kultura i rozrywka

Kto na emeryturę związkową trafi?

Kto na emeryturę związkową trafi?

CIĘŻKIE CZASY DLA ZWIĄZKOWCÓW
Wielu byłych i obecnych pracowników Huty pamięta czasy kiedy związki zawodowe mogły obalić prezesa, a posłowie, ministrowie, a nawet premierzy musieli pokornie wysłuchiwać pretensji, narzekań i nawet gróźb związkowych działaczy. To były złote czasy! Związkowcy mieli swoich kandydatów na radnych i posłów, a poparcie związków było gwarancją, że taki kandydat zdobywał mandat. Po tym, co ostatnio dzieje się z działaczami związkowymi mogą oni tylko żałośnie westchnąć gdzie te czasy!?
Niedawno paru działaczy jednej z central zostało dyscyplinarnie zwolnionych z Huty za przekręty. Sprawa była na tyle ewidentna, że nie obroniły ich same związki i sądy. Dziwnym trafem znaleźli azyl w odległym Lubaczowie, ponoć u byłego prezesa HSW. Może to efekt sytuacji w Hucie? Jeżeli prawdą jest, że teraz w Hucie średnia płaca to ponad sześć tysięcy złotych, to pracownicy mogą lekce sobie ważyć kolegów/panów związkowców. Mówi się o tym, że ten związkowy “myk” polegał na tym, że ktoś coś sprzedał na złom, a potem to coś z tego złomu kupił. Ponoć zarobił kwotę według różnych wersji między pięciu a sześciu cyframi. Oczywiste, że autorytetu tej centrali związkowej to nie podniosło. Być może jest to jakiś gest rozpaczy. No bo jak związki mają coraz mniej do roboty, to związkowcy muszą sobie radzić. Ktoś z bardzo starych pracowników opowiadał, że już był kiedyś szef związków, który też próbował na złomie zarobić szybko i dużo. Czy to przypadek, że związkowcy zanim sami pójdą na złom, próbują na złomie zarobić?
W okolicach biurowca HSW słychać również, że na złom może pójść szef innego związku. Ponoć pan/kolega szef ma problem w odczytaniu sytuacji politycznej, a sam na tę sytuację polityczną chce wpływać. Nie zrozumiał, że wtrącanie się związków w sytuację nie schodzącej dziś z ust premierów, ministrów i polityków Polskiej Grupy Zbrojeniowej było dobrze widziane przed “dobrą zmianą”. Jak już “dobra zmiana” pozmieniała tych “złych” na “dobrych”, to znaczy że wszystko gra i buczy i nie potrzeba wtrącania się związkowców, którzy uwierzyli, że na prawdę mają coś do powiedzenia. Dodatkowo mówi się, że pan/kolega przewodniczący ma jakieś powiązania z miejscową przewodnią siłą “dobrej zmiany” i jakoby próbuje zabiegać tam o coś dla Huty. Łatwo zauważyć, ale trudno się widać dostosować jednak do tego, że w Hucie rządzi już korporacyjna PGZ, a nie “boss”y ze Stalowej Woli.
Czy to oznacza definitywny koniec politycznych aspiracji pana/kolegi przewodniczącego? Będzie to wiadomo już wkrótce. Mają odbyć się wybory we wspomnianej organizacji związkowej. Jakby się to jednak nie skończyło, to już widać zasadniczą zmianę. Kiedyś to związki zawodowe mogły zmienić prezesa. Czy przyszły już czasy, że to pracownicy wymienią przewodniczącego? Jak to mówią nie zaprzeczamy i nie potwierdzamy. Panie/kolego przewodniczący coś nam się wydaje, że zmiana jednak nadchodzi. Czy będzie dobra i dla kogo dobra, to już nie nasza sprawa.
Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (4)

Komentarze

 1. Związkowcy

  20 stycznia 2018 at 10:55

  Temu Panu już dziękujemy!!!!

  • Jaskowiak

   28 stycznia 2018 at 09:35

   Dobry przewodniczący ten Pan na zdjęciu . Co chcecie od niego . To on kierował strajkiem okupacyjnym w roku 2003 a ducha podnosil śp ks Warchoł
   Jak większość działaczy w hsw przysłużyli do tego ze ludzie maja nadal prace . A wy ich tak szkalujecie
   Ludzie opamiętajcie się , teraz jest wspaniała Polska w której jak nigdy padają rekordy które nie były do osiągnięcia w czasach poprzednich np przekroczona granica pensji 5 tys zł

 2. pimbar

  23 stycznia 2018 at 10:10

  Mnie tylko śmiech pusty ogarnia gdy wspomnę sobie wizytę jednego z “napuszonych” z “dobrej zmiany” w hsw… Jakaż to była feta, ile radości, uśmiechów, fotek obligatoryjnie prezydent miasta i przewodniczący rady także na spotkaniu. Dzisiaj po ważniaku słuch już zaginął. Lecz nim dojechał do huty musiał byc ruch wstrzymany bo zbliżała się na sygnałach ważna persona. Dobrze, że już go tam nie ma, przynajmniej nie rozbije więcej żadnej limuzyny. Wy klakierzy “dobrej zmiany” dobrze się czujecie?

 3. Edek z narzedziowni

  28 stycznia 2018 at 06:41

  Co chcecie od pana szostaka . Przeciez on tak sprawnie okupowal starostwo powiatowe w 2003 r . Dlatego dzięki jemu zrywowi macie prace dzisiaj. Jeden z lepszych przewpdniczocych .
  Opsmitajcie sie to kolega śp. Ks Warchola ktory wraz nim zagrzewal opadlych z sił strajkujacych w starostwie.
  Nalezy mu sie medal a nie takie potraktowanie .

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w kultura i rozrywka

87380271_130376175177812_5669184950423781376_o

ZMAGANIA ORTOGRAFICZNE W DNIU JĘZYKA OJCZYSTEGO

stw24.pl24 lutego 2020
IMG_1933-1

Kiermasz Taniej Książki MBP w Stalowa Wola

stw24.pl24 lutego 2020
sobieraj_nadberezny

Sesja nadzwyczajna, kompromitacja opozycji?

stw24.pl22 lutego 2020
303-204340

KPP w Stalowej Woli zaprasza na debatę

stw24.pl21 lutego 2020
kolejowo

Zamknięty przejazd kolejowy w miejscowości Dąbrowa Rzeczycka

stw24.pl20 lutego 2020
skowronnnnnn

Posłanka Skowrońska miała wypadek. Auto dachowało

stw24.pl19 lutego 2020
nowak

Kabaret Nowaki

stw24.pl19 lutego 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu dla miejscowości…

stw24.pl19 lutego 2020
mateusz

Tak czy owak zawsze Nowak.

stw24.pl18 lutego 2020