W powiecie

A W RADOMYŚLU PODŚPIEWUJĄ “TA OSTATNIA KADENCJA”?

A W RADOMYŚLU PODŚPIEWUJĄ “TA OSTATNIA KADENCJA”?

A W RADOMYŚLU PODŚPIEWUJĄ “TA OSTATNIA KADENCJA”

W naszych przedwyborczych roztrząsaniach dotarliśmy do Radomyśla nad Sanem. Do ostatnich wyborów wydawało się, że w Radomyślu tylko wójt Jan Pyrkosz i długo, długo nic. Jednak wybory pokazały, że pozycja Pyrkosza była nadzwyczaj słaba. Wygrał minimalnie,bo kilkoma głosami.

POSTAWIŁ NA PiS

Pyrkosz jest wójtem o najdłuższym stażu w powiecie i jednym z najdłużej pełniących tę funkcję w województwie. Obecna kadencja jest jego piątą. Przez ten czas raczej bez większego problemu pokonywał swoich konkurentów. Działo się tak aż do ostatnich wyborów. Pyrkosz przeważnie umiał się ustawić z wiatrem. Kiedy zapowiadało się, że PiS będzie wygrywał, związał się z tą partią.  Robił to tak sprytnie, że sam bezpośrednio nie angażował się w partyjne poczynania, ale już jego zastępczyni z list PiS-u startowała do sejmu. Trzeba przyznać, że ta strategia opłaciła się Pyrkoszowi. Prawdopodobnie gdyby nie to, to przegrałby ostatnie wybory Mówi się, że jednak ta minimalna wygrana nauczyła Pyrkosza pokory. Nie jest już tak pewny, życzliwej odnosi się do ludzi. Pytanie czy to pomoże?

MŁODE WILKI ZE STOLARKI BUDOWLANEJ

W gminie Radomyśl nie ma liczącej się partyjnej opozycji wobec PiS-u. Jednak nie brakuje takich, którzy nie są zadowoleni z rządów wójta Pyrkosza, a dodatkowo nie są sympatykami PiS-u. W gminie dobrze rozwija się branża stolarki budowlanej, która jest największym pracodawcą. W niej pracują młodzi, dobrze wykształceni ludzie, którzy inaczej patrzą na rozwój gminy. Do nich należy konkurent Pyrkosza Tomasz Połomski. Obecnie jest w wieku lekko po czterdziestce, ale i tak jest dużo młodszy od obecnego wójta. W środowisku radomyskich przedsiębiorców mówi się, że branża stolarki budowlanej patronuje młodym wilkom. Gdyby tak było, to szanse Pyrkosza na kolejną kadencję maleją. To wszystko jakoś się składa, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że Połomski wystartuje jeszcze raz.

CHWYTY, UCHWYTY, KLAMKI

Z powyższych powodów należy spodziewać się w Radomyślu z jednej strony ciekawej, a z drugiej strony ostrej kampanii. Na razie nie widać trzeciego kandydata. Jeżeli się taki pojawi, to bardziej będzie to ktoś wystawiony przez któregoś z dwójki faworytów po to, żeby odebrać głosy konkurentowi. Trudno powiedzieć kto będzie w tym bardziej zdeterminowany. Plotka – z naciskiem na plotka – głosi, że już obecnie za takim kandydatem rozgląda się obecny wójt. Co ciekawe ma to być kobieta związana z lokalnym biznesem. Pomijając czy to plotka, czy nie, to byłoby to nadzwyczaj przebiegły politycznie ruch. Jakoś wydaje się to prawdopodobniejsze niż znalezienie przez drugą stronę kandydata bardziej kościelnego i pisowskiego niż obecnie wójt Pyrkosz. Przy tak ostrej konkurencji szczególnej wagi nabierają potencjalne zmiany w ordynacji wyborczej, które mają wprowadzić stalinowską zasadę, że nie ważne kto, jak głosuje, ważne, kto głosy liczy. Nikogo nie oskarżamy ani niczego nie insynuujemy, ale dotychczasowa praktyka pokazuje, że w sytuacjach wątpliwych wygrywa ten, kto aktualnie sprawuje władzę. Pytanie w Radomyślu brzmi czy ostanie wybory potwierdzają tę praktykę. Zobaczymy kto jakie chwyty zastosuje, żeby uchwycić się władzy zanim klamka zapadnie.

Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. zorientowana

  10 grudnia 2017 at 17:28

  Miał być artykuł sponsorowany a wyszedł “pocałunek śmierci”
  Autorka w jasny i czytelny sposób pokazała nam wyborcom o co w tym wszystkim chodzi. :)
  Wspomniany Pan jest kandydatem jednego z producentów drzwi z Chwałowic .(nie wszystkich)
  Szanowni Państwo czy taki ktoś będzie dbał o dobro gminy ? czy swojego pryncypała ?
  Autorka wspomina o dobrze wykształconych młodych ludziach , możemy zatem przypuszczać ,że owy kandydat jest najlepiej wykształcony – gratuluje kadr firmie ….
  Wisienki zostawię bliżej wyborów bo czytelnicy zapomną :)

 2. hehe

  12 grudnia 2017 at 17:34

  Ciekawe,co myślą członkowie komisji wyborczych,o tych gryzmołach Pani redaktorki?!Przecież to ciężki zarzut, przede wszystkim wobec nich. Więcej rzetelności droga Pani, czyżby informacje zasięgała Pani “pod sklepem” u stałych bywalców ławeczki?

 3. Zorientowany mieszkaniec

  12 grudnia 2017 at 17:41

  Wójt Pyrkosz,w ulotkach wyborczych opisał swoje wykształcenie. Mgr UMCS ,studia podyplomowe w INP PAN w Warszawie i Uniwersytecie Warszawskim, międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami itd.. Jeśli Połomski jest lepiej wykształcony, to stawiam beczkę piwa redaktorce.:-)

 4. edekzfabrykikredek

  15 grudnia 2017 at 12:25

  chciało by się rzec ” z czym do ludu ” ? młody wilku ??

 5. Anna

  8 października 2018 at 22:52

  Właśnie przedstawiono nam Połomskiego – popierany mocno przez PiS. Powiedziała bym, że Pan Pyrkosz to stary PiS, a tak jak określiła Pani Sagatowska Połomski to nowy, świeży PiS.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

0024

Wieczór kolęd w Pysznicy

stw24.pl21 stycznia 2019
img_20190116_181106,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

“BIAŁE SZALEŃSTWO 2019 “

stw24.pl18 stycznia 2019
hjgj

Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Pomocy w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 stycznia 2019
vbxfvnvbnvbnv

Pożar domu w Turbii

stw24.pl14 stycznia 2019
Karetka pogotowia 1

Pogotowia się konsolidują

stw24.pl11 stycznia 2019
IMG_3904 (Kopiowanie)

“Klucze do Puszczy Sandomierskiej”

stw24.pl11 stycznia 2019
_DSC8177

Aktywnie w lesie i o lesie

stw24.pl10 stycznia 2019
sesja27.12.2018

Bojanów. Budżet na 2019 rok przyjęty jednomyślnie

stw24.pl7 stycznia 2019
ghk

Z drogi śledzie, starosta jedzie

stw24.pl4 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl