W Stalowej Woli

Będą nowe wodociagi i kanalizacja

Będą nowe wodociagi i kanalizacja

Miasto przygotowuje się do modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych. Inwestycja ta ma być realizowana w latach 2018 – 2020 przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli. Podczas ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli wieloletni plan tej modernizacji.

Jeśli chodzi o kanalizację sanitarną to planowana jest przebudowa odcinka kanalizacji sanitarnej w ul. Hutniczej (odcinek od ul. Ofiar Katynia do ul. Metalowców), w ul. Andersa, ul. Szkolnej, ul.  Spokojnej, ul. Makowej, ul. Malinowej, ul. Zaułek, ul. Akacjowej, ul. Sosnowej, a także w ul. Krzywej i ul. Wędkarskiej wraz z wyjściami przyłączy z pasa drogowego.

Będzie też prowadzona renowacja metodą bezwykopową kolektora sanitarnego z wymianą studni kanalizacyjnych od skrzyżowania ul. Obrońców Pokoju z ul. Obrońców Westerplatte w poprzek Al. Jana Pawła II do ul. Poniatowskiego. Przebudowany zostanie kolektor od przepompowni przy ul. 1 Sierpnia wzdłuż ul. KEN do ul. Poniatowskiego, oraz od ul. Wrzosowej do studni przy ul. Staszica,  a także na odcinku od ul. Czarnieckiego do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.
Ma być również renowacja metodą bezwykopową kolektora sanitarnego usytuowanego w ul. Polnej do oczyszczalni ścieków.

Modernizację przejdzie także przepompownia ścieków. Wymieniona zostanie przepompownia na osiedlu Podlesie (ul. Gałczyńskiego) i na ul. Makowej na tłocznię ścieków.
Wykonany zostanie nowy kolektor wodociągowy na odcinku od hali targowej do Al. Jana Pawła II.
Przebudowana zostanie sieć wodociągowa z przyłączami, tam gdzie jest taka potrzeba, w  ul. Spokojnej, ul. Makowej, ul. Sosnowej, ul. Krzywej, ul. Chudzyńskiego, ul. Skłodowskiej, ul. Andersa, na osiedlu Widok, w ul. Przestrzennej od ul. Ofiar Katynia, poprzez ul. Solidarności do ul. Grabskiego, w ul. Wolności (odcinek od ul. Popiełuszki do ul. Narutowicza). Będzie także budowana sieć wodociągowa w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie byłej HSW.
Modernizowana także będzie Miejska Oczyszczalnia Ścieków, ma być m.in. nowa instalacja do odwadnia osadów ściekowych, instalacja do  wytwarzania nawozu organiczno- mineralnego, instalacja do płukania i przeróbki szlamów.

Ponadto zostaną zakupione 4 pompy głębinowe, przebudowana zostanie sieć elektryczna na ujęciach wody, wdrożony będzie system zdalnego odczytu wody realizowany przez GPS, będzie zakupiony także specjalistyczny samochód ssąco-ciśnieniowy do czyszczenia sieci kanalizacyjnych.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

alkoholl

Nie całkiem “Trzeźwy poranek”

stw24.pl24 października 2017
303-144109

Policja odzyskała skradziony wózek inwalidzki

stw24.pl24 października 2017
defibrylator

Będą kolejne defibrylatory w Stalowej Woli

stw24.pl24 października 2017
glowne

Przyznano nagrody honorowe IPN „Świadek Historii”

stw24.pl24 października 2017
policja

Śmiertelne potrącenie na górce rozwadowskiej

stw24.pl24 października 2017
IMG_4392 (Kopiowanie)

Ta tragedia ma wielu anonimowych bohaterów

stw24.pl23 października 2017
IMG_20171023_130809_HDR

Stalowi Patrioci zachęcają do wyjazdu na Marsz Niepodległości

stw24.pl23 października 2017
krew

Mieszkańcy oddają krew dla ofiar ataku nożownika

stw24.pl23 października 2017
znicz

Kondolencje Huty Stalowa Wola

stw24.pl23 października 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl