W Stalowej Woli

Komfortowe warunki dla seniorów

Komfortowe warunki dla seniorów

Zajęcia ruchowe, manualne, rekreacyjne, a przede wszystkim czas spędzony w miłej atmosferze. Od 1 stycznia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli funkcjonuje Dzienny Dom Pobytu Senior +. Są w nim 44 miejsc dla mieszkańców miasta.

Powstał on z przekształcenia Dziennego Domu Pobytu i został utworzony dzięki środkom  pozyskanym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach wieloletniego programu Senior + na lata 2015 –  2020.
Jak zaznacza Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u, inwestycja ta o wartości blisko 262 tys. zł, przy dofinansowaniu ponad 163 tys. zł, pozwoliła na przeprowadzenie niezbędnego remontu w placówce oraz wyposażenie i doposażenie jej w nowy sprzęt i wyposażenie. Jest tam kuchnia, oraz pomieszczenia ogólnodostępne: jadalnia, pomieszczenie terapii, pomieszczenie do zajęć ruchowych, pokój zabiegowo- pielęgniarski, pokój kierownika, pomieszczenie klubowe, sanitariaty i szatnia.

- Śmiem powiedzieć, że nasi seniorzy, którzy przebywają w tym domu mają naprawdę komfortowe warunki  do tego, żeby miło i przyjemnie spędzić czas na różnego rodzaju zajęciach, czy to rękodzielniczych czy rehabilitacyjnych. Ta inwestycja była bardzo potrzebna naszym seniorom.
Mogę się pochwalić również tym, że w tym roku udało nam się pozyskać środki na dofinansowanie bieżącej działalności Dziennego Domu Senior + w ramach tego samego programu – mówił Piotr Pierścionek.

Uczestnikami DDS + mogą być mieszkańcy Stalowej Woli, którzy ukończyli 60. rok życia.
Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15. Podopieczni mają zapewnione dwa posiłki dziennie – śniadania i obiady.

Seniorzy uczestniczą w zajęciach manualnych, mają też możliwość oglądać telewizję, a przede wszystkim miło spędzić czas. Ponadto mają także zajęcia ruchowe, na sprzęcie dostępnym w placówce, są tu m.in. rowerki rehabilitacyjne, drabinki, rotory, piłki, materace, a także tablica manualna. Uczestnicy codziennie mają także zapewnioną pomoc pielęgniarki. Ponadto  mogą korzystać z porad specjalistycznych: prawnych, psychologicznych,  socjalnych.

Senior + przy MOPS bardzo aktywnie działa. W ostatnim czasie odbył się tu konkurs na najładniej wykonaną palmę i pisankę wielkanocną. Placówkę tę odwiedzają także uczniowie, a także najmłodsi z Klubu Wesoła Gromadka, na przykład z okazji Dnia Babci i Dziadka. Goszczą tu także   policjanci, którzy przestrzegają przed różnego rodzaju oszustwami.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja2

Nietrzeźwy 35-latek chodził po torowisku

stw24.pl14 grudnia 2018
szkoła sikorskiego

Kumulacja w szkołach

stw24.pl13 grudnia 2018
marcel_top

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl13 grudnia 2018
serce

“Serce na Odwyku” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
DSC_0260

Most na Bukowej już po przebudowie

stw24.pl13 grudnia 2018
01

Mikołaje rowerami wyruszyli ulicami Radomyśla nad Sanem

stw24.pl13 grudnia 2018
karetka3

Nowa karetka w szpitalu w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl