W Stalowej Woli

Jedyny prawy i sprawiedliwy?

Jedyny prawy i sprawiedliwy?

Dominujący w Radzie Miejskiej Stalowej Woli radni z PiS mogą być przykładem i wzorem jednomyślności czy bardziej jednobezmyślności. Każdą bzdurę, każdy nonsens serwowany im przez prezydenta Lucjusza Nadbereżnego łykają jak pelikany, a najmniejsza wątpliwość nie ma szans poruszyć ich mózgów. Nawet najbardziej logiczna argumentacja nie jest w stanie ich poruszyć. Zawsze głosują karnie i ich jedność jest jak głaz i nawet gdyby waliły w niego pioruny i tak nie rozwalą tej jedności.

Jednak ostatnio okazało się, że chyba z tego monolitycznego głazu oderwał się kawałek i wygląda na to, że to myślący kawałek. Oto radny Marcin Siembida ośmielił się mieć mało, że własne, to jeszcze krytyczne zdanie o nagrodowym rozdawnictwie prezydenta Nadbereżnego. Co więcej, swoje stanowisko zamieścił na twitterze. Zastanawiające co było powodem tego niewątpliwie desperackiego kroku? Wyjaśnienia są dwa.

Pierwsze jest takie, że coś w tym pisowskim monolicie pęka i przynajmniej niektórzy radni nie chcą już żyrować karkołomnej polityki prezydenta Nadbereżnego. Być może obawiają się, że w perspektywie zbliżających się wyborów wyborcy będą chcieli rozliczyć ich za fatalny stan finansów miasta.

Drugie wyjaśnienie jest takie, że radny Siembida domyśla się, że nie będzie dla niego miejsca na listach wyborczych PiS-u i nie mając już nic do stracenia odważył się powiedzieć co myśli. Z resztą jak by nie było, to dobrze, że radny Daniel Hausner nie jest już jedynym radnym naprawdę prawym i sprawiedliwym, który ma odwagę poruszać niewygodne tematy dla władzy. Takim tematem na pewno jest gigantyczna kwota nagród przyznanych przez prezydenta Nadbereżnego urzędnikom.

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej nikt z radnych z PiS nie zgłosił wątpliwości, nie zażądał wyjaśnień ani nawet nie spytał o tę sprawę. Tylko tych dwóch radnych odważyło się publicznie ja skrytykować. Tym bardziej, że temat nagród w Urzędzie Miasta i nie tylko tam jest już głośna w całej Polsce i chluby Stalowej Woli nie przynosi.

tweet

Grzegorz Poniedzielski 

fot. FB Marcin Siembida

Zobacz Komentarze (11)

Komentarze

 1. Stop PIS

  24 kwietnia 2018 at 15:50

  Brawo Marcin Siembida.
  Dzięki Twojej postawie inni radni otworzą oczy na lans i fajans popierany jednoglosnoscią w tej pisradzie .

 2. obserwator

  24 kwietnia 2018 at 17:51

  Brawo Jednak mozna przełamać strach. Nadberezny pustymi ruchami lansuje się na wodza i załozył bizancjum .Do scisłego kręgu bizancjum należą dyrektorzy spółek którzy łykają nagrody i premie w wysokości z,e mieszkańca moze to powalić .Ciekawe dlaczego nie jest chojny dla nie pisowców. Wystarczy ,ze przyjedzie premier i po sprawie. Nie Panie Lucjuszu nie po sprawie .O tym powinien dowiedzieć sie sam Prezes .To moze Pana oczyści z “Pychy”.

 3. Ola

  25 kwietnia 2018 at 07:11

  Gdyby miał pewność, że będzie na listach, to nie byłby już taki prawy.

 4. kpina

  25 kwietnia 2018 at 10:07

  Bardzo mylił się prezes Kaczyński ogłaszając na konwencji pis-u, że ma być “skromniej” – cokolwiek to słowo znaczy – niż było. Nie brał pod uwagę(chyba nie wiedział o tym, sic!, że pod jego bokiem wyrósł konkurent byłej premier Szydło, który przebił ją w nagradzaniu. Mariusz Blaszcak otrzymał tylko 82 tys. zł. gdy tymczasem jedna z urzędniczek miasta dostała od dobroczyńcy Nadbereżnego prawdopodobnie 93 tys. zł. Prezes Kaczyński jest zagubiony jak dziecko we mgle, naiwnie wierzy swoim pretorianom a oni co rusz wystawiaja go do wiatru.

  • Co na to inni radni

   25 kwietnia 2018 at 14:58

   Pozostali radni pisu też powinni wykazać publicznie wszystkie przywileje z tylko kto zapyta jak ta rada nie mówi i nie słyszy

 5. Stalowiaczek

  25 kwietnia 2018 at 16:50

  Wszystko to przygotowania do kampanii samorządowej… Przespał cała kadencję nic nie zrobił konkretnego więc trzeba teraz czymś się wykazać… 4 lata klepał co L.N. wymyślił a że teraz mieszkańcy otworzyli oczy to odwraca kota ogonem i udaje opozycję

 6. mamuszka

  25 kwietnia 2018 at 20:49

  Nie jestem zdziwiona takim stanem rzeczy,mlodzi ludzie nie poszli na wybory,poszly za to moherowe berety.PIS to dziwny stwor polityczny zbudowany na glinianych nogach hipokryzji dla niepoznaki owiniety w bialo-czerwona flage.Takiej kulminacji absurdow nie bylo od czasow komuny,pod przykrywka falszywego patriotyzmu okazuje sie ze nie maja na Polske pomyslu.Zajmowanie sie przeszloscia,etos menczennictwa i heroizmu,bedzie po obchodach i co dalej,a co z przyszloscia gdzie logika i pragmatyzm.

 7. Erio

  26 kwietnia 2018 at 19:39

  Nagle się obudził? Kpina. Po co ?

 8. agniecha

  27 kwietnia 2018 at 20:57

  A co na to radny Zaborowski?

 9. umarly

  29 kwietnia 2018 at 18:40

  Tak jak zostało to ujęte w artykule – jak Pan radny wie że go nie będzie na liście to nagle “otworzyły mu się oczy”? Nie znoszę w pisie tej obłudy i zakłamania. Nieważne co dzieje się w mieście – najważniejsze żeby mi się dobrze wiodło. Taki człowiek nie nadaje się na radnego. Prezydencie Szlęzak prosimy o start w wyborach. Mój głos Pan ma.

 10. mamuszka

  30 kwietnia 2018 at 00:51

  Kazdy ma szanse na nawrocenie,jest mlody ma jeszcze nie do konca uksztaltowana osobowosc polityczna.Cudowne nawrocenie wieloletniego starego wyzeracza wprawilo by mnie w zdumienie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

5548888

Dziadkowie nasi kochani – koncert

stw24.pl18 stycznia 2019
img_20190116_181106,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

“BIAŁE SZALEŃSTWO 2019 “

stw24.pl18 stycznia 2019
policja

Odnaleźli zaginionego mężczyznę

stw24.pl18 stycznia 2019
hjgj

Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Pomocy w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 stycznia 2019
hjfgjf

Muzyczny Parnas – XIV Forum Pianistyczne – koncert galowy

stw24.pl17 stycznia 2019
IMG_6568

Ewakuacja budynków KUL. Powodem informacja o bombie

stw24.pl16 stycznia 2019
16

Hej kolęda, kolęda… na Hutniku

stw24.pl16 stycznia 2019
trhydh

Przeniesiony Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

stw24.pl16 stycznia 2019
IMG_6488

Tragiczny wypadek w Trześni

stw24.pl15 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl