W Stalowej Woli

Komisja rewizyjna kontrolowała miejską bibliotekę

Komisja rewizyjna kontrolowała miejską bibliotekę

Legalność, gospodarność, rzetelność, zgodność dokumentacji ze stanem faktyczny – te zagadnienia badała miejska komisja rewizyjna, która przeprowadziła kontrolę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Kontrolujący nie stwierdzili żadnych uchybień, a wręcz przeciwnie, byli pod wrażeniem, że ta placówka kultury jest tak dobrze prowadzona.

Radny Mariusz Kunysz, przewodniczący komisji rewizyjnej, podczas obrad rady miasta wyjaśniał, że kontrola miała charakter kompleksowy i obejmowała obszerny szereg działań prowadzonych przez bibliotekę Podczas tej kontroli była obecna dyrektor Ewa Biały, która składała stosowne wyjaśnienia i odpowiadała na wszelkie pytania.

W trakcie prowadzonej kontroli komisja zapoznała się z szeregiem dokumentów, m.in. ze statutem, regulaminem wynagradzania, planem wykonania przychodów i kosztów, planem finansowym, schematem organizacyjnym, regulaminem premii, systemem szkoleń, dokumentami z zakupu sprzętu i księgozbioru.

Jak zaznaczał radny Mariusz Kunysz, komisja po przeprowadzeniu kompleksowej kontroli w zakresie legalności, gospodarności, rzetelności, celowości i zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym stwierdziła, że środki budżetowe przeznaczone na realizację zadań statutowych wykorzystywane były zgodnie z przeznaczeniem. Regulaminy, instrukcje, zrządzenia i inne dokumenty, w oparciu o które prowadzona jest bieżąca działalność biblioteki zostały opracowane w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Komisja w zakresie kontrolowanej tematyki nie stwierdziła w żadnej mierze występowania jakichkolwiek nieprawidłowości, uchybień czy zaniedbań mających wpływ na funkcjonowanie placówki.

- Komisja rewizyjna z uznaniem odniosła się do pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej, wyraziła to również podczas rozmów z panią dyrektor. Ze swojej strony chciałbym przekazać podziękowania za tak dobrze zorganizowaną i prowadzoną działalność zarówno pani dyrektor, ale również wszystkim pracownikom. Dziękujemy za prowadzenie w taki sposób tej placówki kulturalnej – mówił przewodniczący komisji Mariusz Kunysz.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

facebook-bal-informacja-1-1000x600

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu stw24.pl

stw24.pl21 stycznia 2019
flaga do połowy

Kir odsłonił flagi

stw24.pl21 stycznia 2019
0024

Wieczór kolęd w Pysznicy

stw24.pl21 stycznia 2019
DSC_1276

Niezwykły świat miniatury, czyli „Sikorski Model Show”

stw24.pl21 stycznia 2019
Rozwadów mogiła

Powstańczym tropem

stw24.pl21 stycznia 2019
5548888

Dziadkowie nasi kochani – koncert

stw24.pl18 stycznia 2019
img_20190116_181106,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

“BIAŁE SZALEŃSTWO 2019 “

stw24.pl18 stycznia 2019
policja

Odnaleźli zaginionego mężczyznę

stw24.pl18 stycznia 2019
hjgj

Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Pomocy w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl