W Stalowej Woli

Do Strasburga nie pojadą pudrować trupa

Do Strasburga nie pojadą pudrować trupa

Grzegorz Braun, jeden z liderów Konfederacji opowiadał stalowowolanom o zgniliźnie niszczącej Europę Zachodnią i Północną. Mimo to jego koalicja zdecydowała się walczyć o mandaty do Parlamentu Europejskiego. – Do Eurokołchozu idziemy wyłącznie po to, by później szerszą ławą wejść do polskiej polityki – wyjaśniał lider podkarpackiej listy KONFEDERACJA Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy.

Popularny eurosceptycyzm

Sceptycyzm Konfederacji wobec Unii Europejskiej jest powszechnie znany. Nie znaczy to jednak, że jej przedstawicieli ma zabraknąć w Parlamencie Europejskim. Ba, większość ostatnich badań opinii publicznej lokuje Konfederację kilka punktów procentowych powyżej progu wyborczego. Jest pewne, że sięgnie po kilka z 51 polskich euromandatów. Gdyby głosowali tylko kibice piłki nożnej, Korwin, Braun, Liroy i koledzy dostaliby ponad połowę mandatów. Jeżeli do urn w niedzielę poszliby tylko mężczyźni, Konfederacja o wyższość biłaby się tylko z PiS. Ten ostatni to zaskakujący wynik, bo na spotkaniu z Braunem w Hutniku było sporo kobiet.

G. Braun nie pierwszy raz gościł w Stalowej Woli. Cechą charakterystyczną jego spotkań jest imponująca frekwencja. Zważywszy, że informacje o spotkaniach rozchodzą się głównie pocztą pantoflową, to swoisty fenomen. I na spotkaniach nie ma nikogo z partyjnego, czy służbowego obowiązku. No, może poza kilkoma dziennikarzami czy funkcjonariuszami służb trzyliterowych.

Odholować naszą szalupę

- Prawo polskie będzie stanowione w granicach RP, a nie w uzgodnieniu z Żydami czy Eskimosami – tym zapewnieniem Braun nawiązał do słynnych konsultacji w Izraelu ustawy o IPN. Dodał, że negocjatorami ze strony polskiej byli eurodeputowani Legutko i Poręba. Kwestia żydowskich roszczeń wobec Polski leży Braunowi głęboko na sercu. Przed tygodniem szedł na czele manifestacji w stolicy protestując przeciwko słynnej amerykańskiej „ustawie 447” dotyczącej zwrotu mienia żydowskiego. Rząd szykował się już do rozmów z wysłannikami Tel Awiwu, ale po wiecach w Warszawie i innych miastach wycofuje się. – Rozstańcie się ze złudzeniami, że z Żydami można się ułożyć – mówił w Stalowej Woli kandydat na europosła Konfederacji. – Ich misją jest tylko wchodzenie innym na głowę.

Zdaniem Brauna proces samozaorania w Europie Zachodniej i Północnej poszedł tak daleko, że nie ma już odwrotu. Zadaniem nowych eurodeputowanych znad Wisły winno być tylko ratowanie Polski przed tym samym. – Trzeba odholować naszą szalupę na bezpieczną odległość i kontrolować sytuację – mówi. Ludzi o podobnych poglądach z innych krajów w Europarlamencie nie zabraknie i trzeba się będzie tylko z nimi dogadać. Konfederacja Broń Boże nie idzie do PE po to, by wyprowadzać Polskę z UE. Bardziej jej celem jest wyprowadzenie Unii z Polski. – Żeby nas tęczowi zboczeńcy nie pouczali, co mamy robić – dosadnie wyjaśnił Braun.

Co się nosi w Toruniu?

Poglądy Brauna, Korwina, Liroya i Narodowców nie są wygodne ani dla lewicy, ani okołoprawicy jaką mieni się chociażby PiS. Dlatego media zorientowane na jedną, czy drugą stronę nie wpuszczają Konfederatów na swoje strony, wizję i fonię. Zdaniem Brauna, kilka lat temu został wydany medialny wyrok śmierci na ugrupowania prawicowe. – Pięć lat temu do zjednoczenia kłamstwa przystąpił też Toruń – mówił Braun w niedzielę. – Teraz Rydzyk odczuwa drobne wyrzuty sumienia, ale jego mediom daleko do prawdy. Co tu dużo mówić – złajdaczyli się. Zajęli się modą. A skoro o modzie, to wiecie państwo co się teraz nosi w Toruniu? Żydów na rękach.

W niedzielę oberwało się też prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który zdaniem Brauna „w najmniejszym stopniu nie spełnił oczekiwań w nim pokładanych”. Głowa państwa bierze też udział „w obrzędach satanistycznych, jakim jest choćby palenie świec chanukowych”. W Polsce grasują mafie sodomickie, które wykorzystują skłonności wpływowych osób wg. zasady: Korek, worek i rozporek. – Trzeba było w swoim czasie przeprowadzić porządną lustrację, a nie teraz biadolić nad takimi czy innymi aferami – stoi na stanowisku kandydat do Strasburga. Był pytany o Banderę, sytuację na Ukrainie i o to, czy powinniśmy być rzecznikiem Ukrainy w jej staraniach o miejsce w UE? Radził poczekać, aż nasi sąsiedzi zrobią porządek u siebie. Co do gloryfikacji Bandery, to najwięcej o nim mówią choćby profesorowie Zapałowski czy Osadczy, którzy specjalizują się w historii Ukrainy i startują do PE z list Konfederacji. – Zanim zaczniemy o tym mówić w PE, warto o ludobójstwie Polaków na Kresach mówić w Polsce, bo wielu rodaków nie ma o tym najmniejszego pojęcia – sugeruje Grzegorz Braun.

- Nie przesadzajcie państwo z rolą Parlamentu Europejskiego – odpowiedział Braun na jedno z ostatnich pytań. – Jego wagę porównałbym do naszego Parlamentu Dzieci i Młodzieży.

br 1

br 2

br 3

br 4

br 5

br 6

br 7

br 8

br 9

br 10

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Xpeke

    20 maja 2019 at 12:28

    Żółta kartka dla PiS za bawienie sie w PO i całkowite podporządkowanie polityki zagr. pod dyktando obcych mocarstw.
    Czerwona kartka dla KE (PO) za donoszenie i działanie na zgube przyszłych pokoleń.
    Tak dla Konfederacji i P. Brauna, którego podziwiam od 5 lat. Nieskazitelny człowiek, ogromnej charyzmy. Powodzenia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl