Fotorelacje

Dni Miasta-podobało się Wam?

Dni Miasta-podobało się Wam?

MIAŁA BYĆ NOWA JAKOŚĆ, WYSZŁO JAKOŚ

Minęły kolejne “Dni Stalowej Woli”. Jak zwykle, co roku, jednym się podobało, innym nie. Nie było pozytywnych zaskoczeń Wielkich wpadek raczej też, chociaż kilka większych mankamentów dałoby się wytknąć. Wszystko szłoby swoim od lat przeciętnym stylem gdyby nie zapowiedź, że od tego roku będzie inaczej.

WYCZERPANA FORMUŁA

Od lat mówi się, że formuła dni Stalowej Woli musi się zmienić. Kiedyś atrakcyjny program zmienił się z latami w sztampę. A więc zawsze jakaś gwiazda wieczorem, wcześniej kabaret, a jeszcze wcześniej występy miejscowych zespołów i grup artystycznych, oglądanych głównie przez rodziny i znajomych. Jako dodatek wesołe miasteczko. W efekcie cała ta seria imprez zmieniała się w imprezę dla przyjezdnych z pobliskich miejscowości. Przyjeżdżało też sporo osób z Tarnobrzegu i Sandomierza. “Dni Stalowej Woli” powinny być jak najbardziej otwarte dla gości z innych miast. Mogłaby to być dobra okazja do promocji miasta. Wydaje się jednak, że ta okazja jest co roku tracona. Co najwyżej “koncertowa młodzież” z innych miast zazdrościła Stalowej Woli gwiazd na koncertach. To również się zmieniło, bo na przykład w Tarnobrzegu formuła dni tego miasta stała się bliźniaczo podobna do Stalowej Woli i od paru lat również zapraszają gwiazdy. Chyba definitywnie minęły lata kiedy “Dni Stalowej Woli” były wydarzeniem na skalę regionu. Dzisiaj są jedną z wielu imprez, która głównie cieszy przyjezdną młodzież. Formuła dni miasta rzeczywiście się wyczerpała i pora na jej zmianę, bo tego wymagają nie tylko gusty mieszkańców Stalowej Woli, ale także pozycja miasto, jako lidera w regionie.

ODPUSTOWY PATRIOTYZM

Z nastaniem władz PiS-u dowartościowano patriotyczny wymiar majowych świąt, wpisanych w “Dni Stalowej Woli”. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przeniesiono do Rozwadowa i nadano im bogatą oprawę. Na początku było to nowatorskie i ciekawe. Jednak potrzebny tu jest świeży pomysł, bo to, co staje się już prawie rytuałem przypomina nieudolną próbę naśladowania amerykańskich parad 4 lipca, a jeszcze bardziej przypomina odpust, gdzie pełno tandety i przysłowiowego grochu z kapustą. Gdzieś w tym znika sens i wymowa tego święta. Nic zatem dziwnego, że publiczności mniej niż defilujących. Poza tym chwali się władzom miasta, że chcą ożywić Rozwadów, ale robienie tam głównych obchodów “Trzeciego Maja”, to jakby chowanie ich gdzieś z boku.

PO CO AGENCJA ZA TAAAKIE PIENIĄDZE

Jak już powiedziano na początku, od tego roku miało być inaczej. Miasto wynajęło wyspecjalizowaną agencję, która miała stworzyć nową formułę “Dni Stalowej Woli”. Ponoć agencja wzięła za to około trzysta tysięcy  złotych. Ciekawe ile z tej kwoty kosztowała organizacja imprez, a ile agencja wzięła jako swoje wynagrodzenie. Naszym zdaniem wynagrodzenie agencji się nie należy, bo niczego nowego i ciekawego nie zaproponowano. Z gwiazdami było gorzej niż rok temu choć był nigdy dotąd nie widziany w Stalowej Woli incydent, że jakiegoś artystę obrzucono jajkami. Trudno za ciekawą nowość uznać gę w piłkę nożną zespołu – gwiazdy z władzami miasta. Wypada jak najszybciej zapomnieć, że była to kompromitacja tych drugich. Tak więc były to źle wydane pieniądze. Na przyszłość może lepiej zrobić burzę mózgów w lokalnych środowiskach. Na pewno nie brak w Stalowej Woli osób inteligentnych i z ciekawymi pomysłami. Ważne jest jeszcze, że mogą to zrobić za dużo mniejsze pieniądze niż jakaś agencja.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (3)

Komentarze

 1. Zygmunt

  8 maja 2017 at 22:16

  Według mnie jedne z najlepszych dni Stalowej oferta muzyczna była zróżnicowana nie było przesady. Przede wszystkim duże brawa za zmiany zasad bezpieczeństwa dzięki bramkom pierwszy raz nikt nie stal ma placach z butelką. Według mnie zmiany w dobrym kierunku

 2. Mieszkaniec

  8 maja 2017 at 23:22

  Szkoda czasu na czytanie tej pseudo wypociny “dziennikarza” Poniedzielskiego. Gdyby jeszcze nie było tam napisane “Z nastaniem władz Pis-u” możnaby stwierdzić że dziennikarz wyraża wlasną opinie na temat dni Stalowej Woli, lecz chodzi tu tylko i wyłącznie na ukazanie jak to niby źle jest tutaj od kąd Lucek został prezydentem. Jak dla mnie impreza mega na + , ludzie sie bawili, były koncerty zespołów znanych i lubianych, co wiecej trzeba? Miasto sie rozwija pod każdym ezględem , a szukanie byle pierdoły aby tylko było na wasze staje się żenujace bardzuej od Żenulki Wojewudzkiego ;) pozdro dla normalnych.

 3. Urzędnik

  9 maja 2017 at 08:13

  Wiocha na maxa wszystko słabe zespołu słabe a już disco w polu dla okolicznych rolników to dramat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

bal-037

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

stw24.pl11 lutego 2019
glowne

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

stw24.pl10 sierpnia 2018
38276315_512987452493591_64937594823114752_n

Komu przywali maszt?

stw24.pl1 sierpnia 2018
IMG_3133 (Kopiowanie)

Policjanci obchodzili swoje święto

stw24.pl12 lipca 2018
glowne

Ta szkoła powstawała razem z miastem. PSP 1 ma 80 lat

stw24.pl8 czerwca 2018
IMG_0241 (Kopiowanie)

Chichot Klio na Gżegżółkach – treść dyktanda

stw24.pl3 maja 2018
IMG_6585 (Kopiowanie)

Wolontariat to służba dla drugiego człowieka

stw24.pl7 grudnia 2017
glowne

Pracownik socjalny – ten zawód wymaga empatii

stw24.pl21 listopada 2017
paweł Gardy

Nie ma mocnego na Gardego?

stw24.pl13 listopada 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl