W Stalowej Woli

Gołębie “umilają” życie mieszkańcom bloków

Gołębie “umilają” życie mieszkańcom bloków

Zanieczyszczone parapety, okna, poręcze balkonów i całe balkony, a niekiedy nawet mieszkania. O co chodzi? To niepozorne miejskie ptaki – gołębie, które swoimi odchodami potrafią wielu „umilić” życie. Problem ten zgłosili nam mieszkańcy os. Poręby w Stalowej Woli.

- Ja rozumiem, że w mieście są gołębie, tak było zawsze, ale one dla nas są naprawdę dużą uciążliwością. Mamy już dość mycia parapetów i poręczy niemalże codziennie. Próbujemy z nimi walczyć, odstraszać je, a te dalej przylatują i śpią w nocy na poręczach. Założyliśmy siatkę na balkonie, nieco pomogło, ale przecież nie będziemy wszędzie takich zakładać – mówi kobieta, mieszkająca w jednym z bloków przy ul Poniatowskiego w okolicach szkoły podstawowej nr 12.
Inny mieszkaniec zaznacza, że kiedyś gołębie były w gołębnikach, przy budynku administracji nr 3, ale te zostały zlikwidowane.

Zadzwoniliśmy do Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli. Jak zaznacza wiceprezes Bogdan Wojtala w sprawie gołębi z tego osiedla raczej nie ma interwencji. Te ptaki bardziej dają się we znaki mieszkańcom osiedla Centralnego. Tam ktoś, szczególnie przy jednym z bloków wyrzuca na trawnik pokarm. Mieszkańcy podejrzewają o to jedną osobę, ta się do tego nie przyznaje w związku z czym spółdzielnia nic nie może zrobić.
Prezes zaznacza, że w tej kwestii spółdzielnia nie jest w stanie pomóc mieszkańcom, gdyż to oni sami je dokarmiają. Mówi, że jedynie można apelować do mieszkańcom, by nie dawali ptakom jedzenia, te same sobie je znajdą, poprzez umieszczenie na klatkach schodowych ogłoszeń w tej sprawie.
Jak zaznacza prezes, gołębie szczególnie siadają na tych balkonach mieszkań, które nie są zamieszkałe, a nawet robią sobie tam gniazda.
W newralgicznych miejscach, na przykład w okolicach chodników spółdzielnia montuje różnego typu odstraszacze, które uniemożliwiają przesiadywanie tam ptakom.
Jedyny sposób, jak podpowiada prezes, to odstraszanie ptaków i nie dokarmianie ich.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

urna

Powtórka z 21 października

stw24.pl19 lutego 2019
muzeum

Wikingowie w Stalowej Woli

stw24.pl19 lutego 2019
mbp (9)

“Przystanek: biblioteka” zainstalował sie przy ul. Popiełuszki

stw24.pl19 lutego 2019
IMG_7243

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

stw24.pl19 lutego 2019
IMG_7206

Obcowanie ze sztuką w muzeum

stw24.pl19 lutego 2019
hsw

Nowy Członek Zarządu HSW S.A.

stw24.pl19 lutego 2019
IMG_20190214_182403

77. rocznica powstania Armii Krajowej

stw24.pl18 lutego 2019
ARP inwestuje

ARP buduje kolejną halę

stw24.pl18 lutego 2019
Droga budowa

Nowa obwodnica Rozwadowa

stw24.pl18 lutego 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl