W Stalowej Woli

Komisja rewizyjna kontrolowała miejską bibliotekę

Komisja rewizyjna kontrolowała miejską bibliotekę

Legalność, gospodarność, rzetelność, zgodność dokumentacji ze stanem faktyczny – te zagadnienia badała miejska komisja rewizyjna, która przeprowadziła kontrolę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Kontrolujący nie stwierdzili żadnych uchybień, a wręcz przeciwnie, byli pod wrażeniem, że ta placówka kultury jest tak dobrze prowadzona.

Radny Mariusz Kunysz, przewodniczący komisji rewizyjnej, podczas obrad rady miasta wyjaśniał, że kontrola miała charakter kompleksowy i obejmowała obszerny szereg działań prowadzonych przez bibliotekę Podczas tej kontroli była obecna dyrektor Ewa Biały, która składała stosowne wyjaśnienia i odpowiadała na wszelkie pytania.

W trakcie prowadzonej kontroli komisja zapoznała się z szeregiem dokumentów, m.in. ze statutem, regulaminem wynagradzania, planem wykonania przychodów i kosztów, planem finansowym, schematem organizacyjnym, regulaminem premii, systemem szkoleń, dokumentami z zakupu sprzętu i księgozbioru.

Jak zaznaczał radny Mariusz Kunysz, komisja po przeprowadzeniu kompleksowej kontroli w zakresie legalności, gospodarności, rzetelności, celowości i zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym stwierdziła, że środki budżetowe przeznaczone na realizację zadań statutowych wykorzystywane były zgodnie z przeznaczeniem. Regulaminy, instrukcje, zrządzenia i inne dokumenty, w oparciu o które prowadzona jest bieżąca działalność biblioteki zostały opracowane w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Komisja w zakresie kontrolowanej tematyki nie stwierdziła w żadnej mierze występowania jakichkolwiek nieprawidłowości, uchybień czy zaniedbań mających wpływ na funkcjonowanie placówki.

- Komisja rewizyjna z uznaniem odniosła się do pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej, wyraziła to również podczas rozmów z panią dyrektor. Ze swojej strony chciałbym przekazać podziękowania za tak dobrze zorganizowaną i prowadzoną działalność zarówno pani dyrektor, ale również wszystkim pracownikom. Dziękujemy za prowadzenie w taki sposób tej placówki kulturalnej – mówił przewodniczący komisji Mariusz Kunysz.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

transport-3465196_960_720

Uwaga. Kradną mazdy w Stalowej Woli

stw24.pl19 czerwca 2018
pup

Jakie są efekty kursów dla bezrobotnych?

stw24.pl19 czerwca 2018
dłonie

Potrzebna pomoc dla Sebastiana Juszczyka

stw24.pl19 czerwca 2018
wypadek

Wyprzedzała na trzeciego. Straciła prawo jazdy

stw24.pl19 czerwca 2018
las

Szkodniki i nieuregulowana własność – główne problemy w lasach

stw24.pl18 czerwca 2018
lato z radiem

Lato z Radiem w tym roku w innej formule

stw24.pl18 czerwca 2018
medical-41834_960_720

Jak sprawdzić czy dziecko bierze dopalacze?

stw24.pl18 czerwca 2018
DSC_0250 (Kopiowanie)

Rodzinny piknik kocykowy na Fabrycznym

stw24.pl18 czerwca 2018
zpo

ZPO z dodatnim wynikiem finansowym

stw24.pl18 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl