W Stalowej Woli

Gość w dom, a ludzie nie przyszli

Gość w dom, a ludzie nie przyszli

Wojewoda Ewa Leniart osobiście promuje program „Rodzina 500+”. Najwyższy przedstawiciel rządu na Podkarpaciu porzuciła gabinet w Rzeszowie i ruszyła w teren. Mieszkańcy albo nie docenili poświęcenia, albo o nim nie wiedzieli. Wer wtorek wojewoda z asystą była m.in. w Pysznicy i Stalowej Woli. Nie licząc urzędników, ludzi którzy przyszli na spotkanie w parku miejskim było mniej, niż palców u jednej ręki. Wiedzą wszystko, czy 500-złotowy gratis im się przejadł?

Rząd namawia rodziców do szybszego składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 r., budząc tyleż entuzjazmu, co kontrowersji. Te drugie wywoływał przepis, który pomijał pierwsze dziecko przy wypłatach. O wsparcie mogli starać się rodzice posiadający co najmniej dwójkę dzieci w wieku do 18 lat. W tym roku do programu została wprowadzona korekta i od lipca 500 zł należy się na każde dziecko do ukończenia 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Wnioski o wypłatę świadczenia można składać drogą elektroniczną, a od sierpnia w tradycyjnej papierowej formie. Im szybciej rodzice taki wniosek złożą, tym szybciej dostaną pieniądze. Kto się spóźni i wniosek złoży w listopadzie, nie dostanie wyrównania. I właśnie do szybszego składania wniosków zachęcała wojewoda.

- Przez pierwsze dwa tygodnie lipca na Podkarpaciu drogą internetową złożono 85 tys. wniosków – mówiła wojewoda E. Leniart. – Czekamy teraz na 1 sierpnia, bo w naszym województwie ciągle dominuje tradycyjna forma składania podań do urzędów. Śmiało można powiedzieć, że ilość wniosków zdecydowanie się zwiększy.

W Stalowej Woli internetowe podania do urzędu chyba biorą górę. – Do Urzędu Miasta wpłynęło już sporo wniosków o wypłatę świadczeń – wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny. – Jeszcze w tym miesiącu rodzinom wypłacimy 3,5 mln. zł. W ub. roku z programu „Rodzina 500+” w Stalowej Woli zostało wypłacone 29 mln. zł. W tym roku może to być kwota dwukrotnie większa. Dotychczas programem objętych było u nas 4,6 tys. dzieci. Szacujemy, że teraz będzie ich 7,1 tys.

Wnioski o przyznanie świadczenia obecnie można składać najlepiej korzystając z systemu Emp@tia. Począwszy od 1 sierpnia można składać je osobiście lub wysyłając listem poleconym. W UM przyjmowane są w Wydziale Świadczeń Rodzinnych i Społecznych UM przy ul. Wolności, pok. nr 8. Jakiekolwiek wątpliwości można też rozwiać dzwoniąc po nr 15 643 34 85. Gdyby ktoś zainteresowany przyszedł na wtorkowe spotkanie obok wodnego placu zabaw, mógłby skorzystać z fachowych porad przy wypełnianiu wniosków. Służyli nimi pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. Zainteresowania nie było i z wizyty wojewody najbardziej zadowolone były dzieci, którym Ewa Leniart rozdawała cukierki.

wojewoda 1

wojewoda

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (7)

Komentarze

 1. ilona

  17 lipca 2019 at 11:20

  MŁODY SAGATOWSKI co za wybitna osobistość w Stalowej WOLI kazdy go kocha bo ma matke senator Sagatowską Janine. Szkoda tylko ze przespał lata nauki: miał problemy w szkole budowlanej gdzie dwukrotnie powtarzał klase, nie został dopuszczony do matury dlatego repetował w klasie maturalnej. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, Nastepnie skonczył renomowana uczelnie WSE gdzie kupił tytuł magistra i teraz wszystko może. Grunt pod nogami ma pewny nic mu sie nie zawali, na wszystkim się zna i wszystko moze, szkoda tylko ze nie ma o ekonomi i zarzadzaniu pojecia

  Tą nominacją Lucek dał do pieca, aby gościa , który powtarzał klase w szkole budowlanej awansować prezesa MZK. Kolega Sagatowski nie ma elementarnej wiedzy z fizyki i termodynamiki, nie mówiąć już o instalacjach co , a o ekonomi już nie wspomnę. Decyzje prezydenta są godne politowania.

  W Pisie to staje się normą Sobieraj Stanisław powtarzał 7 klase szkoły podstawowej. Czyżby elita stalowowolska musiał zaliczać repetowanie w szkole, wstyd i hańba dla miasta

  W ten oto sposób Lucjusz Nadbereżny spłaca dług wobec pani Janiny Sagatowskiej za to, ze będąc jeszcze studentem Kulu zrobiła go dyrektorem biura poselskiego, to jest dług wdzięczności dla “matki chrzestnej”,

 2. semki

  17 lipca 2019 at 13:26

  Cukierki dla dzieci to pani Leniart kupiła za swoje pieniądze czy kasę wzięła z kupki podatników. Pytanie proste a co z odpowiedzią?

 3. kielnia

  17 lipca 2019 at 17:53

  Ogromnie dużo ludzi przypakowało do parku na spotkanie z dobroczyńcami, gdzie oni się pomieścili? Może częściowo pokryli się za drzewami, krzakami bawiąc się w chowanego? Jaja sobie robią z władzy?

 4. koniav

  19 lipca 2019 at 08:51

  Czy państwo przemyśleliście po co w tym parku wasza obecność? Przecież to jest smieszne nie powiem, że i durne.

 5. kivi

  19 lipca 2019 at 13:28

  Gość w dom a gospodarzy nie ma…

 6. kokoszka

  22 lipca 2019 at 14:59

  Nikt nie przyszedł za to całe tłumy były na całowaniu rury aluminiowej i składaniu pod tą rurą wieńców na skwerze pod biblioteką , koń by się uśmiał, czy te władze miasta całkiem ocipiały????

 7. jasnek

  22 lipca 2019 at 15:32

  nie przyszli bo ktos musi pracowac na to 500plus …

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl