Bez kategorii

Czy Stalowa Wola będzie mieć swoje lotnisko?

Czy Stalowa Wola będzie mieć swoje lotnisko?

Stalowa Wola chce przejąć lotnisko w Turbi. Pierwsze, wstępne  kroki w tej sprawie zostały już zrobione.  Nadzwyczajne walne zgromadzenie członków Aeroklubu Stalowowolskiego podjęło uchwałę w sprawie wypracowania warunków przekazania majątku Aeroklubu.

Lotnisko to, jak zaznaczał podczas sesji rady miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny, jest niewykorzystaną bramą rozwojową dla Stalowej Woli. Od dawna mówiło się o tej infrastrukturze z punktu widzenia strategii wykorzystania szans zarówno gospodarczych jak i sportowych. Prezydent wspominał, że kiedyś lotnisko było wykorzystywane przez Hutę do działań biznesowych. Zakład miał swoje samoloty. Jak zaznaczał prezydent już rok temu mówiąc o rozwoju Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej wspominał o lotnisku w Turbi.

- Dziś chciałbym powrócić do tej idei. Rok temu wspominałem o tym w sposób bardzo delikatny, nie zdradzając szczegółów, ponieważ w tym czasie prowadziliśmy intensywne rozmowy z Aeroklubem Stalowowolskim. 11 marca  tego roku nadzwyczajne walne zgromadzenie członków Aeroklubu podjęło uchwałę, którą upoważniło zarząd do wypracowania warunków przekazania majątku Aeroklubu na rzecz gminy Stalowa Wola. To jest decyzja o kluczowym znaczeniu, aby myśleć o rozwoju tej infrastruktury lotniskowej – mówił prezydent.
Wyjaśniał, że samorząd miasta pomimo partnerstw, które już istniały Aeroklubie, nie mógł podejmować działań w poszukiwaniu środków zewnętrznych, aby dokonać modernizacji, zmiany tej przestrzeni, by wykorzystać ją na cele gospodarcze i sportowe.

Ponadto zmieniała się prawna sytuacja lotniska, gdyż stało się ono lotniskiem ogólnodostępnym. Jest wpisane na mapę lotnisk o takim znaczeniu. To zmienia jego profil.

Prezydent mówił, że miasto będzie chciało podjąć działania zmierzające do tego, by samorząd stał się zarządcą tego majątku. Zaznaczał, że jest możliwość bezpośredniego pozyskania środków, które umożliwią modernizację lotniska, tak, by mogło być wykorzystane zarówno na cele biznesowe i sportowe.

W przyszłym roku w Turbi mają się odbyć dwa bardzo duże wydarzenia promujące to miejsce.  W maju odbędą się mistrzostwa Europy w szybownictwie.  Natomiast druga impreza jest związana z pokazami lotniczymi na Podkarpaciu, które były już w Krośnie, w tym roku będą w Mielcu, a przyszłym roku ich gospodarzem ma być Turbia.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. relikwie

    24 kwietnia 2018 at 09:36

    Co stoi prezydentowi na przeszkodzie by mogł teraz udzielić maksymalnej pomocy stowarzyszeniu w poprawie bazy będącej jego własnością? Zachowuje się podobnie do p. Gardego(wojta Zaleszan), który ażeby obłożyć budynek portu styropianem zapragnął mieć go na własność. Przecież nie zrobi z niego drugiego Radomia czy Modlina. To co można zrobić teraz będzie identyczne gdy stanie się własnością miasta. A nawet bezpieczniej jest gdy jest taki stan jak aktualnie, dla obu podmiotów. Mrzonki prezydenta o jego możliwościach można między bajki włożyć. Przede wszystkim miasto jest maksymalnie zadłużone a to może skonczyć się katastrofą finansów publicznych. Nie liczcie już na żadne przełożenia, że dobry wujek Mateusz czy też ciocia Beata65+ dorzucą wdowi grosz do budżetu. Oni sami mają wiele kłopotów a ten jeden jest szczególny, dług publiczny osiągnął już ponad 5 bilionów złotych! Nie wiem czy mają tego świadomość czy bez tej świadomości uprawiaja populizm z rozdawnictwem kasy(brakuje jej na kalekich Rodaków), ale dalej mamią obietnicami niczym Nadbereżny swoimi wpływami. Reasumując niexh sie wypowie p. Nadbereżny co stoi mu na przeszkodzie by mógł udzielić pomocy Aeroklubowi? Czekamy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

jhvhjg

Ćwiczenia wojskowe na poligonie w Nowej Dębie

stw24.pl28 grudnia 2018
office-1548293_960_720

Co warto wiedzieć przed wakacjami ?

stw24.pl24 czerwca 2018
turniej (1)

Zagrali najlepsi tenisiści z kraju

stw24.pl20 czerwca 2018
stawy

Opozycja nadal pyta o “bombę ekologiczną”

stw24.pl12 czerwca 2018
glowne

Poetyckie spotkanie z Barbarą Mazurkiewicz

stw24.pl28 maja 2018
IMG_0241 (Kopiowanie)

Chichot Klio na Gżegżółkach – treść dyktanda

stw24.pl3 maja 2018
plakat huta2

Jakie maszyny w przyszłości wyprodukuje Huta?

stw24.pl28 kwietnia 2018
1

HSW rozpoczęła nowoczesne spawanie wież i korpusów dla Krabów

stw24.pl27 kwietnia 2018
IMG_9286-1000x600

Beata przykład dała?Ogromne nagrody dla urzędników .

stw24.pl22 kwietnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl