W powiecie

Jedzie nowe do straży

Jedzie nowe do straży

Jak to dobrze mieć swojego człowieka w Warszawie. Marcin Warchoł pochodzi z Niska i jest wiceministrem sprawiedliwości. Resort ten utworzył niedawno Fundusz Sprawiedliwości, który ogólnie wspiera wszystko, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa ludzi. W to, że o bezpieczeństwo dbają strażacy, nikt nie wątpi.

W piątek w Urzędzie Miejskim w Zaklikowie podpisana została umowa na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Zdziechowice. Samochód średni, ale kosztuje niemało, bo prawie 800 tys. zł. Ani jednostki OSP, ani wspierającej ją gminy Zaklików, nigdy nie byłoby na taki pojazd stać. I tu z pomocą przyszedł resort sprawiedliwości. Min. Warchoł przywiózł zapewnienie, że jego ministerstwo da pieniądze. Nie pełną kwotę, ale pół miliona to i tak dużo. Ćwierć miliona dołoży gmina Zaklików, a piątą część z ćwierci dorzuci jeszcze powiat stalowowolski i fajermani ze Zdziechowic wkrótce będą jeździć nowiutkim samochodem.

- Tak wygląda współpraca z samorządami w ramach Funduszu Sprawiedliwości – wyjaśnił min. Warchoł. Wicestaroście Mariuszowi Sołtysowi było miło, że „mógł dorzucić małą cegiełkę”, a przez to „przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa gminy Zaklików i całego powiatu stalowowolskiego”. Sygnatariuszom samochodowego porozumienia dziękował gospodarz piątkowego spotkania, burmistrz Dariusz Toczyski. Ktoś zapyta, dlaczego tak wylewnie? A choćby dlatego, że burmistrz Zaklikowa na drugiej służbie jest druhem w OSP Zdziechowice. Jego jednostka obchodzić będzie 100-lecie istnienia. Druhowie już wiedzą, co dostaną na urodziny.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. niskirfo

    24 czerwca 2019 at 18:06

    Tym, że ten pan pochodzi z Niska nie ma się co chwalić, lepiej nie wspominać skąd pochodzi. To co on robi wespół z kolegami w tym resorcie to porażka dla niego i wstyd na całą Europę. Dzisiaj TSUE wypowiedział się na jeden z tematów sprawiedliwości w Polsce. Sprawa sędziów SN jest niezgodna z prawem unijnym. No i co macie jeszcze satysfakcję, że taki facet wam kupuje część samochodu za wasze pieniądze? Jedną ręką wyciąga z kieszeni kasę by drugą jej część wam oddać. Jest jednym z burzycieli ładu prawnego w kraju. Podziękujcie za nieprzyjęcie “daru”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
panu

Poncyljusz za Ferenca

stw24.pl14 sierpnia 2019
DSC_0057

Trwa budowa hali sportowej i basenu w Stanach

stw24.pl13 sierpnia 2019
1

Ferenc nie wystartuje

stw24.pl12 sierpnia 2019
1

Bunt w PSL. Tyszka podzielił ludowców

stw24.pl12 sierpnia 2019
straz

Wybuch gazu w Zaklikowie

stw24.pl12 sierpnia 2019
mP_20190804_194008_vHDR_On

Piknik rodzinny w Chłopskiej Woli

stw24.pl9 sierpnia 2019
dziuba

Proboszcz z Jastkowic wstydzi się bohatera?

stw24.pl8 sierpnia 2019
kuchciński

Przyjdź pożegnać marszałka

stw24.pl6 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl