kultura i rozrywka

Dyrektorzy na telefon?

Dyrektorzy na telefon?

WIGILIA JAK STYPA

Wigilia to jeden z piękniejszych momentów w polskiej tradycji. Wtedy jest rodzinnie, serdecznie i życzliwie. Bliżsi i dalsi członkowie rodziny chcą być razem, bo taką mają potrzebę. W ogóle dzień wigilii, to taki dzień dla tych, którzy chcą być razem. No bo jaki sens byłby wigilii, gdyby zamiast chcieć być razem, musielibyśmy być razem. I trzeba położyć nacisk na słowo musieć. Gdyby tak poszukać w głowie okoliczności kiedy ludzie nie tyle chcą, co muszą być razem nawet jeżeli nie mają na to ochoty, to taka okolicznością jest pogrzeb. Jako, ze żyjemy w czasach zmiany, dodajmy dobrej albo nawet jeszcze bardziej dobrej zmiany, to widać i w tym taka zmiana być musi.

Oto w Stalowej Woli ma być tzw. miejska wigilia. Sprawa nie błaha, bo to okazja przy której miejscowa władza pokazuje, że jest dobra dla swego ludu. A jak władza pokazuje, że jest dobra dla ludu, to ten lud powinien, a nawet musi to widzieć. Pewnie dlatego w trosce o odpowiednią frekwencję dyrektorzy stalowowolskich szkól  i przedszkoli otrzymali zaproszenie na tę miejską wigilię. To zaproszenie jest w stylu “serdecznie zapraszamy, ale spróbujcie nie przyjść…”. Mamy sygnały, że zaproszenie, któremu lepiej nie odmawiać, spotkało się z różnym przyjęciem, ale w jednej szkole dyrekcja przyjęła je entuzjastycznie.  O tej szkole były niedawno głośno w Polsce, ponieważ pani dyrektor ma specyficzne pojęcie patriotyzmu, coś w rodzaju “kochać ojczyznę, bo w ryj!”. Tam taka wigilia, to nie łzawa, sentymentalna impreza z miejscem dla uchodźcy, ale patriotyczny obowiązek poprzez który wykuwa się wielką Polskę. To nic, że wigilia w której ktoś musi, a nie chce uczestniczyć, bardziej zaczyna przypominać pogrzeb. No może nie bądźmy tak surowi i niech to nie będzie pogrzeb, a stypa. Więc ci, którzy muszą robić za tłum podziwiający i okazujący bezgraniczną wdzięczność lokalnej władzy za zaproszenie na wigilię – stypę niech nie mają pretensji.
Jak już powiedziano, żyjemy w przełomowych czasach do których wielkości dostosować musi się również wigilia. Tę wielkość doskonale rozumieją nasze lokalne władze, które są absolutną awangardą dobrej zmiany. Niech Polska patrzy i podziwia! Oto następuje wielka, historyczna – oczywiście dobra i jeszcze lepsza – zmiana, bo wigilia zmienia się w patriotyczny obowiązek.
Grzegorz Poniedzielski

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

plakat

Pokaz ognia dla dzieci z Domu Dzeicka

stw24.pl19 kwietnia 2018
psp3

Trójka „otwiera” swoje drzwi dla najmłodszych

stw24.pl17 kwietnia 2018
drzewko plakat

„Drzewko za makulaturę” już po raz 6!

stw24.pl17 kwietnia 2018
1. Jan Matejko, Wyrok na Matejkę ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, fot. Piotr Ligier

Jan Matejko w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl15 kwietnia 2018
750x300

„Kongres Edukacyjny: IT i szachy” – jedyny taki w południowo-wschodniej Polsce!

stw24.pl15 kwietnia 2018
IMG_20180414_195714

Kompromitacja Stali.3 liga na wyciągnięcie ręki.

stw24.pl14 kwietnia 2018
perelki2

Perełki mają już ćwierć wieku

stw24.pl10 kwietnia 2018
sdk pioro

Teatr, taniec i muzyka na scenie SDK

stw24.pl9 kwietnia 2018
glowne

Charytatywnie dla Filipka!

stw24.pl8 kwietnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl