W powiecie

Bakterii w wodzie nie ma, ale trzeba czekać na oficjalny wynik

Bakterii w wodzie nie ma, ale trzeba czekać na oficjalny wynik

Wczoraj Zakład Gospodarki Komunalnej w Pysznicy poinformował, że w wodzie występują pojedyncze bakterie grupy coli. Ponowne badanie wykazało, brak tych bakterii, jednak na oficjalne wyniki trzeba poczekać i do tego czasu mieszkańcy nie mogą pić wody z wodociągu.   

Jak wynika z komunikatu podanego przez ZGK, 4 października na podstawie badań sanitarno – epidemiologicznych stwierdzony został brak przydatności wody do spożycia z wodociągu Pysznica ze względu na występowanie pojedynczych bakterii grupy coli. Woda z ujęcia nadawała się tylko do celów sanitarnych, a do spożycia po przegotowaniu. Dlatego też został uruchomiony punkt w ZGK przy ul. Wolności 295, w którym mieszkańcy mogą otrzymać wodę pitną.

Dziś zakład wydał drugi komunikat, w którym informuje, że prowadzone są działania naprawcze mające na celu poprawę jakości wody. Ponadto w próbce wody, która  została pobrana do badań 4 października nie stwierdzono żadnych bakterii. Jednak, by jednoznacznie potwierdzić przydatność wody do spożycia dziś ponownie zostały pobrane próbki do badań.

Jak informuje Jan Ślusarczyk, prezes ZGK obecnie zakład stara się znaleźć przyczynę pojawienia się bakterii. Zaznacza, że nie było prowadzonych żadnych prac, które by to mogły spowodować. Być może pojawienie się bakterii spowodowały opady deszczu, a studnie są na gminnych pastwiskach i nieużytkach.

- Wczoraj zostały wykonane badania, które pokazały, że woda jest wolna od jakichkolwiek bakterii. Dziś badania mają zostać powtórzone, mają one w sposób jednoznaczny potwierdzić ten wynik – mówi prezes Jan Ślusarczyk.
Wstępny wynik badań powinien być znany jutro po południu, a oficjalny będzie albo późnym wieczorem jutro albo w sobotę rano.
Do czasu wydania stosownej decyzji przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Stalowej Woli wody surowej z wodociągu nie można pić.  Wodę do picia można otrzymać w siedzibie spółki.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

1111stalll

Zwycięstwo Stali.

stw24.pl22 października 2017
janiecc

PANIE WÓJCIE WY SIĘ BÓJCIE

stw24.pl19 października 2017
powiat sesja

W PYSZNICY DO STARTU GOTOWI?

stw24.pl17 października 2017
pysznica (22)

Świętowali złote i diamentowe gody

stw24.pl16 października 2017
grafika-sygnal-alarmowy-maszt-770x400

TROCHĘ SMUTNY JUBILEUSZ

stw24.pl15 października 2017
lucjusz_nadberezny_wyr

MEA CULPA Panie Prezydencie.

stw24.pl14 października 2017
IMG_4087 (Kopiowanie)

Powiatowe obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

stw24.pl13 października 2017
dsc_0562

Jarosław nie dzwonił?

stw24.pl12 października 2017
drzewa

Drzewa wycięto bezprawnie – siostry zapłacą

stw24.pl12 października 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl