W Stalowej Woli

Będzie nowa droga w mieście – boczna Okulickiego

Będzie nowa droga w mieście – boczna Okulickiego

Samorząd przygotowuje się do przebudowy i modernizacji placu targowego przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli.  By inwestygacja ta mogła spełnić swoje funkcje konieczny jest odpowiedni dojazd do tego miejsca. Dlatego też na ostatniej sesji rady miasta radni podjęli decyzję o przekazaniu 60 tys. zł na prace projektowe związane z budową ulicy dojazdowej do tych obiektów.   

W planach jest budowa dwóch hal targowych. Jedna w ramach projekt pn. „Zielony rynek”, czyli hala  – zieleniaka, oraz większa hala, w której będzie handel innymi artykułami przemysłowymi. Zieleniak będzie za budynkiem Pioniera, tym w którym są lodziarnie,  a druga w tzw. „lasku”.
Ten układ komunikacyjny, który tam jest obecnie absolutnie nie pozwala na bezpieczne użytkowanie  tych obiektów, prowadzenia tam działalności. A koniczne jest zapewnienie odpowiednich warunków przeciwpożarowych, dojazdu straży pożarnej. Dlatego też  musi być wprowadzone nowe, odpowiednie rozwiązanie komunikacyjne.
W związku z tym projekt zakłada skomunikowanie tych  dwóch hal z ulicą Okulickiego. Nowa droga będzie biegła od wjazdu przy obecnej hali targowej przy rondzie, następnie będzie skręcać w lewo za budynkiem hali targowej, dalej między dwoma nowymi obiektami  do budynku PSS Społem, a następnie między budynkiem PSS Społem, a Tesco będzie się łączyć z ul. Okulickiego.  Nowa droga roboczo została nazwana – ul. Okulickiego boczna.

Cała ta inwestycja wraz z budową hal i przebudową układu komunikacyjnego, ma kosztować 5 mln zł. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 2 mln zł.
Jak zaznaczał prezydent Lucjusz Nadbereżny, przebudowa stalowowolskiego targowiska ma zapewnić rożne rozwiązanie dla kupców, dzięki czemu będą oni mogli handlować tak na zewnątrz jak i w środku. Będzie też wysoki standard, jeśli chodzi o zaplecze sanitarne. Ponadto mają być też udogodnienia dla klientów, czyli  lepszy dojazd i możliwość zaparkowania, co obecnie nie zawsze jest łatwe.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

 1. Wiesia

  17 lipca 2017 at 17:07

  Super,dobry Gospodarz z naszego Prezydenta,dba o wszyskich mieszkańców

 2. StalowyBLG

  17 lipca 2017 at 20:29

  To jest duży błąd. Targ jest miejscem gdzie skumulowała się duża liczba sprzedających oraz klientów – ze względu na umiejscowienie w centrum miasta. To nawzajem siebie napędza. Duża liczba kupujących sprawia, że wielu chce tu handlować. Duża liczba handlujących oznacza, że jest szeroka oferta i wiele osób chce z niej skorzystać. Coś takiego bardzo trudno jest zbudować, natomiast łatwo zepsuć. Już teraz ciężko tam się przecisnąć i miejsca po prostu brakuje. O ile budowa hali – jeżeli będzie dobrze zaprojektowana może być dobra, o tyle wepchanie w środek tak zatłoczonego miejsca ogólnodostępnej drogi i parkingów jest urbanistyczną katastrofą. Wystarczy popatrzeć jak to wygląda przed City parkiem albo przed sklepem PSS Społem. Przejść sie nie da, a ogromna przestrzeń zastawiona głównie autami handlujących i pracowników. Miejsca tam jest na lekarstwo. Każdy metr się liczy, bo przychodzą tam tysiące ludzi a my lekką reką zamkniemy setki metrów kwadratowych po to żeby stało tam kilkanaście samochodów.

  W kwestii dojazdu straży pożarnej lub dostawców rozwiązanie jest proste – należy zrobić tam deptak o szerokości takiej drogi i zezwolić dostawcom na wjazd po deptaku do godziny 7 rano i po 17. A tereny wokół takiej dróżki wykorzystać na miejsca handlu i usług.

  Powtarzam jeszcze raz – przejdźcie sie tam w sobotę albo na tygodniu koło południa. W jaki sposób chcecie zyskać tę przestrzeń na drogę i kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Takie są efekty braku urbanisty i architekta miejskiego. Później ludzie jadą do innych miast, zachwycają się, że miasto żyje, w centrum jest gwarnie i jest wiele ciekawych miejsc. A u nas – nie da się wygospodarować kawałka miejsca dla ludzi, bo jak nie ma zapchanego parkingu pod same drzwi to jest lament że się dojechać nie da. Ja w sobotę nawet sie nie pcham na te parkingi przy Okulickiego. Parkuję dalej i idę chodnikiem przez który ledwie się ludzie przeciskają i często idą po prostu jezdnią na parkingu. Znacznie bardziej przydatny od tego parkingu naprzeciwko City Parku byłby kawałek deptaka, kilka dodatkowych miejsc dla sprzedawców i jakieś ławeczki żeby można było na chwilę usiąść i coś zjeść.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

computer-1591018_960_720

Cyberprzestępcy wyłudzili ponad 3 mln zł

stw24.pl23 czerwca 2018
35786337_474530716339265_865242009550454784_n

Pojazd stoczył się po skarpie

stw24.pl22 czerwca 2018
sochy działki

Które ogrody działkowe otrzymały pieniądze na inwestycje?

stw24.pl22 czerwca 2018
alkoholl

100 metrów od szkoły i szpitala nie kupisz piwa

stw24.pl22 czerwca 2018
glowne

Szkoła przyjazna uczniom zakończyła rok szkolny

stw24.pl22 czerwca 2018
smartphone-1281632_960_720

Dzwoniąc pod 997 skontaktujemy się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego

stw24.pl22 czerwca 2018
dav

Radni udzielili prezydentowi absolutorium

stw24.pl21 czerwca 2018
memorial (2)

Uczniowie PSP nr 3 kibicowali największym gwiazdom sportu

stw24.pl21 czerwca 2018
nadberezny

Radni obniżyli pensję prezydentowi

stw24.pl21 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl