W powiecie

Które drogi i mosty w powiecie będą remontowane ?

Które drogi i mosty w powiecie będą remontowane ?

Jakie są przewidywalne inwestycje na drogach w powiecie stalowowolskim, których zarządcą jest Powiatowy Zarząd Dróg w Stalowej Woli.  

Podczas ostatniej sesji rady powiatu stalowowolskiego, starosta Janusz Zarzeczny mówił o planowanych remontach dróg i mostów tym roku.

W gminie Pysznica zostanie przebudowana droga Zarzecze – Rzeczyca długa na odcinku o długości ponad 3,7 km  od skrzyżowania z drogą Stalowa Wola –  Pysznica do skrzyżowania z drogą Brandwica – Jastkowice. Wartość tego zadania po przetargu wyniosła 3,7 mln zł.  Będzie ono dofinansowane z rządowego program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w wysokości 1,8 mln zł, oraz budżetu powiatu i budżetu gminy Pysznica  po prawie 930 tys. zł.
– Umowa na to zadanie jest już podpisana, inwestycja lada moment powinna się rozpocząć – mówił starosta.
Remont przejdzie też droga Brandwica – Jastkowice na 1 km odcinku. Kosztorys opiewa na kwotę nieco ponad 800 tys. zł. Jest szansa na dofinansowanie tego zadania w wysokości ok. 655 tys. zł w ramach Rządowego Programu Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Samorząd czeka na decyzję. Pozostałe koszty zostaną podzielone po połowie na powiat i gminę Pysznica.
Również z w gminie Pysznica zostanie przebudowany most o długości 38 m  na rzece Bukowa w miejscowości Jastkowice. Koszt tej przebudowy to 1,6 mln zł. Powiat złożył wniosek o dofinansowywanie w wysokości 800 tys. zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Na razie nie ma jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.

W gminie Zaklików planowana jest przebudowa drogi Zaklików – Borów na 1,7 km odcinku. To kontynuacja prac prowadzonych w ubiegłym roku. Kosztorysowa wartość zadania to 865 tys. zł. Dofinansowanie ze środków Lasów Państwowych to 346 tys. zł. Zadanie to będzie realizowane jeśli gmina Zaklików je dofinansuje.

W gminie Bojanów będzie przybudowana droga Grębów – Stany na odcinku o długości ponad 5,5 km. Koszt prac po przetargu wyniósł ponad 3,4 mln zł. Zadanie to będzie dofinansowane przez Lasy Państwowe w wysokości blisko 1,5 mln zł, a być może większej oraz z gminy Bojanów – blisko 1 mln zł.

W gminie Zaleszany planowany jest remont 1 km odcinka drogi Kotowa Wola – Kępie Zaleszańskie. Kosztorysowa wartość to nieco ponad 1 mln zł.  Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Rządowego Programu Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie wynosi 80 proc. W połowie maja samorząd ma otrzymać odpowiedź. Pozostałe koszty po połowie mają pokryć powiat i gmina Zaleszany.

W ramach zadań drogowych powiat będzie przygotowywał dokumentację projektową na  przebudowę ul. Ogrodowej na os. Charzewice w Stalowej Woli. Przewidywany koszt dokumentacji to nieco ponad 107 tys. zł. Powiat będzie ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Realizacja tej inwestycji planowana jest  w 2019 r.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

bojnaów

Gdzie jest dyrektor GOK-u w Bojanowie?

stw24.pl22 maja 2018
zdziechowice

Zablokowana droga wojewódzka w Zdziechowicach

stw24.pl22 maja 2018
dziecko przemoc

Ile dzieci przeżywa “piekło” w domu?

stw24.pl17 maja 2018
most radomysl

W jakim stanie są mosty w naszym regionie?

stw24.pl17 maja 2018
woda

Apelują o ograniczenie w korzystaniu z wody

stw24.pl11 maja 2018
ksiądz

Ksiądz z Lipy aresztowany. Jest podejrzany o inne czynności seksualne

stw24.pl10 maja 2018
IMG_8412

Komendant oficjalnie pożegnany przez władze powiatu

stw24.pl24 kwietnia 2018
IMG_4334-1200x762

Samorządy z powiatu otrzymały promesy

stw24.pl23 kwietnia 2018
IMG_8322 (Kopiowanie)

Tony makulatury i tysiące sadzonek

stw24.pl21 kwietnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl