W Stalowej Woli

Happening na X-lecie Dnia Bezpiecznego Internetu

Happening na X-lecie Dnia Bezpiecznego Internetu

8 marca odbył się happening z okazji X-lecia obchodów Kampanii Dzień Bezpiecznego Internetu w Centrum Edukacji Zawodowej. Kampania DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Z tej okazji zorganizowano happening, który z racji jubileuszu został uświetniony wystąpieniami zaproszonych gości. Jako pierwszy wystąpił. dr inż. Bogdan Kwiatkowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego z wykładem pt. „Cyberbezpieczeństwo – jak to rozumieć”, który wyjaśnił tajniki zabezpieczeń stosowanych na łączach internetowych, zasady szyfrowania i kodowania. Następnie prelekcję pt. „Cyberprzemoc” wygłosiła starsza sierżant Katarzyna Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, która omówiła pojęcie cyberprzemocy, przykłady jej stosowania wśród młodzieży w social mediach i nie tylko, a także przedstawiła sposoby reagowania i udzielania pomocy osobom skrzywdzonym w świecie wirtualnym.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 obchodzony był na świecie 5 lutego pod hasłem „Działajmy Razem”. W naszym kraju obchody organizowane są przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka SiećKomputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS). W CEZ-ie trwały od 20 stycznia do 28 lutego. Uczniowie klas I technikum i branżowej szkoły I stopnia zostali przeszkoleni na platformie e-learningowej i uczestniczyli w kursach on-line „W sieci”, „Co się stało z Mimi?”, oraz „Lekcja bezpieczeństwa”.

Jubileuszowym obchodom towarzyszyły okolicznościowe wystawy i ekspozycje. Pierwsza, pt. „X-lecie szkolnych obchodów DBI w CEZ”, była retrospektywą działań szkolnych na przestrzeni dekady. Druga wystawa została poświęcona tematyce hejtu i mowie nienawiści. Natomiast obecnie w szkolnej galerii prezentowane są prace uczniów nagrodzone w tegorocznym konkursie graficznym.

Do konkursu można było zgłaszać prace w trzech kategoriach: kalendarz jednostronny, button, komiks. Nagroda główna powędrowała do Jakuba Beera z kl. I i1. Ponadto przyznano niemal 30 nagród i wyróżnień we wszystkich kategoriach.Zwycięzcy poza cennymi nagrodami rzeczowymi otrzymali również pracę, za którą zostali wyróżnieni – wydrukowany kalendarz czy komiks albo przypinkę.

DSC_0421

DSC_1814

DSC_1824

fot.4

AL

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. sobierajowa

    14 marca 2019 at 08:58

    Pis to zło uwierz w to. Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem , oszustem, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na koniec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019
pks

Pół miliona złotych wrzucili w PKS

stw24.pl14 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl