Błękitny punkt

Stal Stalowa Wola po zdobyciu jednego punktu w meczu inauguracyjnym, na własnym boisku, w pojedynku z Gryfem Wejherowo, udała się w daleką wycieczkę nad morze. Ich przeciwnikiem miał być zespół, który kibicom zielono-czarnych nie jest dobrze wspominany. Błękitni Stargard, bo o nim mowa, nie tak dawno brutalnie zakończył marzenia Stali na awans do 1 ligi. Gospodarze tego spotkania po zgarnięciu trzech puntów w pierwszym spotkaniu tego sezonu mieli ogromne apetyty by i w tym spotkaniu zdobyć komplet punktów. Apetyty te ostudzić miała pogoda oraz zawodnicy Stali Stalowa Wola.

Od początku tego spotkania było widać, że będzie to mecz walki. Pierwszy kwadrans to sporo fauli zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Delikatną przewagę w tej części gry mieli gospodarze, jedna podopieczni trenera Białka umiejętnie rozmontowywali ataki Błękitnych, nie pozwalając im dojść do czystych sytuacji strzeleckich. Pierwszy raz obrona zielono-czarnych przysnęła w 16 minucie, kiedy to po składnej zespołowej akcji i wymianie kilku podań, potężnie na bramkę uderzył Węsierski. Na całe szczęście piłka przeleciała obok słupka bramki. Na równie dogodną sytuację Stali, musieliśmy czekać aż do 32 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu Wasiuluka, strzał szczupakiem oddał Gębalski. Piłka i tym razem przeleciała tuż obok bramki. Oba zespoły w pierwszych 45 minutach oddały stosunkowo dużą liczbę strzałów. Jedna zdecydowana większość z nich była naprawdę bardzo niecelna. Gry obu drużynom nie ułatwiał padający deszcz. Tuż przed przerwą, nasz zespół, od utraty bramki uratował Frątczak, popisując się świetną interwencją, po strzale z rzutu wolnego Fadeckiego. Drugą część gry rozpoczął Dziubińsi, oddając płaski strzał sprzed pola karnego, jednak bramkarz gospodarzy nie zaspał przy tej interwencji, i wynik tego spotkania nie uległ zmianie. Błękitni potrzebowali ponad 10 minut, by odpowiedzieć. W 58 minucie Kotus minął po lewej stronie Wasiluka i mocno wstrzelił piłkę w pole karne Stali. Na szczęście po raz kolejny świetnie interweniował w tej sytuacji Frątczak, wybijając piłkę. Goście podbudowani tą sytuacją atakowali. Trzy minuty później było naprawdę groźnie pod bramką Stali, gdy po strzale Węsierskiego, piłkę na lini bramkowej zatrzymał Janiszewski. Gdyby nie młody stoper, zielono-czarni przegrywaliby od tego momentu jedną bramką. W 66 minucie trener Białek chcąc wzmocnić siłę uderzenia swojego zespołu, zdjął z boiska Wójcika, którego miejsce zajął Łętocha. Stal grała od tego momentu 2 napastnikami. Gra obu zespołów w tym momencie wyglądała naprawdę nieźle, niestety nie przekładało się to na zwiększoną ilość celnych strzałów. W 89 minucie znów gospodarze mieli świetną sytuację na objęcie prowadzenia. Jedna świetne zawody rozgrywał tego dnia Frątczak, który w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z Fadeckim. Do końca spotkania ani gospodarze, ani goście nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie choćby jednej bramki. Dobry mecz w wykonaniu obu ekip, jedna brakowało to, co najważniejsze w piłce nożnej, czyli bramek. Stal po tym remisie zajmuję obecnie 13 miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 2 punktów. Cieszy na pewno fakt, że Stal jest ja dotąd niepokonana, jednak chyba najwyższa pora na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Najlepszą okazją do tego będą mieli piłkarze Stali, już w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzą się na własnym boisku z GKS-em Bełchatów. Początek tego spotkania o godzinie 17:00.

5 sierpnia 2017, 17:00 – Stargard (Miejski Stadion Piłkarski)
Błękitni Stargard Szczeciński 0-0 Stal Stalowa Wola

Stal: 1. Dorian Frątczak – 2. Adam Waszkiewicz, 26. Grzegorz Janiszewski, 4. Mateusz Kolbusz, 15. Mateusz Wójcik(66, 5. Sebastian Łętocha) – 20. Andrzej Trubeha, 18. Mateusz Bukowiec, 13. Przemysław Stelmach, 23. Adrian Dziubiński, 6. Bartłomiej Wasiluk (79, 14. Kamil Jonkisz) – 9. Adrian Gębalski.

żółte kartki: Kotus, Węsierski – Gębalski, Kolbusz, Bukowiec, Jonkisz