W powiecie

Bakterii w wodzie nie ma, ale trzeba czekać na oficjalny wynik

Bakterii w wodzie nie ma, ale trzeba czekać na oficjalny wynik

Wczoraj Zakład Gospodarki Komunalnej w Pysznicy poinformował, że w wodzie występują pojedyncze bakterie grupy coli. Ponowne badanie wykazało, brak tych bakterii, jednak na oficjalne wyniki trzeba poczekać i do tego czasu mieszkańcy nie mogą pić wody z wodociągu.   

Jak wynika z komunikatu podanego przez ZGK, 4 października na podstawie badań sanitarno – epidemiologicznych stwierdzony został brak przydatności wody do spożycia z wodociągu Pysznica ze względu na występowanie pojedynczych bakterii grupy coli. Woda z ujęcia nadawała się tylko do celów sanitarnych, a do spożycia po przegotowaniu. Dlatego też został uruchomiony punkt w ZGK przy ul. Wolności 295, w którym mieszkańcy mogą otrzymać wodę pitną.

Dziś zakład wydał drugi komunikat, w którym informuje, że prowadzone są działania naprawcze mające na celu poprawę jakości wody. Ponadto w próbce wody, która  została pobrana do badań 4 października nie stwierdzono żadnych bakterii. Jednak, by jednoznacznie potwierdzić przydatność wody do spożycia dziś ponownie zostały pobrane próbki do badań.

Jak informuje Jan Ślusarczyk, prezes ZGK obecnie zakład stara się znaleźć przyczynę pojawienia się bakterii. Zaznacza, że nie było prowadzonych żadnych prac, które by to mogły spowodować. Być może pojawienie się bakterii spowodowały opady deszczu, a studnie są na gminnych pastwiskach i nieużytkach.

- Wczoraj zostały wykonane badania, które pokazały, że woda jest wolna od jakichkolwiek bakterii. Dziś badania mają zostać powtórzone, mają one w sposób jednoznaczny potwierdzić ten wynik – mówi prezes Jan Ślusarczyk.
Wstępny wynik badań powinien być znany jutro po południu, a oficjalny będzie albo późnym wieczorem jutro albo w sobotę rano.
Do czasu wydania stosownej decyzji przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Stalowej Woli wody surowej z wodociągu nie można pić.  Wodę do picia można otrzymać w siedzibie spółki.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

wybory_glosowanie

A W RADOMYŚLU PODŚPIEWUJĄ “TA OSTATNIA KADENCJA”?

stw24.pl9 grudnia 2017
zaremba

Radny Zaremba skazany prawomocnym wyrokiem

stw24.pl5 grudnia 2017
legionisci

Legioniści z Radomyśla nad Sanem w kalendarzu

stw24.pl25 listopada 2017
glowne

Przeżyli wspólnie ponad 50 lat

stw24.pl24 listopada 2017
jeden z dziesieciu

Mieszkaniec Radomyśla nad Sanem wygrał finał “Jednego z Dziesięciu”

stw24.pl24 listopada 2017
top_1

Jelenie – utrapienie ?

stw24.pl20 listopada 2017
stalowa_wola_iluminacja

Stalowa Wola -miasto święte czy przeklęte?

stw24.pl18 listopada 2017
renata butryn

Renata Butryn-pytania do prezydenta

stw24.pl17 listopada 2017
paweł Gardy

Nie ma mocnego na Gardego?

stw24.pl13 listopada 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl