Bez kategorii

Beata przykład dała?Ogromne nagrody dla urzędników .

Beata przykład dała?Ogromne nagrody dla urzędników .

HOJNA WŁADZA ZA NASZE

Gdy zrobiło się głośno o skandalu z wypłatami ogromnych nagród dla członków rządu Beaty Szydło pomyśleliśmy, że może trzeba sprawdzić czy podobnie hojną ręką nagradza się lokalna pisowska władza. Zwróciliśmy się do prezydenta Lucjusza Nadbereżnego z pytaniem o to ile w Urzędzie Miasta wydano na nagrody w roku 2017. Musiało to być cholernie trudne do policzenia, bo na odpowiedź czekaliśmy 49 dni. Pomijając fakt, że tak długi termin jest złamaniem prawa, to dodatkowo zastanawialiśmy się o co tu chodzi, ponieważ w słabe umiejętności urzędników w liczeniu nie chciało się wierzyć.

WIELKIE PIENIĄDZE I ZA CO?
Nikogo jako tako kumatego nie trzeba przekonywać, że sytuacja miejskich finansów jest fatalna. Miasto żyje na kredyt, a i osiągnięć w rozwoju szukać ze świecą. Tym bardziej zdumiewa hojność władzy w przyznawaniu sobie nagród. Według dostarczonych danych z Urzędu Miasta w 2017 siedemnastym roku na nagrody wydano 1.773.560 złotych (milion siedemset siedemdziesiąt trzy tysiące pięćset sześćdziesiąt złotych). O ile nam wiadomo jest to kwota rekordowa. Jeszcze nigdy od 1991 roku w Urzędzie nie wydano tyle na nagrody, nawet w latach kiedy kasa miasta była w dobrym stanie, a wpływy z podatków rosły bez ich podnoszenia. Rekordzistką jest jedna urzędniczka, która “przytuliła” prawie pięćdziesiąt tysięcy.

KTO, ILE I ZA CO
W tej ogromnej kwocie są nagrody wynikające z ustawowych uregulowań i te, przydzielane uznaniowo i te to ogromna większość. Ustawową nagrodę jubileuszową otrzymało 26 osób na łączną kwotę 239.260 złotych. Z okazji dnia samorządowca nagrody otrzymało 217 osób na łączną kwotę 320.500 złotych. Rozpiętość wielkości tych nagród mieściła się między 360 zł. a 2150 zł. Nagrody roczne otrzymało 222 osoby na kwotę 852.000 zł. W tym wypadku wielkość nagród wynosiła od 430 zł. do 7000 zł. I na koniec, to co budzi najwięcej wątpliwości patrząc na sytuację miasta. Nagrody za zwiększone obowiązki oraz szczególne osiągnięcia w pracy dostało 105 osób na łączną kwotę 361.860 zł. Rozpiętość kwot to od 360 zł. do 7174 zł. Trzeba przyznać, że mają rozmach… itd.

GDZIE PODZIAŁA SIĘ PRZYZWOITOŚĆ?
Takiego szastania publicznym groszem nie da się obronić. Na dobrą sprawę można powiedzieć, że te nagrody również wypłacono z pożyczek zaciągniętych przez miasto. Wielu mieszkańców Stalowej Woli, a zwłaszcza ci zadłużeni w takich instytucjach jak Provident wie, że branie kredytów jest proste i nie wymaga specjalnej wiedzy. Można to również odnieść do wielomilionowych kredytów zaciąganych przez miasto. Sztuka polega na tym, żeby jeżeli już, to zadłużać się umiarkowanie i nadal się rozwijać. Jak widać obecna władza nie posiada tej umiejętności i chyba nawet jej nie rozumie. Żeby nie narazić się na zarzut, że zrzędzimy, porównajmy tę sytuację do tego, co w Rzeszowie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, które miasto rozwija się szybciej i lepiej. Co prawda Rzeszów jest poważnie zadłużony, ale to chyba jedyne w czym Stalowa Wola może się z nim ścigać i to coraz skuteczniej. I tak prezydent Tadeusz Ferenc wydał w 2017 roku na nagrody dla 750 urzędników około 560.000 zł. (pięćset sześćdziesiąt tysięcy złotych), czyli średnio na jednego urzędnika przypada około siedemset pięćdziesiąt złotych. Porównajmy 1.773.560 złotych w Stalowej Woli i 560.000 złotych w Rzeszowie.

Rozmawialiśmy z wieloma wpływowymi politykami PIS-u i nie tylko w regionie, nikt nie był w stanie uwierzyć, że takie nagrody można było przyznać. Każdy z nich prosił z nas o anonimowość, ponieważ jak to powiedzieli, komentowanie tych nagród, może przekreślić ich kariery polityczne.

Grzegorz Poniedzielski

druk111

druk2

Zobacz Komentarze (47)

Komentarze

 1. samorządowiec

  20 kwietnia 2018 at 13:57

  Jako przedsiębiorca powiem tylko jedno zdanie: Ch…. człowieka trafia jak słyszy co te k… urzędasy robią z naszymi pieniędzmi …

  • Nico

   20 kwietnia 2018 at 20:46

   Przedsiębiorco, nie wiem czym sie zajmujesz, ale weź pod uwagę to, że urzędnik który dobrze zarobi nie zje pieniędzy, ale pójdzie na zakupy do “przedsiębiorcy”, z dziećmi do kina, na lody, do pizzerii itd. Wszędzie tam zostawi pieniądze, żeby przedsiębiorcy dobrze się żyło i miał z czego zapłacić pracownikom. Gdyby zarabiał grosze, zrobiłby zakupy w biedronce i nie miałbyś możliwości ponarzekać. Lepiej jak urzędnik, dobrze wykształcony i uczciwy dostanie nagrodę, bo nie kusi go by brać łapówki i załatwiać sprawy na boku

   • Will

    22 kwietnia 2018 at 13:27

    Ale masz pojęcie człowieku. Urzędnik nie wytwarza żadnych dóbr jest obciążeniem dla społeczeństwa. Dostaje poeniądzie z naszych podatków. A w tym przypadku zaciągnieto porzyczki kredyty na te premię, żadnen prywatny zakład nie wypłaci premi jeżeli na nią nie zarobi proste jeżeli miasto się zadłuża to jakim prawem za złe gospodarowanie pieniądzem tym bardziej publicznym są przyznawane premie

    • Gienek

     22 kwietnia 2018 at 16:21

     Dokładnie!!! Jakim prawem???? Dojnej zmiany?????

   • Ewa

    24 kwietnia 2018 at 12:51

    Wcale tak nie jest,że tylko zarabiający grosze robią zakupy w biedronce.Spotkać tam można nawet bardzo bogatych przedsiębiorców a ich żony są stałymi klientkami w sklepach z używanym ciuchami.

 2. Stefek

  20 kwietnia 2018 at 14:00

  Za pierdzenie w stołek przez 8 godz. 7 tys. premii, a ty na Hucie napierniczaj nadgodziny, aby dorobić 200 zł do pensji, gdzie ten kraj zmierza !!!!!!!!!!!!

 3. fixomat

  20 kwietnia 2018 at 14:01

  JA PIERDYKAM, mogę iść o zakład, że tą spec urzędniczką, która przytulił 50 baksów w nagrodzie jest główny skarbnik! Obydwojga zapytam, czy znane jest wam słowo przyzwoitość? Menedżer Nadbereżny stosuje rozdawnictwo identyczne jak rząd a urzędników mu spolegliwych traktuje niczym ministrów “Beata 65+”! Czy wam też się takie nagrody należały mimo, że miasto tonie w długach?

 4. Kursant

  20 kwietnia 2018 at 14:02

  BRAWO LUCJUSZ, jesteś najlepszym Prezydentem, lepszego nie miał ten Urząd, “chugo” z mieszkańcami!!!

 5. mattor

  20 kwietnia 2018 at 14:02

  Śmiejący się debil!

 6. dvb_cms

  20 kwietnia 2018 at 14:28

  Ilu jest urzędników w mieście??? To nie za mało na wygranie wyborów??? Proponuje wybrać 10 000 rodzin, obdarować w miesiącu wyborczym kwotą 500 zł; to tylko 5 baniek, a wybory wygrane!!!

 7. Naczelnik państwa

  20 kwietnia 2018 at 15:42

  Uprzejmie informuję iż tych nagród nie trzeba oddawać na Caritas.

 8. Falc

  20 kwietnia 2018 at 16:08

  Co to za język w artykule? A może jednak zasłużyli? Popatrzcie ile się dzieje w mieście. Ile inwestycji w toku. Masa projektów w realizacji.

  • Filc

   20 kwietnia 2018 at 16:23

   Ktoś chyba wziął nagrodę i teraz próbuje się wybielić
   :)

  • www

   21 kwietnia 2018 at 00:52

   I o te projekty chodzi, bo inwestycjami bym tego nie nazwal. Lata miasto zaciskalo pasa zeby nie narobic dlugow i wydawalo tylko na rzeczy wazne, to teraz bedzie roztrwonione 100 mln kredytu na glupoty.

 9. sezerp

  20 kwietnia 2018 at 19:21

  FALC Tak! dzieje się w mieście. Zabawy w żołnierzyków przeklętych, przysięga dzieci wcielonych do OTK, inwestycje generujące koszty dla budżetu miasta, podnoszenie podatków przedsiębiorcom, zakup budynku Mostostalu (komu i po co), zakup byłej dyrekcji naczelnej HSW, przejęcie zniszczonych dróg na terenie HSW, niszczenie spółek i astronomiczne zadłużenie miasta – 240 milionów?.Tak dzieje się ale nic dobrego dla miasta z tego nie wyniknie. Zwija się KUL a inwestorów jak nie było tak nie ma. A “bizancjum” płezydenta rozkwita! Tylko kto to posprząta!

 10. teresa

  20 kwietnia 2018 at 19:27

  Widzę, że od Warszafki nie odstajemy !!!!

 11. wader

  20 kwietnia 2018 at 19:40

  Nie przeżyłbyś pół dnia gdybyś się musiał zmierzyć z trudnością zadań niektórych pracowników Urzędu Miasta. A wynagrodzenia są raczej marne, za tak trudną pracę. Jeżeli sprzedawca w lidlu czy biedronce zarabia podobne pieniądze to coś tu jest nie tak. Zazwyczaj w każdym zakładzie pracy pracodawca przyznaje na koniec roku nagrodę lub premię. Więc nie wypisuj głupot i nie oczerniaj skoro nie masz o tym pojęcia.

  • www

   21 kwietnia 2018 at 01:01

   wader – pracodawca wydaje swoje pieniadze, na wynagrodzenie za prace ktorej ktos potrzebuje, bo jakby nie potrzebowal to by nie kupil efektow tej pracy i pracodawca by zbankrutowal. Prezydent miasta wydaje pieniadze podatnikow, a nawet juz nie pieniadze podatnikow, tylko bierze na tych podatnikow ogromne kredyty. I jako urzednik i mieszkaniec miasta bedziesz ponosil koszty splacania odsetek kazdego roku, a z dziecmi bedziesz sie widywal raz w miesiacu jak wyjada za praca do miast ktore sie rozwijaja gospodarczo. I nie, nie wszedzie sa nagrody i premie. W wielu miejscach pracy jest po prostu wynagrodzenie za prace.

 12. Abak

  20 kwietnia 2018 at 21:03

  Skoro komuś przeszkadza, ze ciężko pracuje w hucie, a oni tylko „pierdza w stołek” polecam iść na studia i zrobić szereg podyplomówek (za własne pieniądze), a potem przepracować na takim stołku miesiąc. Ciekwe jakie wtedy byłoby wasze zdanie o tej pracy.

  • mgr inż.

   22 kwietnia 2018 at 11:08

   Panie Abak mając konkretne studia nie trzeba robić podyplomówek…chyba, że ktoś nic nie potrafi to na siłę się “kształci”.
   Praca urzędnika to świetna sprawa dla takich ludzi. Na niczym nie trzeba się znać, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Tylko siedzieć i pierdzieć w stołek…

 13. Baska

  20 kwietnia 2018 at 22:08

  Drogi prezydencie – ja też poproszę o nagrodę – za wzorową postawę obywatelską, na przykład – wcale to, a wcale nie naprzykrzyłam się urzędnikom i ani razu nie zawracałam im głowy swoimi jakże marnymi sprawami – dzięki mnie właśnie mieli tak dużo czasu na pracę dla dobra naszego wodza, tfu, narodu, tfu, miasta przecież … i tak ciężko pracowali, a te nagrody im się po prostu należały .

 14. Nadia

  20 kwietnia 2018 at 22:20

  Trzeba Pana Kaczyńskiego powiadomić o rządach w Stw ,

 15. Łukasz

  20 kwietnia 2018 at 22:51

  Kiedyś tego niedoścignionego wazeliniarza ktoś rozliczy z tego co robi w tym miescie.

 16. julian

  21 kwietnia 2018 at 00:44

  świetny temat, brakuje tylko informacji kto przytulił te 50 tysi, może coś przeoczyłem, albo przeczytałem bez zrozumienia, ale w tych różnych widełkach nie ma takiej nagrody. Chyba że chodziło o kilka nagród z różnych tytułów. Warto by było to dopisać dla jasnośći sytuacji

 17. www

  21 kwietnia 2018 at 01:15

  Jak juz jedziecie z dostepem do informacji publicznej to ja bym prosil o informacje jak zmienilo sie zatrudnienie w urzedzie miasta i jakie sa tego koszty. Wynagrodzenie + stanowisko pracy pracownika biurowego to blisko 70 000 rocznie. Coś czuje, że tu są koszty.

 18. PioSik

  21 kwietnia 2018 at 07:30

  Codo nagród nie mam wyrobionego zdania, bo dokładnie nie wiem na ile były zasłużone. Chciałbym jednak zwrócić uwagę że nagroda jubileuszowa wynika z układu zbiorowego umowy o pracę. Nie jest więc nagrodą. Ewentualnie może być traktowana jako premia za wytrwałość w siedzeniu w jednym środowisku.

 19. litania DO SERCA LITOŚCIWEGO

  21 kwietnia 2018 at 09:50

  Panie redaktorze skoro tak dobrze poszło z nagrodami u Nadbereżnego to idźcie dalej i poproście o taki sam dokument w powiecie i gminach tego powiatu by zobaczyć jak uwłaszcza się elyta pisowska na podatnikach! Jak to mozliwe by zaciągać kredyty na… nagrody między innymi? Myślę, że opozycja powinna skierować wniosek do NIK celem zbadania zasadności roztrwonienia takiej kasy tylko na dodatkowe wynagrodzenia. Czym się kierował pan zwany prezydentem przyznając jednej “wybrance” nagrodę równą rocznym dochodom?

 20. pracownik

  21 kwietnia 2018 at 10:30

  Jak kto przytulił największe nagrody. Nierób sekretarzowa i jej pupilek informatyk, skarbnicą i naczelnicy wydziałów. Szeregowy pracownik o takich pieniądzach może tylko pomarzyć.

 21. obserwator

  21 kwietnia 2018 at 10:35

  Szlak człowieka trafia jak widzi tych nierobów z wydziału edukacji, wiecznie przed budynkiem z telefonem przy uchu. Cały dzień luzik i gawenda. A człowiek z nosem w papierach nie wie w co ręce włożyć. Ale kasa taka sama.

 22. Naczelnik państwa

  21 kwietnia 2018 at 11:19

  Ciekawe kiedy prezydent pokaże pazurki….. Tylko widać że pod pazurami trochę do ukrycia zostalo

 23. lorretta

  21 kwietnia 2018 at 17:33

  Może ktoś z kompetentnych ludzi wyjaśni ten cud rozmnożenia pieniędzy w budynku przy placu Niebiańskiego Spokoju w 2017 roku…Skoro budżet cierpiał niedostatek bo aż 40 mln złotych to deficyt, to skąd u licha znalazło się prawie 1,8 mln na nagrody? Skoro skarbnik miejski we wrześniu przed radnymi zapalił czerwoną lampkę z braku wpływów do kasy miejskiej środków to skąd w końcówce roku znalazły się duże pieniądze “za szczególne” zasługi na nagrody? Nie pojęte dla zwykłego Kowalskiego zjawisko uzdrowienia miejskiej kasy poprzez olbrzymie wydatki na nagrody. Niebywały skandal z chciwością na kasę i durnym tłumaczeniem, że oni tzn urzędnicy są “wykształceni” i ciężko pracują to im się “należy”! Identycznie było z rządem też im się należało ale do czasu…!

 24. borgio

  21 kwietnia 2018 at 21:37

  Z coraz większa pewnością tu i ówdzie słychać nie co więcej szczegółów dotyczących nagród za 2017 rok. Pewnym jest, że jedna z pracownic(urzędniczka) przytuliła ok 93 tys. złotych – w tym miala być nagroda jubileuszowa do potęgi 2. Teraz patrząc na pismo z urzędu gdzie w kategorii nagród od 360 złotych uhonorował gospodarz 105 osób wydając 361 tys zł ze średnią 7,1 tys to powstaje pytanie ilu musiało być być tych najniżej nagrodzonych by średnia nagroda była w wysokości czyli 7.1 tys złotych? I jeszcze jest jedna kwestia do starosty czy to jest prawdą że w starostwie wydano na nagrody ok 65 tys. złotych i dlaczego tak mało? Panie prezydencie czy to jest prawdą, że pan był także hojny w latach wcześniejszych i wydał na nagrody w 2015 roku ok 1,5 mln złotych oraz czy to jest prawdą, że w 2016 roku była to kwota 1,6 mln zł???

 25. nono

  21 kwietnia 2018 at 22:48

  O ile wiem to były nagrody, które pracownicy otrzymali przez cały rok. Niektórzy w Urzędzie pracujący kilkanaście lat zarabiają 1.900 zł na rękę, tyle otrzymuje matka za 4 dzieci siedząc w domu. Nauczyciele zarabiają więcej bo 2,500zł na rękę za 5 godz, dziennie. Były Prezydent JAK ODCHODZIŁ dał więcej nagród i podwyżek, a nikt tego nie rozliczał.
  Urzędnik nie jest psem do bicia, on musi cały czas się uczyć, znać na bieżąco przepisy.
  KTOŚ WCZEŚNIEJ POWIEDZIAŁ, ŻE HUTNIK MAŁO ZARABIA O ILE WIEM TO ODPRAWY MAJĄ WYŻSZE NIŻ URZEDNICY, NA DZIEŃ HUTNIKA NIE WAŻNE CZY HUTA MA ZYSK CZY NIE TO HUTNIK DOSTAJE WIĘCEJ NAGRÓD, WIĘC NIECH TEN BIEDNY HUTNIK SIĘ NIE WYPOWIADA, ŻE JEST TAKI BIEDNY.
  POZDRAWIAM.
  KAŻDY NIECH LICZY SWOJE.

 26. MAMA

  21 kwietnia 2018 at 23:04

  Pan Nadbereżny to jedyny uczciwy PRACODAWCA I PREZYDENT.
  Szanuje przede wszystkim swoich pracowników i nie szczuje ich przeciwko sobie, nie zastrasza. Umi podać każdemu rękę witając się w pracy. I pierwszy mówi dzień dobry, nie czeka aż się mu ktoś ukłoni – jest dobrze wychowany.
  Dziękuję.

 27. Killer

  22 kwietnia 2018 at 08:26

  Te pieniądze im się Należały!!!

 28. Lucjan

  22 kwietnia 2018 at 11:22

  Zróbcie mapę powiązań Lucka i jego kompanow w mieście i spolkach miejskich i nie tylko. Proste. Maz szefowej kanc prez. prezesem Enesta. Syn Sagatowskiej wiceprezesem w PEC. Zona Webera w Tauron przyjaciolka zony Webera w radzie nadzorczej HSW Wodociagi. Gunia, Durek, Mecinski, Zaborowski, Strzalkowski. Sami fachowcy. Zeby bylo smieszniej to wlasnie Miasto, MZK i Enesta placa stalowka.net (sponsorzy tytularni) stad tam krytyki nie bedzie. Dodatkowo Lucek bierze maksymalna pensje. Jechał po Grubym za konkubine a to było małe miki przy nim.

 29. Prle

  22 kwietnia 2018 at 13:26

  cytuję słowa Pani premier. “te pieniadze sie im nalezaly”

 30. @Lucjan

  22 kwietnia 2018 at 13:33

  Nie zapominajmy o dyrektor miejskiego zlobka, ktora zdaje sie jest ciotka zony prezydenta. Chlopak corki tej pani pracuje w kancelarii prezydenta. Obecny prezes Enesty pracowal w WORD w Tarnobrzegu razem z panem Marcinem Chodorkiem, ktory jest obecnie zatrudniony w ARiMR w Stalowej Woli i jest zastepca pana radnego Durka – kierownika ARiMR w Stalowej Woli. Brat pana zastepcy pracuje natomiast w kancelarii pana prezydenta. Zona pana zastepcy jest rzekomo usadowiona w Zakladzie Administracji Budynkow. Zona przewodniczacego Rady Miejskiej pracuje w HSW.

  Powiazan jest wiecej. Duzo wiecej. Jednym slowem – wstyd.

  • Dość

   25 kwietnia 2018 at 11:19

   a propos Pana Marcina Chodorka: chłopak odpadł już po pierwszym semestrze na rolnictwie na URz, a teraz jest zastępcą kierownika w ARiMR. Znam ludzi, którzy z wykształceniem kierunkowym nie przeszli nawet pierwszego etapu rekrutacji do ARiMR z powodu braku półrocznego doświadczenia w administracji publicznej. Misiewicze nadal rządzą.

   • @Dosc

    26 kwietnia 2018 at 21:02

    Czyli ladne kwiatki. Chodorek podobno zarabia okolo 4-5000 zl. Przeciez on jest chyba po zaocznej pedagogice, to co on robi w ARiMR? Czy to nie jest kolejny skandal, ze facet bez kierunkowego wyksztalcenia siedzi w takiej placowce? Co on tam robi, jesli nie ma zielonego pojecia o pracy w takim miejscu?

    Ale to, ze jeszcze jego zonke wcisnal Nadberezny do zabu, to przechodzi wszelkie pojęcie. Ludzie bez kierunkowego wyksztalcenia, doswiadczenia i kompetencji!! Czemu w tym miescie obsadza sie stanowiska po znajomosci i bez kwalifikacji?

 31. mieszkaniec

  22 kwietnia 2018 at 14:25

  Czekamy na oświadczenie Pana Prezydenta Stalowej Woli w sprawie poruszone w artykule jak i komentarzach.

 32. Gienek

  22 kwietnia 2018 at 15:55

  W pale się nie mieści!!!! Ci, co nie przyczyniają się do rozwoju, a wręcz są pasożytami, za nasze ciężko zarobione pieniądze fundują sobie nagrody!!!! Pytam się za co??? Cóż oni takiego robia??? Banda darmozjadów…… Proponuję taczki i wywieźć Lucka z całą jego świtą klakierów na rogatki miasta…. Niech nigdy nie wraca ten człowiek, co nie wie co to praca i wydaje na pierdoły kasę, którą pożycza zadłużając miasto….. Nosz nie mogę……

 33. Nadia

  22 kwietnia 2018 at 18:25

  Kiedys wywieziono z zakładów mięsnych w Nisku elitę , proponuje uczynić tak z włodarzem UM

 34. Obserwator

  22 kwietnia 2018 at 19:42

  A dlaczego prezydent przyznał nagrody dla prezesów mimo że nie pracowali roku.Dlaczego syn Pani senator musiał zwrócić nagrodę dodam że jest wiceprezesem PEC

 35. mamuszka

  23 kwietnia 2018 at 11:46

  Ha ha gdyby PIS odniosl sukces gospodarczo-ekonomiczny to nie mialabym nic przeciwko maja wszyscy niech oni maja.Ten rzad nie robi nic innego tylko korzysta z dorobku 3o lat i mydli wszystkim oczy propaganda swojego sukcesu,ich produktywnosc polega tylko na “sprzataniu”,rozliczaniu ,zajmuja sie historia czyli przeszloscia.PRZYSZLOSC to jest zadanie bo my policjantow nie potrzebujemy,rozdawnictwem “igrzyskami”chca zmylic czujnosc prostego ludu.Kawior dla nich a dla pospolstwa 2 pajdy chleba,ale kiedys zrodelko wyschnie i bedzie znowu szukanie winnego tego stanu

 36. EWELINA456

  21 czerwca 2018 at 09:43

  bardzo przykro to czytac , za wielkie pieniadze bawi sie niedouczona elita?? miejskiego pisu , ale kto ruszy układ ciotka , synus , ziec prezydent i ekipa, wstyd

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

jhvhjg

Ćwiczenia wojskowe na poligonie w Nowej Dębie

stw24.pl28 grudnia 2018
office-1548293_960_720

Co warto wiedzieć przed wakacjami ?

stw24.pl24 czerwca 2018
turniej (1)

Zagrali najlepsi tenisiści z kraju

stw24.pl20 czerwca 2018
stawy

Opozycja nadal pyta o “bombę ekologiczną”

stw24.pl12 czerwca 2018
glowne

Poetyckie spotkanie z Barbarą Mazurkiewicz

stw24.pl28 maja 2018
IMG_0241 (Kopiowanie)

Chichot Klio na Gżegżółkach – treść dyktanda

stw24.pl3 maja 2018
plakat huta2

Jakie maszyny w przyszłości wyprodukuje Huta?

stw24.pl28 kwietnia 2018
1

HSW rozpoczęła nowoczesne spawanie wież i korpusów dla Krabów

stw24.pl27 kwietnia 2018
turbia lotnisko

Czy Stalowa Wola będzie mieć swoje lotnisko?

stw24.pl23 kwietnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl