W Stalowej Woli

Kiedy zakończą sie prace na błoniach nadsańskich?

Kiedy zakończą sie prace na błoniach nadsańskich?

Trwają intensywne prace związane z projektem rewitalizacji błoni nadsańskich, Skarpy oraz parku na os. Charzewice w Stalowej Woli. Chyba największe emocje wzbudzają błonia, gdzie obecnie jest ogromny plac budowy. Wstępnie zakładano, że prace tam zakończą, się początkiem czerwca, jednak ten optymistyczny termin został trochę przesunięty w czasie.

Projekt rewitalizacji obejmuje ni tylko błonia, ale także Skarpę oraz park na os. Charzewice. Jeśli chodzi o park, to prace arborystyczne zostały już zakończone. Teraz będą robione tam alejki spacerowe.

Jak wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, jeśli chodzi o błonia to właściwie prawnych opóźnień zakończenia tej inwestycji nie ma. Bowiem termin wynikający z umowy jest ustalony na koniec października tego roku.
– Wykonawca optymistycznie założył honorowy termin na 1 czerwca. Przyznam, że był to termin absolutnie niewiążący i my też nie będziemy mieć żadnych pretensji, jeżeli ten termin nie zostanie zrealizowany. Dlatego, że te prace mają być zrobione dobrze – mówi prezydent.

Jak zaznacza, to co już zostało wykonane na błoniach do tej pory, w stosunku do założonego harmonogramu,  jest bardzo mocno przyspieszone. Firmie pozostały prace wykończeniowe, czyli zrobienia m. in. placów zabaw, siłowni, nasadzeń krzewów, łąk kwiatowych, trawy, a także zrobienie drewnianego tarasu i innych elementów małej architektury. Ponadto zostanie także wylany asfalt na głównej ścieżce, a także zrobiona miękka nawierzchnia na ścieżce przeznaczonej do biegania czy chodzenia z kijkami.
Obecne warunki pogodowe nie są sprzyjające sadzeniu roślin, gdyż jest bardzo sucho, a te potrzebują wilgoci i czasu na ukorzenienie.
Wstępnie miasto planowało już w czerwcu organizację pierwszych wydarzeń na błoniach, jednak trzeba poczekać. Prezydent zaznacza, że jest przekonany, że w miesiącach wakacyjnych mieszkańcy już będą mogli korzystać z  tego miejsca.

Również na Skarpie trwają prace tzw. brudne, czyli  tworzenie jest nowego kształtu tego uskoku ziemnego. Będą tam nasadzenia umacniające grunt. Zostanie posadzonych kilkadziesiąt drzew i kilkaset krzewów. Tam także będzie mała architektura m. in. tarasy widokowe, plac zabaw, a w dalszej kolejności oświetlenie i monitoring.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

SONY DSC

Tu Karpińskiego ojciec sądził

stw24.pl22 stycznia 2019
Kalendarz-wydarzeń-2019-780x390-2

Wspólny kalendarz dla Stalowej Woli

stw24.pl22 stycznia 2019
SONY DSC

Miasta pierwszy krok w chmurach

stw24.pl22 stycznia 2019
Policja2

Potrącenie pieszego w Rozwadowie

stw24.pl22 stycznia 2019
facebook-bal-informacja-1-1000x600

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu stw24.pl

stw24.pl21 stycznia 2019
flaga do połowy

Kir odsłonił flagi

stw24.pl21 stycznia 2019
0024

Wieczór kolęd w Pysznicy

stw24.pl21 stycznia 2019
DSC_1276

Niezwykły świat miniatury, czyli „Sikorski Model Show”

stw24.pl21 stycznia 2019
Rozwadów mogiła

Powstańczym tropem

stw24.pl21 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl