W Stalowej Woli

Kiedy zakończą sie prace na błoniach nadsańskich?

Kiedy zakończą sie prace na błoniach nadsańskich?

Trwają intensywne prace związane z projektem rewitalizacji błoni nadsańskich, Skarpy oraz parku na os. Charzewice w Stalowej Woli. Chyba największe emocje wzbudzają błonia, gdzie obecnie jest ogromny plac budowy. Wstępnie zakładano, że prace tam zakończą, się początkiem czerwca, jednak ten optymistyczny termin został trochę przesunięty w czasie.

Projekt rewitalizacji obejmuje ni tylko błonia, ale także Skarpę oraz park na os. Charzewice. Jeśli chodzi o park, to prace arborystyczne zostały już zakończone. Teraz będą robione tam alejki spacerowe.

Jak wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, jeśli chodzi o błonia to właściwie prawnych opóźnień zakończenia tej inwestycji nie ma. Bowiem termin wynikający z umowy jest ustalony na koniec października tego roku.
– Wykonawca optymistycznie założył honorowy termin na 1 czerwca. Przyznam, że był to termin absolutnie niewiążący i my też nie będziemy mieć żadnych pretensji, jeżeli ten termin nie zostanie zrealizowany. Dlatego, że te prace mają być zrobione dobrze – mówi prezydent.

Jak zaznacza, to co już zostało wykonane na błoniach do tej pory, w stosunku do założonego harmonogramu,  jest bardzo mocno przyspieszone. Firmie pozostały prace wykończeniowe, czyli zrobienia m. in. placów zabaw, siłowni, nasadzeń krzewów, łąk kwiatowych, trawy, a także zrobienie drewnianego tarasu i innych elementów małej architektury. Ponadto zostanie także wylany asfalt na głównej ścieżce, a także zrobiona miękka nawierzchnia na ścieżce przeznaczonej do biegania czy chodzenia z kijkami.
Obecne warunki pogodowe nie są sprzyjające sadzeniu roślin, gdyż jest bardzo sucho, a te potrzebują wilgoci i czasu na ukorzenienie.
Wstępnie miasto planowało już w czerwcu organizację pierwszych wydarzeń na błoniach, jednak trzeba poczekać. Prezydent zaznacza, że jest przekonany, że w miesiącach wakacyjnych mieszkańcy już będą mogli korzystać z  tego miejsca.

Również na Skarpie trwają prace tzw. brudne, czyli  tworzenie jest nowego kształtu tego uskoku ziemnego. Będą tam nasadzenia umacniające grunt. Zostanie posadzonych kilkadziesiąt drzew i kilkaset krzewów. Tam także będzie mała architektura m. in. tarasy widokowe, plac zabaw, a w dalszej kolejności oświetlenie i monitoring.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

transport-3465196_960_720

Uwaga. Kradną mazdy w Stalowej Woli

stw24.pl19 czerwca 2018
pup

Jakie są efekty kursów dla bezrobotnych?

stw24.pl19 czerwca 2018
dłonie

Potrzebna pomoc dla Sebastiana Juszczyka

stw24.pl19 czerwca 2018
wypadek

Wyprzedzała na trzeciego. Straciła prawo jazdy

stw24.pl19 czerwca 2018
las

Szkodniki i nieuregulowana własność – główne problemy w lasach

stw24.pl18 czerwca 2018
lato z radiem

Lato z Radiem w tym roku w innej formule

stw24.pl18 czerwca 2018
medical-41834_960_720

Jak sprawdzić czy dziecko bierze dopalacze?

stw24.pl18 czerwca 2018
DSC_0250 (Kopiowanie)

Rodzinny piknik kocykowy na Fabrycznym

stw24.pl18 czerwca 2018
zpo

ZPO z dodatnim wynikiem finansowym

stw24.pl18 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl