W Stalowej Woli

Czy ten plac zabaw doczeka się remontu?

Czy ten plac zabaw doczeka się remontu?

Tor przeszkód ze ścianami, równoważniami, tunelami. Te stare metalowe urządzenia lata swojej świetności mają już za sobą. Chodzi o plac zabaw usytuowany na tyłach bloków nr 15 przy ul. Wojska Polskiego oraz bloku nr 1 przy ul. 11 Listopada.

Mieszkańcy, którzy zwrócili się do nas w tej sprawie i pytają, czy Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje modernizację tego miejsca. Zaznaczają, że jest to duży, atrakcyjny teren między blokami, a także przy przedszkolu, który można ciekawie zagospodarować, tak by było to miejsce do wypoczynku i do rekreacji. Obecnie miejsce to nie wygląda najlepiej, stare, metalowe elementy nie zachęcają dzieci do zabawy. Choć na części placu są też zainstalowane nowe elementy zabawowe.

Zapytaliśmy właściciela tego terenu, czyli Spółdzielnię Mieszkaniową, czy są jakieś plany, co do modernizacji tego miejsca.

Jak nas poinformowano, w tym miejscu były projektowane Otwarte Strefy Aktywności w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia. Miasto starało się o wsparcie na ten cel. Stalowa Wola jednak nie otrzymała dofinansowania ze względu na wysoki dochód przypadający na mieszkańca.
W takim wypadku Spółdzielni Mieszkaniowej nie stać na pełne pokrycie kosztów budowy takiego obiektu. Dlatego też spółdzielnia zwróciła się do władz miasta o pomoc finansową, by w ramach planowanego budżetu na 2019 rok uwzględniła to zadanie.

W ich miejscu tym miałaby powstać ścieżka zdrowia z urządzeniami sprawnościowymi.
Natomiast istniejące urządzenia mają być zlikwidowane, gdyż nie spełniają obecnych standardów.
Na wspomnianym placu spółdzielnia stara się wymieniać urządzenia, a także na bieżąco przeprowadza ich remonty.

Jednak modernizacja jest ograniczona funduszami, które pochodzą tylko i wyłącznie z czynszów płaconych przez mieszkańców.
W rejonie bloku Wojska Polskiego 15 i ul. 11 Listopada 1 są jeszcze dwa niewielkie placyki, na wprost bloku przy ul. Obrońców Westerplatte 7 i przy bloku nr 3 przy ul. 11 Listopada.

Spółdzielnia myśli by te urządzenia przenieść na jeden plac zabaw. Jednak nie spotyka się to z akceptacją mieszkańców, którzy wolą te miejsca mieć tuż przy blokach.

Spółdzielnia Mieszkaniowa na osiedlu Poręby i osiedlu Młodynie ma 25 placów zabaw. Są one utrzymywane ze środków mieszkańców, nie mają dofinansowania z miasta. Z tych miejsc korzystają nie tylko spółdzielcy, ale też członkowie wspólnot mieszkaniowych na tych osiedlach. Były propozycje, by wspólnoty dofinansowały koszty eksploatacji placów, ale większość nie wyraziła na to zgody.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

SONY DSC

Tu Karpińskiego ojciec sądził

stw24.pl22 stycznia 2019
Kalendarz-wydarzeń-2019-780x390-2

Wspólny kalendarz dla Stalowej Woli

stw24.pl22 stycznia 2019
SONY DSC

Miasta pierwszy krok w chmurach

stw24.pl22 stycznia 2019
Policja2

Potrącenie pieszego w Rozwadowie

stw24.pl22 stycznia 2019
facebook-bal-informacja-1-1000x600

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu stw24.pl

stw24.pl21 stycznia 2019
flaga do połowy

Kir odsłonił flagi

stw24.pl21 stycznia 2019
0024

Wieczór kolęd w Pysznicy

stw24.pl21 stycznia 2019
DSC_1276

Niezwykły świat miniatury, czyli „Sikorski Model Show”

stw24.pl21 stycznia 2019
Rozwadów mogiła

Powstańczym tropem

stw24.pl21 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl