W Stalowej Woli

Droga w kierunku Pysznicy pozostanie przejezdna

Droga w kierunku Pysznicy pozostanie przejezdna

Wbrew obawom wielu mieszkańców, budowa obwodnicy Stalowej Woli nie sprawi, że komunikacja w kierunku Pysznicy na czas inwestycji będzie wstrzymana. – Ruch drogowy zostanie zachowany – obiecuje starosta Janusz Zarzeczny.

Czarnego scenariusza obawiali się nie tylko mieszkańcy gminy Pysznica, którzy w razie zamknięcia drogi powiatowej na odcinku od mostu na Sanie po rondo im. Pileckiego straciliby najkrótszą drogę dojazdową do pracy i szkół w Stalowej Woli, ale również setki działkowców ze Stalowej Woli.

Podczas konferencji zorganizowanej w dniu 25 lipca w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, starosta stalowowolski uspokajał jednak dziennikarzy, że do takiej sytuacji nie dojdzie. – Nie wyobrażaliśmy sobie, by droga powiatowa od Pysznicy do Stalowej Woli była na jakikolwiek czas zamknięta. To zbyt ważna i zbyt ruchliwa trasa. Wprawdzie będą pewne utrudnienia w ruchu, ale przez cały czas płynny przejazd będzie zachowany – przekonuje starosta stalowowolski.

Potwierdził to obecny na konferencji przedstawiciel wykonawcy inwestycji – firmy Mostostal Warszawa S.A., – Krzysztof Żmijan, który jest dyrektorem kontraktu. – Po naszej analizie, w pierwszym momencie wydawało nam się, że zasadnym będzie zamknięcie ul. Czarnieckiego, by jak najszybciej wybudować wiadukt i zjazd na ulicę obwodową. Z uwagi na mieszkańców Pysznicy, którzy dojeżdżają do Stalowej Woli, po konsultacjach z panem starostą i z Zarządem Dróg Powiatowych, doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie wykonać objazd – mówił.

Jak wyjaśnił dalej przedstawiciel wykonawcy, droga objazdowa będzie mieć długość prawie 500 metrów, szerokość 5,5 m, z 2 m ciągiem pieszo-rowerowym i poboczem z każdej strony. Jadąc od Pysznicy, tuż za mostem, droga objazdowa będzie skręcała w prawo i po łuku będzie pozwalała włączyć się do ruch w okolicach pierwszych bloków przy ul. Czarnieckiego – Z uwagi na skompilowaną infrastrukturę podziemną do przebudowy, planujemy na przełomie września i października wprowadzić ruch objazdem i przystąpić do wykopów w ciągu ul. Czarnieckiego, celem przystąpienia do robót mostowych – mówił Krzysztof Żmijan.
Droga objazdowa zostanie wykonana z płyt betonowych, a ruch po niej ma w założeniu odbywać się do połowy przyszłego roku. Później zostanie przywrócony ruch ulicy Czarnieckiego. Warto zaznaczyć, że w okolicy dzisiejszego parkingu znajdującego się tuż przed mostem, docelowo powstanie rondo.

Źródło: Powiat Stalowowolski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl