się ze spadkowiczem z 1 ligi, miejscową Wisłą. W okresie przygotowań do obecnego sezonu obydwa zespoły spotkały się przy okazji meczu kontrolnego. W tamtym spotkaniu o zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy Wisły, którzy wygrali zdecydowanie 3:0. Dodatkowo Stalówka zdecydowanie nie miała szczęścia do tej pory do stadionu w Puławach, przegrywając większość meczów tam rozgrywanych. Wszystkie te fakty przemawiały na korzyść gospodarzy, pokazując jak ciężko, będzie osiągnąć korzystny wynik naszym piłkarzom. Trener Białek w tym spotkaniu postanowił znów postawić na tych samych defensorów, którzy wybiegli na boisko podczas wygranego spotkania z Wartą Poznań (1:0). Mogło to być sporym zaskoczeniem, ponieważ Janiszewski, który eksperymentalnie zagrał na prawej obronie, wyraźnie nie sprostał zadaniu. Jednak zdanie szkoleniowca zielono-czarnych było widocznie inne. Kolejną niespodzianką w składzie hutników był brak w wyjściowej 11-ce, kapitana zespołu, czyli Adriana Gębalskiego. Spowodowane było to chyba trochę słabszą skutecznością naszego snajpera, w ostatnich meczach. Swoją szansę od pierwszych minut dostał więc Sebastian Łętocha. Stalówka w tym meczu po raz kolejny nie zachwycała jednak śmiało można powiedzieć, iż była równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. Oba zespoły nie rozpieszczały kibiców w tym dniu.
Po nudnej i nieciekawej pierwszej połowie spotkania, ożywienie przyniosło drugie 45 minut. Prowadzenie dość szybko po przerwie zdobyli piłkarze Wisły. W 51 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Smektała. Jeden punkt dla zielono-czarnych uratował, będący powoli w coraz lepszej formie Mateusz Stąporski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i jest na pewno wynikiem korzystnym dla naszego zespołu. Ostatnie 5 spotkań Stali to 2 zwycięstwa i 3 remisy. Po za przedłużeniem serii bez porażki i zdobyciu kolejnego cennego punktu, należy się chyba cieszyć, iż zawodnicy, którzy latem zostali ściągnięci do zespołu jako jego wzmocnienia, w końcu zaczynają odpłacać się za okazane im zaufanie. Zespół ze Stalowej Woli po 9 kolejkach zajmuje 9 pozycję w ligowej tabeli, z dorobkiem 11 punktów. Stalówka kolejne spotkanie rozegra w najbliższą sobotę, a jej przeciwnikiem będzie zespół Radomiaka Radom. Mecz ten zostanie rozegrany w Rzeszowie na Stadionie Miejskim o godzinie 15:00.
16 września 2017, 16:00 – Puławy (stadion MOSiR)
Wisła Puławy 1-1 Stal Stalowa Wola
Jakub Smektała 49 – Mateusz Stąporski 70
Stal Stalowa Wola: Brylewski, Janiszewski, Jarosz, Zalepa, Sobotka, Trubeha, Bukowiec, Żołądź, Stąporski, Dziubiński, Łętocha
Rezerwowi: Frątczak, Gebalski, Jonkisz, Wasiluk, Korczyński, Stelmach, Hirskyj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>