Fotorelacje

Historyczny kontrakt dla Huty Stalowa Wola

Historyczny kontrakt dla Huty Stalowa Wola

14 grudnia w Hucie Stalowa Wola zawarto największy kontrakt w historii polskiego przemysłu zbrojeniowego. W obecności premier Beaty Szydło i Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza podpisano umowę opiewającą na ponad 4,5 mld zł na dostawę 4 dywizjonowych modułów ogniowych „Regina”.

Umowę podpisali prezes huty Bernard Cichocki, dyrektor Rozwoju HSW Bartłomiej Zając i szef inspektoratu uzbrojenia generał brygady Adam Duda. Zamówienie obejmuje 4 dywizjony. W skład jednego dywizjonu wychodzą 24 armato haubice KRAB, osiem wozów dowódczych, sześć amunicyjnych, dwa dowódczo-sztabowe oraz jeden remontowy.

Premier Beata Szydło mówiła, jak ważne jest podpisanie tego kontraktu dla Huty Stalowa Wola i miasta, jak również dla polskiej armii.
– Gratulacje należą się determinacji wielu ludzi, którzy postanowili, że polska armia będzie się rozwijać, będzie wyposażona w sprzęt produkowany w Polsce żeby polskie zakłady zbrojeniowe były tymi, które stanowią podstawę produkcji dla polskiej armii – mówił premier Beata Szydło.
Dodała, że przez najbliższe 8 lat produkcja w Hucie Stalowa Wola jest zapewniona. Kontrakt daje ogromne perspektyw na przyszłość.
-Chcemy realizować takich projektów w najbliższych latach więcej. Program rządu jasno określa rozwój gospodarczy oparty na odbudowie przemysłu, polskiej produkcji i powiązaniu tych wszystkich gałęzi aby przemysł zbrojeniowy stawał się kołem zamachowym polskiej gospodarki – mówiła Beata Szydło.

Minister Obrony Narodowej wymienił kilka istotnych spraw z punktu widzenia armii.
– Armato haubice KRAB stanowią istotę kontraktu, który został podpisany na 4 moduły dywizyjne. Każdy z nich zawiera 24 takie armato haubice. Dywizjon „Regina”, który zamawiamy u państwa pokazuje jak wielką wagę przykładamy do rozwoju wojsk operacyjnych. Z tego punktu widzenia decyzja podpisania tej umowy ma olbrzymie znaczenie. Banałem jest stwierdzenie, które przez ostatnie lata odrzucano, a stanowi istotną myślą strategiczną każdego państwa. Nie istnieje państwo bez armii, nie istniej armia bez własnego przemysłu. Te moduły dywizjonu mówią nam, że polska arami będzie silna, zdolna zmierzyć się z każdym przeciwnikiem – mówił Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej.

Z kolei prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko mówił o historycznych aspektach tego jakże ważnego kontraktu.
– Ten sprzęt, który widzimy, który będzie produkowany to jeden z najnowocześniejszych na świecie. To prawdziwa duma polskiego przemysłu. Jest to wydarzenie bez precedensu. To największy kontrakt dla przemysłu obronnego w historii Polski. Oznacza to, że mamy do czynienia z bardzo głęboką i świadomą polityką . Dostawa sprzętu w przyszłym roku zbiegnie się z 90. rocznicą powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Jest to symbol, ale jakże rzeczywisty. Dzisiaj przemysł zbrojeniowy staje się kołem zamachowym polskiej gospodarki i to jest właściwy kierunek – mówił Arkadiusz Siwko.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w Fotorelacje

IMG_6585 (Kopiowanie)

Wolontariat to służba dla drugiego człowieka

stw24.pl7 grudnia 2017
glowne

Pracownik socjalny – ten zawód wymaga empatii

stw24.pl21 listopada 2017
paweł Gardy

Nie ma mocnego na Gardego?

stw24.pl13 listopada 2017
glowne

Strażacy mają nowoczesne stanowisko kierowania

stw24.pl6 listopada 2017
grafika-sygnal-alarmowy-maszt-770x400

TROCHĘ SMUTNY JUBILEUSZ

stw24.pl15 października 2017
IMG_4015 (Kopiowanie)

Najlepsi uczniowie z miasta zostali nagrodzeni

stw24.pl13 października 2017
IMG_3658

Oni ukwiecają Stalową Wolę

stw24.pl2 października 2017
glowne

Stalowa pszczoła przyciąga coraz więcej pszczelarzy

stw24.pl22 września 2017
glowne

Innowator COP wręczony

stw24.pl10 września 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl