W Stalowej Woli

Biała Sobota w Ambulatorium. Przyjdź i porozmawiaj ze specjalistami

Biała Sobota w Ambulatorium. Przyjdź i porozmawiaj ze specjalistami

Biała Sobota zostanie zorganizowana w najbliższą sobotę 14 lipca w godz. 11.00 – 14.00 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli, popularnie zwanym Ambulatorium. To propozycja dla tych, którzy są zadbać o swoje zdrowie, a także sprawić, by życie miało lepszy komfort i by czerpać z niego jak najwięcej radości.

To inicjatywa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej i stalowowolskiego stowarzyszenia Dobro Powraca. Zakład i stowarzyszenie od ładnych paru lat współpracują organizując rożne akcje mające na celu profilaktykę prozdrowotną i promocję zdrowia.

- Jako publiczny zakład wzięliśmy sobie mocno na cel promocję zdrowia i profilaktykę, a pan Konrad ze swoim stowarzyszeniem nam w tym pomaga i odwrotnie. Czyli jest to wspólne działanie – mówi Wojciech Korkowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.
W najbliższą sobotę osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z różnych porad w budynku Ambulatorium, gdzie będą poszczególne stoiska tematyczne.
Będzie można zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze, zyskać porady o profilaktyce i leczeniu.
Zostanie zwrócona uwaga także na problem występującej coraz częściej w społeczeństwie cukrzycy.
– Chcieliśmy zwrócić uwagę na pewne zasady profilaktyki i wykonać pomiar paskowy poziomu cukru, oczywiście będzie to symboliczny pomiar, gdyż osoby nie będą na czczo. – mówi lekarz Wojciech Korkowski. Będzie też można wysłuchać porad na temat zdrowej diety nie zwierającej nadmiaru cukru.

Nie zabraknie także informacji na temat nowotworów piersi i szyjki macicy, będzie zaprezentowane jak wygląda badanie mammografem oraz nauka samodzielnego badania piersi na fantomie.
Jak zaznacza Wojciech Korkowski, profilaktyka przeciwnowotworowa jeśli chodzi o raka piersi jedt niezwykle istotna, gdyż nowotwór ten jest bardzo łatwo wykryć we wczesnym stadium. Zaniedbanie może być tragiczne w skutkach, a wczesne wykrycie bardzo często daje szansę na całkowite wyleczenie.
Będzie nie tylko o zdrowiu z punktu ściśle medycznego.
– Chcemy zwrócić uwagę na takie podstawowe rzeczy jak aktywność fizyczna, dieta, radzenie sobie ze stresem. Ta Biała Sobota, ma to właśnie na celu, ale też chodzi o bliższe przyjrzenie się swojemu ciału i symptomom, które nam pokazuje, by w momencie, gdy coś się zaczyna dziać pójść i to sprawdzić – mówi Konrad Mężyński. Dodaje, że ta Biała Sobota jest nie po to, by czegoś nauczyć te osoby, które przyjdą, ale żeby dać im czas na to, aby się zatrzymali i pomyśleli co mogą zrobić, żeby życie wyglądało inaczej. – Czy jestem w stanie wyłączyć na godzinę telefon, telewizor, wyjść na spacer, odmówić sobie kawałka czekolady, a w zamian za to siąść na rower i przejechać 2, 3 kilometry. Jaki to ma skutek dla mnie, mojej rodziny – mówi Konrad Mężyński.

O tym będzie mówił także podczas swojego wykładu pt. „Rak to znak, czas na zmiany”, który odbędzie się w godz. 12.00 – 13.00.

W kolejnych miesiącach są planowane również Białe Soboty, na których będą poruszane inne tematy, a także będzie promocja zdrowia. Na przykład będą treningi ruchowe, gdzie przed nimi i po będą wykonywane pomiary ciśnienia.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

cmentarz-pomnik

Gminne obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

stw24.pl19 września 2018
beznazwy_panorama1 medium

Boisko wielofunkcyjne w Burdzach

stw24.pl18 września 2018
główne

PiS przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej

stw24.pl17 września 2018
lucek

Kampania z falstartem

stw24.pl17 września 2018
anita włodarczyk

Anita Włodarczyk poprowadzi lekcje w-f w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 września 2018
policja_stw

Oszukiwał przy wynajmie mieszkania. Policja poszukuje osób pokrzywdzonych

stw24.pl17 września 2018
hsw4

Rekordowy wynik Huty Stalowa Wola SA za 8 miesięcy 2018 r.

stw24.pl14 września 2018
Policja2

Nietrzeźwy motorowerzysta przewrócił się na drodze

stw24.pl14 września 2018
policja

Nisko. Na ul. Sandomierskiej zginął rowerzysta

stw24.pl13 września 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl