W powiecie

Akcja “Rzuć piątaka, by zdiagnozować raka”

Akcja “Rzuć piątaka, by zdiagnozować raka”

15 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa. Rzeszowscy pacjenci i społecznicy z Fundacji Iskierka oraz grupy PASSIO utworem „Ona by tak chciała bym był zdrowy” dotarli prosto do naszych serc. Teraz proszą o ich otwarcie i wsparcie zakupu profesjonalnego sprzętu do diagnozowania. Mateusz Rejowski to 16-letni rzeszowianin, u którego zdiagnozowano chłoniaka Hodgkinsa. Kiedy za jego sprawą w sieci ukazał się cover „Ona by tak chciała bym był zdrowy”, w którym Mateusz śpiewa o życiu na oddziale onkologii, okazało się, że Polakom leży na sercu zdrowie dzieci dotkniętych rakiem.

W niespełna tydzień od premiery teledysk w serwisie YouTube obejrzało ponad milion osób. Zaczęły także pojawiać się pieniądze na wirtualnej zbiórce Mateusza w serwisie pomagam.pl.

W powstawanie coveru zaangażowana była również Fundacja Iskierka, która działa na rzecz podnoszenia jakości życia dzieci z chorobą nowotworową. Premiera teledysku odbyła się 6 lutego, a 7 i 8 lutego Fundacja przeprowadziła w rzeszowskim szpitalu akcję „Profilaktyka jest OK”. Wykonano bezpłatnie przesiewowe badania USG jamy brzusznej u dzieci i młodzieży. Przebadano w sumie 315 osób, a u 31 wykryto nieprawidłowości.

Dzięki nowemu sprzętowi będzie można zdiagnozować jeszcze więcej dzieci i młodzieży. Potrzebny jest wysokiej klasy aparat USG dla Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Warto dodać, że Klinika jest jedynym tego typu ośrodkiem w województwie podkarpackim, prowadzącym diagnostykę i specjalistyczne leczenie chorób nowotworowych i hematologicznych wieku dziecięcego. Koszt zakupu potrzebnego sprzętu to około 350 tysięcy złotych.

Fundacja Iskierka oraz grupa PASSIO, odpowiedzialna za teledysk do coveru Mateusza Rejowskiego od 14 do 16 lutego 2020 r. ogłasza Weekend Walki z Rakiem Wieku Dziecięcego z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Dzieciństwa, który przypada na 15 lutego br. Z tej okazji zorganizowana zostanie akcja “Rzuć piątaka, by zdiagnozować raka”.

“Nigdy nie mogłem patrzeć na cierpienie dzieci, więc nie potrafię stać z rękami w kieszeniach, tylko działam. Jak tylko wiem, że mogę pomóc to robię to z wielką radością. Jeśli ja tak mam, to pewnie znajdzie się więcej osób skłonnych dać piątaka. Przecież to tak niewiele.” – mówi Mateusz Bogdanowicz, pomysłodawca akcji, instruktor grupy PASSIO.

Celem akcji będzie sfinansowanie zakupu potrzebnego sprzętu. Jeśli faktycznie wspierający mieliby rzucić tytułowego piątaka to wystarczyłoby 70 tysięcy osób. Patrząc na zainteresowanie coverem „Ona by tak chciała bym był zdrowy” nie ma co się martwić o wynik.

Informacje o tym jak można wesprzeć cel akcji pojawią się 15 lutego br. w godzinach popołudniowych na profilach facebookowych Fundacji Iskierka i grupy PASSIO:

https://www.facebook.com/fundacja.iskierka/

https://www.facebook.com/passiorzeszow/

 

Źródło U.G.Bojanów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

S19 NNISKO

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę kolejnego odcinka S19.

stw24.pl21 lutego 2020
303-204340

KPP w Stalowej Woli zaprasza na debatę

stw24.pl21 lutego 2020
IMG_20200221_081210

Zderzenie z ciężarówką – jedna osoba nie żyje

stw24.pl21 lutego 2020
wypadek

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych

stw24.pl20 lutego 2020
Bez tytulu - Kopia - Kopia - Kopia

Szkoła w Radomyślu w akcji „Wyślij pączka do Afryki”

stw24.pl20 lutego 2020
policja dzień pączka

Tłusty Czwartek – legalnie pączki

stw24.pl20 lutego 2020
kolejowo

Zamknięty przejazd kolejowy w miejscowości Dąbrowa Rzeczycka

stw24.pl20 lutego 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu dla miejscowości…

stw24.pl19 lutego 2020
mateusz

Tak czy owak zawsze Nowak.

stw24.pl18 lutego 2020