W Stalowej Woli

Inwazja żółtych kartek

Inwazja żółtych kartek

Jeżeli robić zakupy w Tesco, to tylko teraz. Wyboru wielkiego nie ma, bo wyprzedaż trwa już kilka dni. Wyboru wielkiego już nie ma, bo sprytniejsi przetrzebili półki. Zwłaszcza te z żółtymi etykietami oznaczającymi obniżki cen, a tych jest wiele. Sieć opróżnia magazyny. Brytyjczycy jednak nie wycofują się z Polski. Nie likwidują też dwóch marketów w Nisku i Stalowej Woli. Jak wszystkie inne zostaną tylko przemeblowane.

Tescu dostało się od Carrefoura i Biedronki. Te dwie sieci mają mniejsze sklepy, jest ich więcej i zwykle w centrach miasta, a nie na obrzeżach, gdzie można było zakładać duże parkingi. Duża powierzchnia to duże podatki i mniejsze zyski. Roczne obroty Tesco w Polsce spadły poniżej 10 mld. zł i właściciele sieci podjęli kilka drastycznych decyzji. Na początku roku zamkniętych zostało kilkadziesiąt sklepów, teraz to samo czeka następne. Zamknięte zostaną cztery z tych największych hipermarketów i jedno z trzech centrów dystrybucyjnych. Niektóre sklepy, jak chociażby w Rzeszowie idą na sprzedaż. Za tymi działaniami idą zwolnienia. Te rozpoczną się w sierpniu i pracę straci prawie 1,5 tys. osób, głównie ze stanowisk podstawowych. Zwolnienia powinny ominąć Stalową Wolę i Nisko, a jeżeli nastąpią to nie na taką skalę, jak w innych miastach.

Tesco przemodelowuję swoją sieć w Polsce. Największe sklepy staną się tzw. hipermarketami kompaktowymi. Te mniejsze (np. w Stalowej Woli i Nisku) też się zmienią. Wszystko, by obsługa była szybsza i łatwiejsza. W uproszczeniu, przyszłe sklepy Tesco będą przypominały dyskonty. – Transformacja ma nastąpić szybko i po kilku miesiącach przynieść finansowe efekty – mówi jeden z pracowników supermarketu. „Zmieniamy nasz sklep, aby Twoje zakupy były prostsze i przyjemniejsze. Już wkrótce powitamy Cię w nowym, mniejszym sklepie Tesco, idealnym na codzienne zakupy. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia” – może przeczytać każdy z robiących zakupy w supermarkecie przy ul. Przemysłowej.

Asortyment sprzedaży w nowych sklepach wiele się nie zmieni. Sieć stawia na segment spożywczy. Zostanie też chociażby odzieżowa marka F&F, a produkty przemysłowe będą sprzedawane głównie sezonowo. Czego nie będzie w przyszłej ofercie, teraz jest sprzedawane z maksymalnymi upustami. Kto lubi robić zapasy, może z takiej okazji skorzystać.

tesco 2

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl