sport

Czesław Palik w Stali

Czesław Palik w Stali

Czesław Palik wraca na ławkę trenerską do Stali Stalowa Wola. Broń Boże nie wysadzi z niej Fabianowskiego i Wtorka. Wręcz przeciwnie. Znany szkoleniowiec wzmocni sztab trenerski swoim doświadczeniem. A to znaczy, że zielono-czarni myślą o czyś więcej, niż utrzymanie się na trzecim szczeblu.

Jak informuje zarząd Piłkarskiej Spółki Akcyjnej, Palik będzie pełnił nadzór nad całym procesem szkolenia piłkarzy. Znacznie ważniejsze jest to, że jego odpowiedzialność będzie też sięgała kryteriów licencyjnych w II lidze. Chodzi o posiadaną przez Palika, a wymaganą w 2. lidzie licencję UEFA Pro, której dwaj pozostali szkoleniowcy jeszcze nie mają. Umowa została podpisana pod koniec ub. tygodnia i będzie obowiązywać do zakończenia sezonu. Paweł Wtorek i Wojciech Fabianowski pozostają na swoich stanowiskach i realizują zadania, które zostały im powierzone w umowie na początku sezonu.

Nowy szkoleniowiec Stal SW zna „od podszewki”. Prowadził ją dwukrotnie w sezonach 2002/03 i 2003/04. To właśnie pod jego okiem na boisku realizowali się Wtorek i Fabianowski. Jest też osobą niezwykle barwną i zaskarbił sobie serca kibiców. „Jego rady oraz doświadczenie zdobyte w roli trenera naszym młodym szkoleniowcom na pewno okaże się bardzo przydatne, a drużynie pomoże spokojnie przejść przez jak zawsze trudniejszą rundę wiosenną” – czytamy w komunikacie władz PSA Stal SW.

Palik urodził się w Krakowie w 1948 r. Grywał w piłkę bez spektakularnych sukcesów, ale dał się poznać jako szkoleniowiec. Lista klubów, w których pracował jest długa i obejmuje m.in. Koronę Kielce, Stal Rzeszów, Hetmana Zamość, KSZO Ostrowiec Św. i Garbarnię Kraków. Ostatnimi czasy był trenerem koordynatorem w Bronowiance Kraków. Już w sobotę Stal inauguruje rozgrywki wiosenne w Boguchwale meczem z Błękitnymi Stargard. Mecz rozpocznie się o godz. 14. I niezależnie od tego, czy Palik przyniesie szczęście od razu, czy będzie sukces wykuwał długo i w pocie, byleby Stal awansowała na zaplecze ekstraklasy. Wszak nowy stadion przy Hutniczej nie jest budowny pod potrzeby trzeciego frontu.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w sport

Pobiegli RDS

Pobiegli prawym brzegiem Sanu

stw24.pl21 marca 2019
DSC_5314

Duathlon na dobry początek

stw24.pl18 marca 2019
sybicka1-1000x600

Oliwka druga w swoim pierwszym turnieju do lat 12

stw24.pl8 marca 2019
stalowka

Pierwsze koty za płoty

stw24.pl3 marca 2019
stalowka

Utrzymać się przy piłce

stw24.pl2 marca 2019
decathlon_baner_ok

Ruszyły zapisy na duathlon Decathlonu

stw24.pl27 lutego 2019
sroka

Dwa znakomite starty Miłosza Sroki

stw24.pl14 lutego 2019
sybicka

Oliwia znowu wygrywa

stw24.pl12 lutego 2019
bal-031

Oliwia Sybicka, Krzysztof Momot i Paweł Kolano zwycięzcami plebiscytu sportowego stw24.pl

stw24.pl10 lutego 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl