W Stalowej Woli

Dołożyli pieniądze do ul. Lipowej

Dołożyli pieniądze do ul. Lipowej

O przekazaniu dodatkowych 440 tys. zł na przebudowę ul. Lipowej na os. Charzewice w Stalowej Woli zdecydowali radni podczas ostatniej sesji rady miasta. Jest to kwota niezbędna do zakończenia prac. Tym samym wartość tej inwestycji z blisko 3, 9 mln zł wzrosła do 4,3 mln zł.

Prezydent przypomniał, że podczas sesji, która odbyła się pod koniec marca, były zdejmowane środki na tę inwestycję do kwoty, która była w przetargu, jednocześnie informując wtedy, że będą również zabezpieczane dodatkowe pieniądze na prace związane z linią napowietrzną, która ma być poprowadzona w ziemi.

- To jest kwestia powrotu do tego tematu w momencie, w którym uzyskaliśmy pełen kosztorys i wszystkie kwestie związane z  tym zadaniem. Zgodnie z warunkami, które są w rządowym programie, to były zadania, które przekraczały możliwość kosztów kwalifikowanych. Położenie linii napowietrznej w ziemi nie mogło być dofinansowane ze źródeł zewnętrznych. Ponadto również ze względu na uzgodnienia  z właścicielami prywatnych posesji nie było to możliwe  w pierwszym procedowaniu wszystkich pozwoleń. Przełożenie tej linii, to był drugi etap tej inwestycji niezbędnej do tego, aby osiągnąć zakładane walory nie tylko praktyczne, ale również estetyczne tej ulicy – wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Zaznaczał, że samorząd liczył na to, że kwota, która jest dokładana do tej inwestycji będzie nieco niższa, ale ostatecznie taka wyszła z kosztorysu. Prezydent przypomniał jednocześnie, że według pierwszego budżetu tej inwestycji, przebudowa ul. Lipowej miała kosztować blisko 7 mln zł.

Droga ta będzie przebudowywana na całym odcinku, czyli od ul. Sandomierskiej do bramy parku. Przy czym odcinek od bramy do skrzyżowania z ul. Wspólną będzie miał charakter deptaka. Prace mają zakończyć się w październiku, a realizuje je konsorcjum PBI Infrastruktura.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

Policja2

Nietrzeźwy 35-latek chodził po torowisku

stw24.pl14 grudnia 2018
szkoła sikorskiego

Kumulacja w szkołach

stw24.pl13 grudnia 2018
marcel_top

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl13 grudnia 2018
serce

“Serce na Odwyku” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
DSC_0260

Most na Bukowej już po przebudowie

stw24.pl13 grudnia 2018
01

Mikołaje rowerami wyruszyli ulicami Radomyśla nad Sanem

stw24.pl13 grudnia 2018
karetka3

Nowa karetka w szpitalu w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl