W Stalowej Woli

Czy w mieście będzie kolejny park?

Czy w mieście będzie kolejny park?

Z taką inicjatywą wyszła radna miejska Urszula Serafin – Bąk. Proponowała by las w okolicach ul. Orzeszkowej na os. Metalowców w Stalowej Woli zyskał taki status. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza takie rozwiązanie.

Radna zaznaczała, że teren ten jest ważną strefą przeciw zanieczyszczeniom emitowanym przez zakłady zlokalizowane wokół Huty. – Nadanie statusu parku przyczyni się do stałej ochrony tego terenu, który na długie lata wstrzyma dalszą wycinkę lasu. Teren ten bowiem może stać się bardzo atrakcyjnym miejscem rekreacji dla mieszkańców. Oni sami chcą dbać o sprzątanie tego lasu. Już na wiosnę w tym roku planujemy sprzątanie, gdyż teren ten jest niesamowicie zaśmiecany – mówiła podczas sesji radna w imieniu mieszkańców os. Metalowców. Prosiła prezydenta o pozytywne ustosunkowanie się do tego wniosku i jak najszybszą interwencję, aby ten teren był prawnie chroniony.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny wyjaśniał, że las ten nie jest zagrożony z punktu widzenia projektu budowy nowych bloków, bo wyznaczona została granica. Zaznaczał, że wyznaczenie parku miejskiego oznacza również w ingerencję w las. Co wiąże się także z przycinką zieleni i pojawieniem się tam infrastruktury parkowej.
– Zatem wyjątkowość tego miejsca z punktu widzenia jego charakteru mogłaby ulec pogorszeniu. Ten teren w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest zapisany jako las, ale dopuszczone jest też jego inne przeznaczenie – zaznaczał prezydent.

Zwrócił uwagę na to, że Stalowa Wola jest jedynym miastem w Polsce, które w swoich graniach administracyjnych ma 60 proc. lasów, czyli są to tereny należące do Lasów Państwowych. W sumie w mieście jest ponad 5 tys. ha lasu.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja2

Nietrzeźwy 35-latek chodził po torowisku

stw24.pl14 grudnia 2018
szkoła sikorskiego

Kumulacja w szkołach

stw24.pl13 grudnia 2018
marcel_top

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl13 grudnia 2018
serce

“Serce na Odwyku” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
DSC_0260

Most na Bukowej już po przebudowie

stw24.pl13 grudnia 2018
01

Mikołaje rowerami wyruszyli ulicami Radomyśla nad Sanem

stw24.pl13 grudnia 2018
karetka3

Nowa karetka w szpitalu w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl