W powiecie

Gdzie jest dyrektor GOK-u w Bojanowie?

Gdzie jest dyrektor GOK-u w Bojanowie?

 Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Do redakcji stw24.pl dotarły sygnały iż szumnie zapowiadany rozkwit oferty kulturalnej dla zapracowanych mieszkańców gminy Bojanów zakończył się tak szybko, jak szybko i niespodziewanie się zaczął.

Otóż pełniący obowiązki dyrektora  Gminnego Ośrodka  Kultury Jakub Sancakli w dniu wczorajszym złożył rezygnację z pełnionej funkcji. W grudniu 2017 roku „gruchnęła” informacja, iż od 1 stycznia 2018 roku stanowisko dyrektora obejmie osoba o której marzyć mogą instytucje kultury, o zasięgu ogólnopolskim, a to Wójt Sławomir Serafin wyłuskał taką ,,perełkę” -managera gwiazd. Po pięciu nieudanych „eksperymentach” na tym gorącym stołku, nadeszły tłuste lata dla kultury- myślał wójt.

I co-ano klops. Ustawa antykorupcyjna złamana ?
Aureola nowego pełniącego obowiązki dyrektora tak oślepiła włodarza gminy, iż zapomniał wyegzekwować od nowego p.o. dyrektora oświadczenia majątkowego które zgodnie obowiązującym prawem, ów manager powinien złożyć do 31 stycznia 2018 roku . Zgodnie z prawem wójt Sławomir Serafin powinien z dniem 1 lutego wstrzymać wynagrodzenie pełniącego obowiązki dyrektora Jakuba Sancakli , ponieważ nie dostarczył oświadczenia majątkowego do urzędu gminy ,ale z niewiadomych nam przyczyn, wójt tego nie zrobił ,nawet do dnia złożenia wypowiedzenia. W rozmowie z naszym portalem wójt Sławomir Serafin wyjaśnia „Odpowiedzialność w całej tej sytuacji ponosi Pani Sekretarz która nie dopatrzyła ,iż oświadczenie majątkowe nie zostało złożone w terminie. Sprawa wyszła przy okazji sporządzania wykazu osób zobowiązanych do złożenia oświadczenia majątkowego dla urzędu skarbowego”.

Co się stało, że się w…….ło?
W przesłanych do redakcji dokumentów wynika iż w dniu 18 maja 2018 wójt zażądał od pełniącego obowiązki dyrektora Jakuba Sancakli aby w terminie nieprzekraczalnym 14 dni uzupełnił brakujące oświadczenie majątkowe w innym przypadku wstrzyma wynagrodzenie dyrektorowi.

oswiadczenie1

Jak musiał się zdziwić wójt kiedy to w dniu wczorajszym otrzymał rezygnację pana Jakuba z zajmowanego stanowiska. Kolejnym faktem jest iż pełniący obowiązki dyrektora był pod specjalnym parasolem ochronnym  jest informacja  używania przez pana Jakuba pieczątki- DYREKTOR.

pieczatka-1

Czy zatem była to ułańska fantazja? Czy brak nadzoru ze strony organu nadzorującego. W kontekście przedstawionych faktów wydaje się oczywiste ze PAN wójt wystąpi do sądu ,aby odzyskać niesłusznie wypłacone wynagrodzenie .Czy przymknie oko ,a koszty poniosą podatnicy gminy Bojanów? W Bojanowie „Gra o tron” zaczyna się po raz siódmy w ciągu trzech kadencji ,może tym razem „Król” podejmując decyzje o zatrudnieniu dyrektora, nie okaże się nagi?

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (44)

Komentarze

 1. kamaz

  22 maja 2018 at 14:23

  Znajomy dzisiaj przejeżdżał obok Urzędu Gminy w Bojanowie i podobno dało się słyszeć cichą pieśń z okolic gabinetu Pana Wójta:

  … Nie będzie Turek pluł nam w twarz
  I dzieci nam islamił
  Orężny wstanie urząd nasz
  Skarbowy będzie nam hetmanił

  Pójdziem, gdy zabrzmi wójta głos!
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg! ….

  Droga redakcjo możecie sprawdzić czy to prawda, bo chciałbym usłyszeć dalszy ciąg tej zacnej pieśni!!

 2. ponadlokalny

  22 maja 2018 at 14:24

  Za SOLARY wójt niewinny, za mosty i problemy z kanalizacją w Przyszowie też niewinny, za 6 dyrektorów w GOKu też niewinny – wiadomo teraz, że za tym stoi nieudolna Pani Sekretarz
  Jak ten nasz biedny wójt ma niezaradnych i niekompetentnych współpracowników, aż chłopa się żal robi!!!

 3. romek

  22 maja 2018 at 14:30

  Nad kulturą w Bojanowie, wisi jakieś fatum. Już słyszę jak pracownicy kultury śpiewają wójtowi ” nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”.

 4. JACOB

  22 maja 2018 at 14:33

  Pani sekretarz jest objęta rządowym programem „rodzina na swoim”: Agnieszka – sekretarz, teściowa Danuta – dyrektor biblioteki, mąż – nauczyciel w miejscowej szkole. Dobrze, że dzieci są niepełnoletnie, a teściu w USA :)

  • obywatel

   22 maja 2018 at 23:06

   No to skoro sam wojt stwierdzil ze Pani sekretarz nie dopilnowala tego by oswiadczenie majatkowe tego genialnego wodzireja zostalo zlozone na czas, to chyba bidulka ma za duzo obowiazkow i za duzo na glowie do ukrycia wiec moze trzeba by zajac sie “rodzina na swoim” ? i wkoncu ustapic ze stolka ?

 5. sołtys

  22 maja 2018 at 14:51

  Pytanie czy to jedyna taka sytuacja, że kasa jest wydawana niezgodnie z prawem. Trzeba sprawdzić jakie nagrody dostali w urzędzie, może się dużo wyjaśnić!!!

 6. edzio

  22 maja 2018 at 14:56

  A to prawda, że turecki najeźdźca podbił “kroczowo” wysoko postawionej urzędniczki w UM w Stalowej Woli? I stąd ta ekspansja na sąsiednie rejony!!!

 7. Maria

  22 maja 2018 at 15:27

  Coś nie ma szczęścia ta kultura do dyrektorów. Miejmy nadzieję, że następny Dyrektor będzie na dłużej. A urzędnicy z Bojanowa powinni wziąć przykład z gminy Dzikowiec, gdzie tam na stanowisko szukają najpierw wśród swoich (nie po rodzinie) mieszkańców, a w ostateczności ściągają kogoś z zewnątrz. i wychodzi właśnie potem taki “klops”.

 8. fgjxfgj

  22 maja 2018 at 15:44

  W ciągu 12 lat kadencji 6 dyrektorów w GOK w Bojanowie. 3 ostatnich nie wytrzymało roku, a najdłużej urzędująca dyrektor Ryba w sądzie pracy. Może Panie Wójcie trzeba sobie zadać pytanie, czy może z Panem jest coś nie tak?

 9. halina

  22 maja 2018 at 15:56

  Wójt podobno robi kolejny doktorat z zarządzania kulturą :)

 10. mistrzuniu

  22 maja 2018 at 16:04

  Zauważyliście, że każde niepowodzenie w gminie ma swojego “bohatera”, a tylko sukcesy są wójta. Dziwna zależność nie???

 11. Sitwa UM

  22 maja 2018 at 16:41

  Mieszkańcy Bojanowa, nawet nie wiecie jaką Wam zrobił przysługę Wasz Pan wójt kończąc współpracę z tym człowiekiem. Może i nie macie szczęścia do dyrektorów swojego centrum kultury ale w tym wypadku dziękujcie Bogu. Oby tylko wszystkie przekręty wyszły na jaw… wtedy zobaczycie co to za elementum…

  • Ignac

   22 maja 2018 at 18:10

   Nieudolność naszej władzy polega na tym, że dyro olał oświadczenie majątkowe, pobrał kasę i wypowiedział umowę. Doktorowi nauk prawa zagrał na nosie byle prezes fundacji z młodym peselem i bez oszałamiającego doświadczenia

 12. zosia

  22 maja 2018 at 17:47

  Wójt ma samych niezaradnych i niekompetentnych pracowników jakim cudem, przecież w gminie kierownicy mnożą się jak grzyby po deszczu. Tam co drugi to kierownik tylko nie wiadomo od czego, ale odpowiednia pensja i dodatki funkcyjne są a to najważniejsze

  • Ada

   23 maja 2018 at 06:27

   Rodzina Sałęga to druga rodzina na swoim, jakim cudem Robert i jego żona pracują tam to duuuża zagadka. Siostra załatwiła :)

 13. doinformowany urzędas

  22 maja 2018 at 18:43

  Dla naiwnych nieświadomych oraz niedowiarków! Takie pytanko: jak zdobyć lukratywne kontrakty na obsługę miejskich imprez?? jak dobrać sie do zleceń przekraczajacych kilkakrotnie koszty ponoszone do tej pory przez miasto?? Po co zrezygnować z taniej perfekcyjnej organizacji imprez miejskich realizowanych przez super ekipe MDK?? Pamietacie nasze Dni St Woli?? Czegoś brakowało??
  No więc: Wystarczy przyjechać do Stalówki z drugiego końca Polski, poczarować,naobiecywać, zbałamucić, bzyknąć… kogo trzeba i kontrakty w kieszeni!! Przypadek?? Tajemnicą Poliszynela jak to się odbywa..,kasa płynie, love kwitnie, podatnik frajer płaci! a miejscowe firmy moga tylko popatrzec zza płotu jak im cwaniak odbiera chleb.. I jak to sie ma do organizowanych za publiczne pieniądze śniadań biznesowych majacycych na celu wspieranie lokalnego biznesu?? kojarzenie firm , zachecanie do współpracy?? wspieranie lokalnej przedsiębiorczości?? To poprostu FARSA!!
  To Nepotyzm i jawny skok na kase! a kto patronuje temu procederowi?? odpowiedź chyba każdy dośpiewa sobie sam…instrukcje wychodzą z Owalnego Gabinetu bo nawet tam jak widać dotarł obezwładniający urok MENAGERA GWIAZD !powodzenia zatem!! ciekawe tylko na jak długo…

 14. Czesław Stany

  22 maja 2018 at 19:28

  Kolejna genialna decyzja wójta. Przyjąć człowieka nie wiadomo skąd, bez fundamentalnego dokumentu podczas zatrudnienia w urzędzie – zaświadczenia o niekaralności. Czy to niekompetencja?, celowe działanie? – “może jakoś przejdzie, nikt się nie dopatrzy?” czy to już taka nonszalancja w przyjmowaniu na urzędnicze stanowiska i traktowanie gminy jak prywatnej firmy?. No i do tego… gdy sprawa wyszła na jaw, wójt nie potrafi przyjąć tego na klatę, uderzyć się w pierś, przeprosić, tylko tchórzliwie chowa się za spódnicą Pani sekretarz i zrzuca na nią winę haha słabe to trochę…

  • obywatel

   22 maja 2018 at 22:58

   No niby spodnica Pani sekretarz nie jest mala, ale jak zaczna wychodzic wszystkie afery i zaklamania jakie tam panuja to nie wiadomo czy guma jej nie strzeli :P

 15. Gogus

  22 maja 2018 at 19:30

  To kumpel pani Treli z kancelarii prezydenta w Stalowej Woli. Mają tupet w tym urzędzie…

  • doinformowany urzędas

   23 maja 2018 at 09:34

   Heh przecież wszyscy wiedza że to nie kumpel:) kumplowi … się nie daje.. chociaż swiat teraz taki nowoczesny haha :) wszystko jest możliwe:)

 16. wow

  22 maja 2018 at 21:47

  Ciekawych rzeczy się dowiaduję o mojej gminie !!!

 17. menti

  22 maja 2018 at 21:51

  w piśmie wójt informuje dyrektora, że należy złożyć oświadczenie majątkowe, bo inaczej utraci wynagrodzenie, które mu już wypłacił – czy wójt uczestniczy w konkursie na najgłupsze pismo urzędnicze??? czy wójt codziennie wykazuje się taką błyskotliwością ???

 18. RUDIY

  22 maja 2018 at 21:55

  Nie sądziłem, że nasza gmina ma takiego bystrzaka na stołku wójta. Brawo!!! A taki wykształcony, taki amerykański he he … :)

 19. cygan

  23 maja 2018 at 07:46

  To dopiero czubek góry lodowej trzeba zobaczyć jakie przekrety poszły na Dni Stalowej Woli które zrobiono bez przetargu i za ogromne pieniądze ciekawe kto tutaj zawinił na kogo sie przeleje wine a ten sam pan robił istny cyrk BRAWO STALOWA WOLA I PREZYDENT :) :)

 20. fds

  23 maja 2018 at 09:40

  takimi ciulami jak sałęgi serafiny kobylarze sie zająć powinno cba kur…ka oni rządzą tą gminom a pojęcia o pojęciu nie mają

 21. error

  23 maja 2018 at 11:02

  Agnieszka powinna zastosować procedurę RWD (Ratuj Własną D..ę) ….

 22. oburzony

  23 maja 2018 at 16:02

  No i właśnie ciekawe czy urzędnikom uda się odzyskać bezprawnie pobrane pieniądze przez dyrektora? Urzędasy już od dawna powinni całym swym majątkiem odpowiadać za źle wydane decyzje i niedopilnowanie podstawowych rzeczy!

 23. edmund

  23 maja 2018 at 18:09

  To jest dobry przykład jak można lekko wydawać pieniądze podatników, nie mając pojęcia w jaki sposób się je zarabia. W prywatnej firmie osoby odpowiedzialne za takie “niedopatrzenie” już pakowały by manatki z dyscyplinarką w rękach. Jeżeli władza gminna przez pół roku nie potrafi sprawdzić jakiegoś typa spod ciemnej gwiazdy, którego zatrudnia to strach pomyśleć ile jeszcze “trupów z szafy” może wylecieć.

 24. kacper

  23 maja 2018 at 19:41

  aż się odechciewa być dyrektorem. Ci ludzie mają pod górkę jak widać

 25. mieszkanka

  24 maja 2018 at 07:43

  Nie zapominajmy kto ciągnie za sznurki w tym cyrku, to Bieleń zniszczył Tadka Szczęcha i pozbył się dyrektorki, to on wszystko zaplanował i doprowadził do końca, a teraz śmieje się ze wszystkich i siedzi sobie z boku, bo wybory za pasem i trzeba by było się trochę odserafinić, to dopiero szkodnik!

  • on

   28 maja 2018 at 13:29

   oj tak bielen tylko zaciera rece ,by wygrac wybory a pozniej to z z kazdym sie ustawi….

 26. xo

  24 maja 2018 at 16:59

  A człowiek mysli, że w Urzędzie to na pewno jest wszystko ładnie i pieknie. A tu TAKIE rzeczy !!!! tylu dyrektorów WOW !!!

 27. łomatko

  24 maja 2018 at 18:10

  Emil i Ty Sławomirze grając w jednej drużynie strzelacie sobie samobójcze gole? Za prawdę powiadam wam, wasz koniec(kadencji!!!) jest bliski. Pojednajcie się, przekażcie sobie znaki pokoju i nie grzeszcie więcej. Czy potrzebny jest wam kolejny pan który dokona zakupu i wręczenia pudełeczek z… wazeliną? Ale się porobiło, bawią się jak dzieci w piaskownicy!

  • zosia

   25 maja 2018 at 19:54

   pani agnieszno pani jest bardziej swieta jak sama matka boza a takie numery no wstyd

 28. tadek

  26 maja 2018 at 09:15

  Co ONI wyprawiają w tych urzędach za nasze pieniądze :( ŻAL

 29. Znajomy

  26 maja 2018 at 16:27

  Kacper masz rację. W Gminie Bojanów niszczy się ludzi, a zwłaszcza dyrektorów różnych instytucji, w tym także dyrektorów szkół. Wielki a mały władca włości bojanowskich ma monopol na wszystko. Odsunął w białych rękawiczkach ze stanowiska dyrektora Gimnazjum w Stanach Panią T. znakomitego dyrektora, likwidując Gimnazjum powołując Zespół Szkół w Stanach. Na to stanowisko powołał Panią S. ze znanej w Gminie Bojanów rodziny. Na Wicedyrektora Zespołu Szkół powołał Panią N. „żelazną wicedyrektor” w szkołach Gminy Bojanów. Obu Paniom brakuje kompetencji do kierowania szkołą, wyniki nauczania leciały i lecą w dół, ale są to Panie wierne Guru, mam na myśli Serafina. Co ciekawe Guru Serafin dokonał rewolucji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyszowie zastępując wcześniej wierną, a w końcu niewierną byłą dyrektor Panią K. Pani K. mu się znudziła, bo przestrzegała prawo i nie wykonywała poleceń Guru w zatrudnianiu jego ludzi na stanowiskach w szkole. Wcześniej Serafinowi Pani K. była potrzebna. Przed powołaniem jej na stanowisku dyrektora w Przyszowie robiła mu kampanię wyborcza na Wójta Gminy, ale mu się znudziła. Tak samo robi z dyrektorami GOK i Biblioteki Gminnej. Jeśli Guru koś się znudzi, to się go pozbywa. Za przyczyną Wójta Serafina na stanowisko dyrektora w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyszowie – Zapuściu została powołana Pani B., a na stanowisko wicedyrektora „żelazna wicedyrektor” Pani N. Są to panie, które nie znają się na kierowaniu szkołą ale są wierne Panu Serafinowi. Po zmianie na stanowisku dyrektora w Przyszowie-Zapuściu pracę w Szkole Podstawowej w Przyszowie od razu znalazła żona Wójta. Zatrudniła ją obecna Pani B. koleżanka żony Wójta Serafina, która jest stałą bywalczynią w domu Serafinów.
  Pani B. robi wszystko, co jej każe Wójt. Mieszkańcy Gminy, jak długo dacie się jeszcze wodzić za nos, by Gminą rządził Guru Serafin?!. Chwali się, że jest doktorem prawa. Jaki to doktor prawa, gdzie on ten doktorat kończył? Chyba na znanej Sorbonie. To człowiek legenda od psucia Gminy, niszczenia ludzi, tworzenia układów
  i zatrudniania swoich, najlepiej całe rodziny, tworząc w zatrudnieniu tzw. rodzinne klany. O wyczynach Pan Serafina można by napisać niejedną książkę. Najlepiej o tym wie zaufany Wójta (człowiek ze znanego klanu rodzinnego), niekiedy jego osobisty kierowca i kamerdyner. Gmina Bojanów zadłużona na maksa. Kto ten dług będzie spłacał.

  • Ada

   27 maja 2018 at 20:06

   Hehe, jestem ciekawa czy jej to pani dyrektor adwokat pisał? Większość gminy popiera wójta ponieważ jest dobrym gospodarzem.

   • error

    29 maja 2018 at 09:49

    każdy pies powie, że jego gospodarz jest dobry, bo mu michę codziennie podsuwa :)

    • Ada

     29 maja 2018 at 13:47

     Wystarczy samochodem przejechać się po innych gminach i zobaczyć, nie m a porównania.

 30. mieszkanka

  29 maja 2018 at 08:27

  Dobry gospodarz nie stawia bubli za ogromne pieniądze, to jego topniejące poparcie może nie wystarczyć na jesieni. Ludzie otwórzcie wreszcie oczy na to co i za ile “robi się” w tej gminie, jak niszczy się ludzi i organizacje. Znowu strzał i znowu pudło, GOK nie ma łatwo za panowania obecnego wodza. Nowy pełniący może na wierzy mariackiej by się sprawdził, ale przy takiej rotacji jeszcze usłyszymy płaczący głos “Tadziu wróć!” Pociesza fakt, że jak wódz tak dobrze strzela jak dobiera dyrektorów to zwierzęta w naszych lasach mogą biegać bezpiecznie :)

 31. Obserwator

  29 maja 2018 at 21:59

  Ado -wielka obrończyni Wójta. Czy nie jesteś z rodziny Wójta lub z klanów rodzinnych Wójta. To bardzo ciekawe. Przyjrzyj na oczy i zastanów co piszesz.
  Naucz się pisać po polsku. Piszesz bzdury. Mam pytanie, co dostałaś od Wójta Gminy, że go popierasz?. Czy dobrze Ci zrobił. Proszę wybrać się po gminach sąsiednich powiatów, to byś zobaczyła jak gminy się rozwijają. Twoja trasa to chyba Bojanów i Stalowa Wola i może Nisko. Gmina Bojanów stała się dla Serafina prywatną własnością i robi z nią, co chce. Zobacz, kto pracuje w gminie na stanowiskach. To sami nieudacznicy. Bo źle doradzają Wójtowi i ten podejmując decyzji popełnia błędy. Powołanie nowego dyrektora to wina Sekretarza Gminy. Przecież tak stwierdził Wójt Gminy. Oj ten umie się wykręcić i spać na cztery łapy. Czy tak długo będzie spadał?. To ciekawe. Przyznam się, że są to decyzje samodzielne Wójta. Oj źle dzieje się w tej Gminie. Czas na zmiany.

 32. mieszkanka

  30 maja 2018 at 10:12

  Do Ada. Według Ciebie dobry gospodarz naciąga swoich mieszkańców na kupowanie “solarów w worku”, 5 lat robi boisko w Przyszowie i jaki jest efekt? Czy w innych gminach sadzi się drzewa w chodniku tak jak w centrum Bojanowa? Czy zwęża się drogi na nowe osiedla utrudniając ludziom budowę nowych domów? Miejsca by brakło gdyby wymienić wszystkie te buble, a Ty ciesz się przywilejami, bo “Łaska pańska na pstrym koniu jeździ” :) sekretarz też się cieszyła a teraz winy musi brać na siebie

 33. tadek

  2 czerwca 2018 at 15:00

  jestem ciekawy kogo ludzie wybiorą na WÓJTA, przydałaby się świeża krew w gminie Bojanów. Nowe pomysły i trochę spokoju.

 34. ONY

  8 czerwca 2018 at 08:41

  Były pan dyrektor ma się dobrze, mieszka sobie gdzieś w Stalowej Woli i przygotowuje się pewnie do kampanii wyborczej. Podobno troszkę mu się pali grunt pod nogami gdyż skarb państwa upomina się o swoje. Nasza gmina też powinna się upomnieć!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

0024

Wieczór kolęd w Pysznicy

stw24.pl21 stycznia 2019
img_20190116_181106,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

“BIAŁE SZALEŃSTWO 2019 “

stw24.pl18 stycznia 2019
hjgj

Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Pomocy w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 stycznia 2019
vbxfvnvbnvbnv

Pożar domu w Turbii

stw24.pl14 stycznia 2019
Karetka pogotowia 1

Pogotowia się konsolidują

stw24.pl11 stycznia 2019
IMG_3904 (Kopiowanie)

“Klucze do Puszczy Sandomierskiej”

stw24.pl11 stycznia 2019
_DSC8177

Aktywnie w lesie i o lesie

stw24.pl10 stycznia 2019
sesja27.12.2018

Bojanów. Budżet na 2019 rok przyjęty jednomyślnie

stw24.pl7 stycznia 2019
ghk

Z drogi śledzie, starosta jedzie

stw24.pl4 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl