W powiecie

A W RADOMYŚLU PODŚPIEWUJĄ “TA OSTATNIA KADENCJA”?

A W RADOMYŚLU PODŚPIEWUJĄ “TA OSTATNIA KADENCJA”?

A W RADOMYŚLU PODŚPIEWUJĄ “TA OSTATNIA KADENCJA”

W naszych przedwyborczych roztrząsaniach dotarliśmy do Radomyśla nad Sanem. Do ostatnich wyborów wydawało się, że w Radomyślu tylko wójt Jan Pyrkosz i długo, długo nic. Jednak wybory pokazały, że pozycja Pyrkosza była nadzwyczaj słaba. Wygrał minimalnie,bo kilkoma głosami.

POSTAWIŁ NA PiS

Pyrkosz jest wójtem o najdłuższym stażu w powiecie i jednym z najdłużej pełniących tę funkcję w województwie. Obecna kadencja jest jego piątą. Przez ten czas raczej bez większego problemu pokonywał swoich konkurentów. Działo się tak aż do ostatnich wyborów. Pyrkosz przeważnie umiał się ustawić z wiatrem. Kiedy zapowiadało się, że PiS będzie wygrywał, związał się z tą partią.  Robił to tak sprytnie, że sam bezpośrednio nie angażował się w partyjne poczynania, ale już jego zastępczyni z list PiS-u startowała do sejmu. Trzeba przyznać, że ta strategia opłaciła się Pyrkoszowi. Prawdopodobnie gdyby nie to, to przegrałby ostatnie wybory Mówi się, że jednak ta minimalna wygrana nauczyła Pyrkosza pokory. Nie jest już tak pewny, życzliwej odnosi się do ludzi. Pytanie czy to pomoże?

MŁODE WILKI ZE STOLARKI BUDOWLANEJ

W gminie Radomyśl nie ma liczącej się partyjnej opozycji wobec PiS-u. Jednak nie brakuje takich, którzy nie są zadowoleni z rządów wójta Pyrkosza, a dodatkowo nie są sympatykami PiS-u. W gminie dobrze rozwija się branża stolarki budowlanej, która jest największym pracodawcą. W niej pracują młodzi, dobrze wykształceni ludzie, którzy inaczej patrzą na rozwój gminy. Do nich należy konkurent Pyrkosza Tomasz Połomski. Obecnie jest w wieku lekko po czterdziestce, ale i tak jest dużo młodszy od obecnego wójta. W środowisku radomyskich przedsiębiorców mówi się, że branża stolarki budowlanej patronuje młodym wilkom. Gdyby tak było, to szanse Pyrkosza na kolejną kadencję maleją. To wszystko jakoś się składa, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że Połomski wystartuje jeszcze raz.

CHWYTY, UCHWYTY, KLAMKI

Z powyższych powodów należy spodziewać się w Radomyślu z jednej strony ciekawej, a z drugiej strony ostrej kampanii. Na razie nie widać trzeciego kandydata. Jeżeli się taki pojawi, to bardziej będzie to ktoś wystawiony przez któregoś z dwójki faworytów po to, żeby odebrać głosy konkurentowi. Trudno powiedzieć kto będzie w tym bardziej zdeterminowany. Plotka – z naciskiem na plotka – głosi, że już obecnie za takim kandydatem rozgląda się obecny wójt. Co ciekawe ma to być kobieta związana z lokalnym biznesem. Pomijając czy to plotka, czy nie, to byłoby to nadzwyczaj przebiegły politycznie ruch. Jakoś wydaje się to prawdopodobniejsze niż znalezienie przez drugą stronę kandydata bardziej kościelnego i pisowskiego niż obecnie wójt Pyrkosz. Przy tak ostrej konkurencji szczególnej wagi nabierają potencjalne zmiany w ordynacji wyborczej, które mają wprowadzić stalinowską zasadę, że nie ważne kto, jak głosuje, ważne, kto głosy liczy. Nikogo nie oskarżamy ani niczego nie insynuujemy, ale dotychczasowa praktyka pokazuje, że w sytuacjach wątpliwych wygrywa ten, kto aktualnie sprawuje władzę. Pytanie w Radomyślu brzmi czy ostanie wybory potwierdzają tę praktykę. Zobaczymy kto jakie chwyty zastosuje, żeby uchwycić się władzy zanim klamka zapadnie.

Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. zorientowana

  10 grudnia 2017 at 17:28

  Miał być artykuł sponsorowany a wyszedł “pocałunek śmierci”
  Autorka w jasny i czytelny sposób pokazała nam wyborcom o co w tym wszystkim chodzi. :)
  Wspomniany Pan jest kandydatem jednego z producentów drzwi z Chwałowic .(nie wszystkich)
  Szanowni Państwo czy taki ktoś będzie dbał o dobro gminy ? czy swojego pryncypała ?
  Autorka wspomina o dobrze wykształconych młodych ludziach , możemy zatem przypuszczać ,że owy kandydat jest najlepiej wykształcony – gratuluje kadr firmie ….
  Wisienki zostawię bliżej wyborów bo czytelnicy zapomną :)

 2. hehe

  12 grudnia 2017 at 17:34

  Ciekawe,co myślą członkowie komisji wyborczych,o tych gryzmołach Pani redaktorki?!Przecież to ciężki zarzut, przede wszystkim wobec nich. Więcej rzetelności droga Pani, czyżby informacje zasięgała Pani “pod sklepem” u stałych bywalców ławeczki?

 3. Zorientowany mieszkaniec

  12 grudnia 2017 at 17:41

  Wójt Pyrkosz,w ulotkach wyborczych opisał swoje wykształcenie. Mgr UMCS ,studia podyplomowe w INP PAN w Warszawie i Uniwersytecie Warszawskim, międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami itd.. Jeśli Połomski jest lepiej wykształcony, to stawiam beczkę piwa redaktorce.:-)

 4. edekzfabrykikredek

  15 grudnia 2017 at 12:25

  chciało by się rzec ” z czym do ludu ” ? młody wilku ??

 5. Anna

  8 października 2018 at 22:52

  Właśnie przedstawiono nam Połomskiego – popierany mocno przez PiS. Powiedziała bym, że Pan Pyrkosz to stary PiS, a tak jak określiła Pani Sagatowska Połomski to nowy, świeży PiS.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

DSC_0218-1024x680

OSP w Kłyżowie otrzymało nowy wóz strażacki

stw24.pl16 października 2018
cytologia

Dla kobiet w Nisku i Pysznicy: Zbadaj piersi, zrób cytologię

stw24.pl15 października 2018
42183015_2212347292335028_555046895769092096_n

Ryszard Kapała – będę rozwiązywał konkretne problemy

stw24.pl10 października 2018
SLAJDER

Przyszów. Przekazanie samochodu strażackiego

stw24.pl3 października 2018
starostwo

NAJWIĘKSZY WRÓG NA SWOJEJ LIŚCIE

stw24.pl2 października 2018
DSC_0602

Rocznicowe uroczystości w Kochanach

stw24.pl1 października 2018
poligon

Ćwiczenia na poligonie – zakaz wstępu!

stw24.pl1 października 2018
cmentarz-pomnik

Gminne obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

stw24.pl19 września 2018
beznazwy_panorama1 medium

Boisko wielofunkcyjne w Burdzach

stw24.pl18 września 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl