W Stalowej Woli

Kuźnia Przedsiębiorczości – miejsce dla odważnego biznesu

Kuźnia Przedsiębiorczości – miejsce dla odważnego biznesu

20 biur o powierzchni od 18 do 23 mkw, wyposażone w oświetlenie, ogrzewanie, sieć teleinformatyczną i wi-fi. Ponadto, strefa Coworkingu i wirtualne biuro. W budynku po byłej Dyrekcji Naczelnej Huty Stalowa Wola przy ul. Kwiatkowskiego, odbyła się dziś prezentacja pomieszczeń Kuźni Przedsiębiorczości. Pomieszczenia na drugim piętrze tego zabytkowego obiektu, zaadaptowano na biura i sale konferencyjne. Miejsce to ma zacząć funkcjonować od 1 kwietnia.

- Kuźnia Przedsiębiorczości została specjalne przygotowana dla młodego, innowacyjnego biznesu w Stalowej Woli. Rok temu przedstawiłem założenia programu rozwoju biznesu na terenie miasta. Jednym z fundamentów tego programu, była właśnie Kuźnia Przedsiębiorczości, miejsce dedykowane dla nowego, odważnego biznesu, który ma rozwijać się i kształtować, a także prowadzić ciekawą i twórczą działalność. Do tej pory takiego miejsca jeszcze nie było. To nowoczesne spojrzenie na prowadzenie działalności gospodarczej, nie tylko polegającej na działalności stricte biznesowej, ale również na współpracy, podejmowaniu wzajemnych relacji w biznesie i szukania wspólnych rozwiązań – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Kuźnia Przedsiębiorczości to propozycja dla istniejących i nowych firm. Chętni będą mieć do dyspozycji 20 pomieszczeń. Część z nich jest kompleksowo umeblowana i przygotowana dla przyszłych najemców, a część jest bez wyposażenia. Biura mają około 20 mkw, istnieje możliwość ich powiększenia od 40 do ponad 80 mkw.

- Na głównym holu, na zapleczu powstaje miejsce relaksu, dyskusji biznesowej, gdzie osoby tutaj pracujące będą się mogły spotykać. W zapleczu socjalnym, również powstaje duża sala konferencyjna, dedykowana dla szkoleń i spotkań – mówił prezydent.

Stworzenie takiego miejsca ma na celu inkubację i promowanie młodego biznesu. Jak dodaje Lucjusz Nadbereżny, dla osób które będą chciały założyć biznes, zostaną przygotowane warunki preferencyjne. Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli prowadzić tu swoją działalność, zostali podzieleni na kilka grup. Chodzi m. in o firmy innowacyjne, firmy prowadzone przez kobiety, start-upy, studentów stalowowolskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Ponadto, dla przedsiębiorców  została przygotowana także strefa Coworkingu, w której znajduję się 8 stanowisk pracy z dostępem do Internetu, a także zamykane szafki przeznaczone na przechowywanie dokumentów. Najemcy będą mieli możliwość korzystania z bezpłatnego pokoju spotkań, sali konferencyjnej, pomieszczenia socjalnego i strefy relaksu. Oferta korzystania z przestrzeni coworkingowej kierowana jest zarówno dla osób fizycznych jak i do podmiotów gospodarczych. Pomieszczenia można wynajmować za 2 zł netto za godzinę lub wykupić abonament, który daje możliwość nielimitowanego czasu pracy za 200 złotych miesięcznie.

Kolejną z propozycji jest wirtualne biuro polegające na outsourcingu czyli bez fizycznej obecności firmy w budynku. Przedsiębiorca może skorzystać z jednego z dwóch wariantów: wynajęcie adresu firmy – zgoda na rejestrację w urzędach oraz dostęp do sali konferencyjnej lub pomieszczenia szkoleniowego.

- Zależy nam na jakości działalności gospodarczych, które tutaj będą lokowane. Naszą ambicją nie jest zapełnienie tego piętra czy całego budynku w przestrzeni dwóch tygodni. Nie chodzi o ilość, chodzi o jakość działalności – dodaje Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Szczegóły oferty będą dostępne na stronie internetowej Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. Korzystać z nieruchomości będzie można od poniedziałku do soboty w godz. od 7.00 do 19.00.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja2

Nietrzeźwy 35-latek chodził po torowisku

stw24.pl14 grudnia 2018
szkoła sikorskiego

Kumulacja w szkołach

stw24.pl13 grudnia 2018
marcel_top

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl13 grudnia 2018
serce

“Serce na Odwyku” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
DSC_0260

Most na Bukowej już po przebudowie

stw24.pl13 grudnia 2018
01

Mikołaje rowerami wyruszyli ulicami Radomyśla nad Sanem

stw24.pl13 grudnia 2018
karetka3

Nowa karetka w szpitalu w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl