W Stalowej Woli

Dołożyli pieniądze do ul. Lipowej

Dołożyli pieniądze do ul. Lipowej

O przekazaniu dodatkowych 440 tys. zł na przebudowę ul. Lipowej na os. Charzewice w Stalowej Woli zdecydowali radni podczas ostatniej sesji rady miasta. Jest to kwota niezbędna do zakończenia prac. Tym samym wartość tej inwestycji z blisko 3, 9 mln zł wzrosła do 4,3 mln zł.

Prezydent przypomniał, że podczas sesji, która odbyła się pod koniec marca, były zdejmowane środki na tę inwestycję do kwoty, która była w przetargu, jednocześnie informując wtedy, że będą również zabezpieczane dodatkowe pieniądze na prace związane z linią napowietrzną, która ma być poprowadzona w ziemi.

- To jest kwestia powrotu do tego tematu w momencie, w którym uzyskaliśmy pełen kosztorys i wszystkie kwestie związane z  tym zadaniem. Zgodnie z warunkami, które są w rządowym programie, to były zadania, które przekraczały możliwość kosztów kwalifikowanych. Położenie linii napowietrznej w ziemi nie mogło być dofinansowane ze źródeł zewnętrznych. Ponadto również ze względu na uzgodnienia  z właścicielami prywatnych posesji nie było to możliwe  w pierwszym procedowaniu wszystkich pozwoleń. Przełożenie tej linii, to był drugi etap tej inwestycji niezbędnej do tego, aby osiągnąć zakładane walory nie tylko praktyczne, ale również estetyczne tej ulicy – wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Zaznaczał, że samorząd liczył na to, że kwota, która jest dokładana do tej inwestycji będzie nieco niższa, ale ostatecznie taka wyszła z kosztorysu. Prezydent przypomniał jednocześnie, że według pierwszego budżetu tej inwestycji, przebudowa ul. Lipowej miała kosztować blisko 7 mln zł.

Droga ta będzie przebudowywana na całym odcinku, czyli od ul. Sandomierskiej do bramy parku. Przy czym odcinek od bramy do skrzyżowania z ul. Wspólną będzie miał charakter deptaka. Prace mają zakończyć się w październiku, a realizuje je konsorcjum PBI Infrastruktura.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

IMG_5304

Zbliża się ku końcowi rozbudowa MOPS-u

stw24.pl23 listopada 2017
dsc_0520

Masz film z ataku nożownika? Zgłoś się na policję

stw24.pl23 listopada 2017
pdpz2

Rusza akcja z żołtym uśmiechem – pomóżmy najmłodszym

stw24.pl23 listopada 2017
glowne

HSW z zyskiem finansowym po 10 miesiącach

stw24.pl23 listopada 2017
ZUS

Kolejni oszuści podszywają się pod ZUS

stw24.pl23 listopada 2017
policja radom

Zatrzymania w sprawie śmiertelnego pobicia kibica ze Stalowej Woli

stw24.pl22 listopada 2017
zpo

Miasto deklaruje pomoc dla szpitala

stw24.pl22 listopada 2017
glowne

Andrzejkowa „Potańcówka z Kachną i Jędrkiem”

stw24.pl22 listopada 2017
perfumy

Oferują perfumy, biorą nas na litość

stw24.pl22 listopada 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl