W Stalowej Woli

Maszt nienamaszczony?

Maszt nienamaszczony?

MASZT NIENAMASZCZONY

Chyba władze Stalowej Woli mają ostatnio pecha. Za co się nie wezmą wychodzi z tego kicha. Bardzo by chciano, żeby obchody stulecia odzyskania niepodległości przeszły do historii i żeby zwłaszcza niektórzy przedstawiciele tych władz zapisali się w tej historii wybitnym osiągnięciem. No to wygląda na to, że się już zapisały. Nie wiadomo kto wymyślił postawienie masztu na stulecie odzyskania niepodległości. Ma mieć 18 metrów wysokości w nawiązaniu do 1918 roku. No i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że na postawienie masztu to trzeba mieć zgodę nadzoru budowlanego i właściciela terenu na którym maszt chce się postawić. I tu wyszła wybitna wiedza prawnicza osób odpowiedzialnych. Nie wiadomo czy uważały, że jako władza z PiS-u, to im wszystko wolno, czy też nie miały pojęcia  o tym jak od strony prawa załatwia się takie sprawy. Niektórym pasuje taki pogląd, że to charakterystyczne dla rządów PiS-u w całej Polsce, że nie mają pojęcia i dlatego myślą, że im wszystko wolno. W związku z tym na jednym ze skwerów przy rondzie z pomnikiem” Patrioty”, wylano fundament pod maszt. Nie wiadomo ile to kosztowało i czy na te roboty ogłoszono przetarg, bo z dziwnych powodów w tej sprawie wszystko jest tajne przez poufne. Sprawę jeszcze bardziej utajniono, gdy  się okazało, że jeden radny nabrał podejrzeń, że to samowola budowlana. Oczywiście władze miasta wydały stanowcze oświadczenie, że wszystko jest zgodne z prawem, a ten radny to taki warchoł i mąciwoda, na niczym się nie znający. Po czym pod osłoną nocy fundament wykopano i wywieziono. Ponoć odbyła się wcześniej rozmowa na najwyższych szczeblach pisowskiej władzy, czyli między starostwem, a urzędem miasta. Według różnych warchołów i mąciwodów w starostwie mieli uciechę, że ci z urzędu miasta wyszli zwyczajnie na gamoni. Warchoły i mąciwody czekają teraz czy powiatowy nadzór budowlany wyciągnie konsekwencje za podwójne złamanie prawa, bo to i nie na swoim gruncie i bez odpowiedniego pozwolenia. Koszt całej zabawy szacuje się na kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście powstaje pytanie kto zapłaci. Pojawił się pomysł, żeby ci urzędnicy, którzy dostali największe nagrody zrzucili się na pokrycie tego dziadostwa.

Wygląda więc, że mimo wszystko nie da się postawić masztu bez odpowiedniego namaszczenia. Być może komuś się wydawało, że jak rządzi z ramienia PiS-u to jest namaszczony do wszystkiego. Chyba jednak na razie tak nie jest. Trudno nie odnieść wrażenia, ze w tej sprawie ktoś kogoś zrobił w … Czy to z tego powodu ktoś z przypatrujących się nocnemu usuwaniu samowoli powiedział, że naprzeciw transformersa postawią największego … W środku Rzeszowa stoi już największa … to Stalowa Wola nie nie może być gorsza i będzie miała w środku największego … Chyba nie o takim odzewie marzyli namaszczeni do wszystkiego ze Stalowej Woli.
Grzegorz Poniedzielski

 

Zobacz Komentarze (7)

Komentarze

 1. dorado

  29 kwietnia 2018 at 19:47

  Świat nie widział święta flagi a d… słońca. W niedzielę dzień święty miast święcić to spec katolik nagonił ludzi i sprzęt do roboty fizycznej zapewne w czynie społecznym. Czy księża tego nie widzą, że w niedzielę jest dzień wolny od pracy nie tylko w handlu? Dlaczego nie ma z ich strony słowa potępienia? Przecież jest to niezgodne z dekalogiem a więc to grzech. Stawianie masztu na zwykły polityczny wygłup jednego zausznika kościelnego ma łamać prawo kościelne do świętowania siódmego dnia tygodnia i jest na to przyzwolenie funkcjonariuszy kościoła? Czy nie można tego było zrobić w dzień roboczy czyli jutro?

 2. mamuszka

  29 kwietnia 2018 at 20:34

  Wlos jezy sie na glowie gdy sie pomysli jak wygladaloby zalatwianie spraw duzo wiekszego formatu,przedsmak korupcji?.Brak kompetencji wyplynal przy okazji bardzo prostej sprawy.Mowimy dosc dla sekty PIS stojacej ponad prawem,to ze ktos posiada wiedze poprawnej ortografi slowa h. nie oznacza ze moze narod w h.robic.

 3. Wiosenka

  30 kwietnia 2018 at 06:34

  Najwyższy czas nie bać się tej pisowskiej władzy Prezydent przez całą kadencję ciężko pracuje aby w centrali uwierzyli mu że jest mesjaszem i nadaje się do wejścia do ścisłego grona Bizancjum.Oczywiscie będzie mówił że najważniejszy cel a prawo dostosuje się albo należy zmienić najlepiej noca.Wladze uważają że przyjazd premiera to zaszczyt dla mieszkańców i dlatego należy złamać prawo.Troche pokory .

 4. Erio

  30 kwietnia 2018 at 08:19

  Kampania nienawiści w toku.

  • Do Erico

   30 kwietnia 2018 at 08:41

   Dla pisowcow wszystko co nie wygodne to nienawiść do pisu A naród z 500 i 300 plus to kupi zwłaszcza z naszego miasta

  • Onen

   30 kwietnia 2018 at 16:29

   Jasne “Erio”. Mówienie głośno o braku kompetencji, arogancji i kolesiostwie tłumacz “nienawiścią”. Cóż Cię tak mocno ogranicza w używaniu mózgu??

 5. fotradi

  2 maja 2018 at 12:38

  Dzisiaj o godz.12.15 zamkniętym odcinkiem ul. Jana Pawła II od rozwadowskiej górki pomykało w kierunku sceny 8 autek cywilnych różnych marek a w nich siedzieli umundurowani policjanci. Rejestracje pojazdów były z powiatów rzeszowskiego, krośnieńskiego, przemyskiego, kolbuszowskiego. Oj, będzie się działo. Skaranie boskie by w dzień pracy zamknąć główna przelotową arterię komunikacyjną i w dodatku o statusie drogi krajowej. Czy dyrektor tej instytucji został ubezwłasnowolniony przez jednego samorządowca ze Stalowej Woli? Takiego braku szacunku dla płacących podatki drogowe użytkowników dróg trudno szukać w innych rejonach kraju!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

SONY DSC

Tu Karpińskiego ojciec sądził

stw24.pl22 stycznia 2019
Kalendarz-wydarzeń-2019-780x390-2

Wspólny kalendarz dla Stalowej Woli

stw24.pl22 stycznia 2019
SONY DSC

Miasta pierwszy krok w chmurach

stw24.pl22 stycznia 2019
Policja2

Potrącenie pieszego w Rozwadowie

stw24.pl22 stycznia 2019
facebook-bal-informacja-1-1000x600

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu stw24.pl

stw24.pl21 stycznia 2019
flaga do połowy

Kir odsłonił flagi

stw24.pl21 stycznia 2019
0024

Wieczór kolęd w Pysznicy

stw24.pl21 stycznia 2019
DSC_1276

Niezwykły świat miniatury, czyli „Sikorski Model Show”

stw24.pl21 stycznia 2019
Rozwadów mogiła

Powstańczym tropem

stw24.pl21 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl