kultura i rozrywka

Dyrektorzy na telefon?

Dyrektorzy na telefon?

WIGILIA JAK STYPA

Wigilia to jeden z piękniejszych momentów w polskiej tradycji. Wtedy jest rodzinnie, serdecznie i życzliwie. Bliżsi i dalsi członkowie rodziny chcą być razem, bo taką mają potrzebę. W ogóle dzień wigilii, to taki dzień dla tych, którzy chcą być razem. No bo jaki sens byłby wigilii, gdyby zamiast chcieć być razem, musielibyśmy być razem. I trzeba położyć nacisk na słowo musieć. Gdyby tak poszukać w głowie okoliczności kiedy ludzie nie tyle chcą, co muszą być razem nawet jeżeli nie mają na to ochoty, to taka okolicznością jest pogrzeb. Jako, ze żyjemy w czasach zmiany, dodajmy dobrej albo nawet jeszcze bardziej dobrej zmiany, to widać i w tym taka zmiana być musi.

Oto w Stalowej Woli ma być tzw. miejska wigilia. Sprawa nie błaha, bo to okazja przy której miejscowa władza pokazuje, że jest dobra dla swego ludu. A jak władza pokazuje, że jest dobra dla ludu, to ten lud powinien, a nawet musi to widzieć. Pewnie dlatego w trosce o odpowiednią frekwencję dyrektorzy stalowowolskich szkól  i przedszkoli otrzymali zaproszenie na tę miejską wigilię. To zaproszenie jest w stylu “serdecznie zapraszamy, ale spróbujcie nie przyjść…”. Mamy sygnały, że zaproszenie, któremu lepiej nie odmawiać, spotkało się z różnym przyjęciem, ale w jednej szkole dyrekcja przyjęła je entuzjastycznie.  O tej szkole były niedawno głośno w Polsce, ponieważ pani dyrektor ma specyficzne pojęcie patriotyzmu, coś w rodzaju “kochać ojczyznę, bo w ryj!”. Tam taka wigilia, to nie łzawa, sentymentalna impreza z miejscem dla uchodźcy, ale patriotyczny obowiązek poprzez który wykuwa się wielką Polskę. To nic, że wigilia w której ktoś musi, a nie chce uczestniczyć, bardziej zaczyna przypominać pogrzeb. No może nie bądźmy tak surowi i niech to nie będzie pogrzeb, a stypa. Więc ci, którzy muszą robić za tłum podziwiający i okazujący bezgraniczną wdzięczność lokalnej władzy za zaproszenie na wigilię – stypę niech nie mają pretensji.
Jak już powiedziano, żyjemy w przełomowych czasach do których wielkości dostosować musi się również wigilia. Tę wielkość doskonale rozumieją nasze lokalne władze, które są absolutną awangardą dobrej zmiany. Niech Polska patrzy i podziwia! Oto następuje wielka, historyczna – oczywiście dobra i jeszcze lepsza – zmiana, bo wigilia zmienia się w patriotyczny obowiązek.
Grzegorz Poniedzielski

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

5548888

Dziadkowie nasi kochani – koncert

stw24.pl18 stycznia 2019
hjfgjf

Muzyczny Parnas – XIV Forum Pianistyczne – koncert galowy

stw24.pl17 stycznia 2019
16

Hej kolęda, kolęda… na Hutniku

stw24.pl16 stycznia 2019
trhydh

Przeniesiony Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

stw24.pl16 stycznia 2019
56464

Opowieści z Togo – spotkanie z Piotrem Pyrczem

stw24.pl15 stycznia 2019
hgyfghk

Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

stw24.pl14 stycznia 2019
hgh

„Noc z Coolturką”, czyli święto debiutantów

stw24.pl11 stycznia 2019
421

Narodziła nam się Dobroć – koncert kolęd

stw24.pl9 stycznia 2019
Slajdowisko-Iran-12-I-2019-plakat-724x1024

Na szlaku perskich pereł. Miasta Iranu – spotkanie z podróżnikiem Jackiem Bąkowskim

stw24.pl3 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl