kultura i rozrywka

Kto na emeryturę związkową trafi?

Kto na emeryturę związkową trafi?

CIĘŻKIE CZASY DLA ZWIĄZKOWCÓW
Wielu byłych i obecnych pracowników Huty pamięta czasy kiedy związki zawodowe mogły obalić prezesa, a posłowie, ministrowie, a nawet premierzy musieli pokornie wysłuchiwać pretensji, narzekań i nawet gróźb związkowych działaczy. To były złote czasy! Związkowcy mieli swoich kandydatów na radnych i posłów, a poparcie związków było gwarancją, że taki kandydat zdobywał mandat. Po tym, co ostatnio dzieje się z działaczami związkowymi mogą oni tylko żałośnie westchnąć gdzie te czasy!?
Niedawno paru działaczy jednej z central zostało dyscyplinarnie zwolnionych z Huty za przekręty. Sprawa była na tyle ewidentna, że nie obroniły ich same związki i sądy. Dziwnym trafem znaleźli azyl w odległym Lubaczowie, ponoć u byłego prezesa HSW. Może to efekt sytuacji w Hucie? Jeżeli prawdą jest, że teraz w Hucie średnia płaca to ponad sześć tysięcy złotych, to pracownicy mogą lekce sobie ważyć kolegów/panów związkowców. Mówi się o tym, że ten związkowy “myk” polegał na tym, że ktoś coś sprzedał na złom, a potem to coś z tego złomu kupił. Ponoć zarobił kwotę według różnych wersji między pięciu a sześciu cyframi. Oczywiste, że autorytetu tej centrali związkowej to nie podniosło. Być może jest to jakiś gest rozpaczy. No bo jak związki mają coraz mniej do roboty, to związkowcy muszą sobie radzić. Ktoś z bardzo starych pracowników opowiadał, że już był kiedyś szef związków, który też próbował na złomie zarobić szybko i dużo. Czy to przypadek, że związkowcy zanim sami pójdą na złom, próbują na złomie zarobić?
W okolicach biurowca HSW słychać również, że na złom może pójść szef innego związku. Ponoć pan/kolega szef ma problem w odczytaniu sytuacji politycznej, a sam na tę sytuację polityczną chce wpływać. Nie zrozumiał, że wtrącanie się związków w sytuację nie schodzącej dziś z ust premierów, ministrów i polityków Polskiej Grupy Zbrojeniowej było dobrze widziane przed “dobrą zmianą”. Jak już “dobra zmiana” pozmieniała tych “złych” na “dobrych”, to znaczy że wszystko gra i buczy i nie potrzeba wtrącania się związkowców, którzy uwierzyli, że na prawdę mają coś do powiedzenia. Dodatkowo mówi się, że pan/kolega przewodniczący ma jakieś powiązania z miejscową przewodnią siłą “dobrej zmiany” i jakoby próbuje zabiegać tam o coś dla Huty. Łatwo zauważyć, ale trudno się widać dostosować jednak do tego, że w Hucie rządzi już korporacyjna PGZ, a nie “boss”y ze Stalowej Woli.
Czy to oznacza definitywny koniec politycznych aspiracji pana/kolegi przewodniczącego? Będzie to wiadomo już wkrótce. Mają odbyć się wybory we wspomnianej organizacji związkowej. Jakby się to jednak nie skończyło, to już widać zasadniczą zmianę. Kiedyś to związki zawodowe mogły zmienić prezesa. Czy przyszły już czasy, że to pracownicy wymienią przewodniczącego? Jak to mówią nie zaprzeczamy i nie potwierdzamy. Panie/kolego przewodniczący coś nam się wydaje, że zmiana jednak nadchodzi. Czy będzie dobra i dla kogo dobra, to już nie nasza sprawa.
Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (4)

Komentarze

 1. Związkowcy

  20 stycznia 2018 at 10:55

  Temu Panu już dziękujemy!!!!

  • Jaskowiak

   28 stycznia 2018 at 09:35

   Dobry przewodniczący ten Pan na zdjęciu . Co chcecie od niego . To on kierował strajkiem okupacyjnym w roku 2003 a ducha podnosil śp ks Warchoł
   Jak większość działaczy w hsw przysłużyli do tego ze ludzie maja nadal prace . A wy ich tak szkalujecie
   Ludzie opamiętajcie się , teraz jest wspaniała Polska w której jak nigdy padają rekordy które nie były do osiągnięcia w czasach poprzednich np przekroczona granica pensji 5 tys zł

 2. pimbar

  23 stycznia 2018 at 10:10

  Mnie tylko śmiech pusty ogarnia gdy wspomnę sobie wizytę jednego z “napuszonych” z “dobrej zmiany” w hsw… Jakaż to była feta, ile radości, uśmiechów, fotek obligatoryjnie prezydent miasta i przewodniczący rady także na spotkaniu. Dzisiaj po ważniaku słuch już zaginął. Lecz nim dojechał do huty musiał byc ruch wstrzymany bo zbliżała się na sygnałach ważna persona. Dobrze, że już go tam nie ma, przynajmniej nie rozbije więcej żadnej limuzyny. Wy klakierzy “dobrej zmiany” dobrze się czujecie?

 3. Edek z narzedziowni

  28 stycznia 2018 at 06:41

  Co chcecie od pana szostaka . Przeciez on tak sprawnie okupowal starostwo powiatowe w 2003 r . Dlatego dzięki jemu zrywowi macie prace dzisiaj. Jeden z lepszych przewpdniczocych .
  Opsmitajcie sie to kolega śp. Ks Warchola ktory wraz nim zagrzewal opadlych z sił strajkujacych w starostwie.
  Nalezy mu sie medal a nie takie potraktowanie .

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w kultura i rozrywka

5548888

Dziadkowie nasi kochani – koncert

stw24.pl18 stycznia 2019
hjfgjf

Muzyczny Parnas – XIV Forum Pianistyczne – koncert galowy

stw24.pl17 stycznia 2019
16

Hej kolęda, kolęda… na Hutniku

stw24.pl16 stycznia 2019
trhydh

Przeniesiony Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

stw24.pl16 stycznia 2019
56464

Opowieści z Togo – spotkanie z Piotrem Pyrczem

stw24.pl15 stycznia 2019
hgyfghk

Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

stw24.pl14 stycznia 2019
hgh

„Noc z Coolturką”, czyli święto debiutantów

stw24.pl11 stycznia 2019
421

Narodziła nam się Dobroć – koncert kolęd

stw24.pl9 stycznia 2019
Slajdowisko-Iran-12-I-2019-plakat-724x1024

Na szlaku perskich pereł. Miasta Iranu – spotkanie z podróżnikiem Jackiem Bąkowskim

stw24.pl3 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl