W powiecie

Dzisiaj weekend, czyli będzie się działo!

Dzisiaj weekend, czyli będzie się działo!

Pikniki, czytanie bajek, imprezy charytatywne, gra w planszówki, spektakl teatralny i wernisaż – nadchodzący właśnie weekend będzie bogaty w liczne atrakcje dla małych i dużych.

Maraton Czytania Bajek z okazji Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Popiełuszki nasza miejska placówka wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Kołem w Stalowej Woli organizuje dziś Maraton Czytania Bajek, który rozpocznie się już o 16:00. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do dzieci wraz z rodzicami, ale nie tylko.

Będzie możliwość posłuchania baśni, bajek i opowiadań (m.in. fragmenty A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, O. Preussler „Malutka Czarownica” , Ch. Perrault „Bajki”, G. Kasdepke „Kacperiada”). Pomiędzy czytaniem dla najmłodszych będą organizowane zabawy literackie, quizy o literaturze dziecięcej. Bajki dla dzieci będą czytali członkowie stalowowolskiego koła SBP. Ale każdy uczestnik imprezy będzie mógł dołączyć do maratonu i przeczytać fragment swojej ulubionej opowieści.

Maraton zostanie zorganizowany w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom.

Plastyczno-teatralny piątek z SDK

Już dziś zaprasza do siebie Spółdzielczy Dom Kultury, w którym o godz. 18:00 w sali wystawowej odbędzie się wernisaż 40. wystawy prac dzieci i młodzieży z kół plastycznych SDK po kierunkiem Anny Sobolewskiej i Stanisława Świecy. A o godz. 19:30 na sali widowiskowej Teatr Blagier wystawi premierowo sztukę “W brzuchu wilka” Roberta Jarosza w reżyserii Marii Bembenek. Wystąpił: Eryk Nikolas, Weronika Benat, Magdalena Krawiec, Julia Gałat, Joanna Baran, Eliza Moskal, Magdalena Szlufarska, Kacper Wilk i Weronika Ozga.

Koncert charytatywny dla Mikołaja w zaklikowskim Zamku

Komitet społeczny serdecznie zaprasza na Koncert Charytatywny ph. “Taka miłość w sam raz”, który rozpocznie się już dziś o 19:00 w Zamku w Zaklikowie. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na leczenie Mikołaja Klimeckiego, podopiecznego Fundacji Avalon. Mikołaj ma niespełna 4 lata i choruje na nerki, przygotowuje się na przeszczep.

Na zły humor i niepogodę, czyli moda na planszówki wiecznie żywa

A w sobotę w godz. 10:00-13:00 Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Popiełuszki zaprasza wszystkich miłośników gier planszowych oraz tych, którzy jeszcze nigdy nie grali, a chcą spróbować, na “Sobotę z planszówkami” w holu na II piętrze. Eurobusiness, Dixit, Gra o Tron, Scrabble, bierki, Chińczyk, Mastermind i wiele innych. Będzie można pograć zarówno w klasyczne pozycje, jak i te, których jeszcze nie mieliśmy okazji spróbować. Biblioteka dysponuje sporą ilością gier dla starszych i młodszych, ale każdy może przynieść własną planszówkę.

Kapucyński Piknik Charytatywny

W niedzielę o 14:00 w Rozwadowie rozpocznie się kolejny Kapucyński Piknik Charytatywny. W programie mnóstwo atrakcji. Dzień wcześniej o godz. 14:00 na Stadionie PKS “San” na osiedlu Piaski rozegra się Turniej Piłki Nożnej “O Puchar Gwardiana”. Szczegóły tutaj: http://stw24.pl/charytatywnie-z-kapucynami-po-raz-xix/

Agata Linek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
panu

Poncyljusz za Ferenca

stw24.pl14 sierpnia 2019
DSC_0057

Trwa budowa hali sportowej i basenu w Stanach

stw24.pl13 sierpnia 2019
1

Ferenc nie wystartuje

stw24.pl12 sierpnia 2019
1

Bunt w PSL. Tyszka podzielił ludowców

stw24.pl12 sierpnia 2019
straz

Wybuch gazu w Zaklikowie

stw24.pl12 sierpnia 2019
mP_20190804_194008_vHDR_On

Piknik rodzinny w Chłopskiej Woli

stw24.pl9 sierpnia 2019
dziuba

Proboszcz z Jastkowic wstydzi się bohatera?

stw24.pl8 sierpnia 2019
kuchciński

Przyjdź pożegnać marszałka

stw24.pl6 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl