W Stalowej Woli

Mecz i koncert nie zwalniają z prawidowego parkowania

Mecz i koncert nie zwalniają z prawidowego parkowania

Nagminnie się zdarza, że podczas imprez masowych, które odbywają się często w Stalowej Woli, wielu kierowców parkuje swoje auta niezgodnie z przepisami. Wynika to m. in. z tego, że tych miejscy nie ma za wiele w mieście, a także z faktu, że wielu chce mieć jak najbliżej do miejsca, w którym odbywa się dane wydarzenie.

Zadzwonił do nas jeden z mieszkańców, który skarżył się, że podczas obchodów jubileuszu Centralnego Okręgu Przemysłowego była celowa akcja policji, funkcjonariusze dawali mandaty kierowcom, którzy parkowali nieprawidłowo. Mężczyzna podkreślał, że podczas tej imprezy był problem z wolnymi parkingami.

Jak przyznaje nadkomisarz Krzysztof Gawlas, naczelnik wydziału ruchu drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli, rzeczywiście wtedy do komendy wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania.

- Są dni Stalowej Woli, mecze piłkarskie, biegi okolicznościowe, pikniki, tych imprez w mieście jest dużo i zawsze pojawia się problem z miejscami parkingowymi. Po ostatnim bardzo dużym wydarzeniu związanym z obchodami COP tych interwencji było wiele – mówi policjant.
Dotyczyły m .in parkowania na chodniku i ścieżce rowerowej wzdłuż całej ul.  Hutniczej, ul. Ofiar Katynia, gdzie kierowcy parkowali na terenach zielonych pod blokami, podobnie przy ul. Żeromskiego i PCK, tam auta stały w każdym wolnym miejscu, bez względu na to, czy było to zgodne z przepisami czy nie.
– Potem otrzymujemy zgłoszenia np. o urwanym lusterku. Okazuje się, że ktoś właśnie parkował nieprawidłowo, w miejscu, gdzie nie powinien, a tędy przechodzi wiele osób wychodzących z imprezy. A w tym samym czasie były wolne miejsca na zajezdni pod Hutą, przecież można zaparkować dalej w wyznaczonym miejscu, ale wielu chce mieć jak najbliżej. Potem są pretensje do policji, że daje mandaty, że każe stosować się do przepisów.  Nikt nie potrafi zrozumieć tego, że w dni takich imprez my nie jesteśmy zwolnieni od stosowania przepisów prawa. Zapominają też kierowcy o tym, że nieprawidłowe parkowanie komuś może przeszkadzać i każdy obywatel ma prawo złożyć zawiadomienie o wykroczeniu, a my musimy podjąć czynności – tłumaczy nadkomisarz Krzysztof Gawlas.

Policjant podaje przykład dużych miast, gdzie są tabliczki informując o tym, że auto które jest nieprawidłowo zaparkowane zostanie odholowane. – To dlaczego tam kierowcy się do tego stosują, czy potrzebny jest taki starszak – zastanawia się policjant.
Zaznacza, że żaden obiekt sportowy czy kulturalny, organizator imprezy nie jest w stanie zapewnić tylu miejsc, by każdy kierowca mógł zaparkować tuż przy danym obiekcie. – Przecież można zaparkować kilka ulic dalej i przejść ten kawałek.  A podczas imprezy COP auta były też zaparkowane np. w okolicach dworca PKP, na nieużytkach i nikt nie robol z tego problemu, na zajezdni pod Hutą, pod urzędem celnym. I widać, że część może się dostosować do przepisów – podkreśla.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Obsługa

    19 września 2017 at 11:13

    Jeśli parkują na chodnikach w centrum miasta to jak najbardziej trzeba to tępić … ale ulica Hutnicza nie jest jakoś specjalnie tłoczna jeśli chodzi o pieszych, korzystają z niej przeważnie uczniowie.
    I jeszcze jedna sprawa: władze miasta na czas obchodów jubileuszu COP zezwoliły na wykorzystanie chodników na ulicy Hutniczej jako parkingu. Pewien Pan policjant bardzo się zdziwił gdy zaczął wypisywać mandaty i od strażaków usłyszał że ludzie mogą parkować na chodnikach po obu stronach drogi… oczywiście musiał potwierdzić informację u przełożonego i już po potwierdzeniu schował bloczek z mandatami, opuścił głowę i smutny wrócił do radiowozu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

me 2

Szybują między kroplami deszczu

stw24.pl20 maja 2019
12jubileusz

Szkoła starsza niż miasto

stw24.pl20 maja 2019
br 11

Do Strasburga nie pojadą pudrować trupa

stw24.pl20 maja 2019
noc 5

Magia sobotniej nocy

stw24.pl20 maja 2019
t10 (Kopiowanie)

Gwóźdź, mydło i powidło

stw24.pl20 maja 2019
53769971_2355341314696352_7581806373495635968_n

Prawdziwe raty 0% w TIP-TOP

stw24.pl20 maja 2019
DSC_0668

Dzień Strażaka w Stalowej Woli

stw24.pl17 maja 2019
20190514_180618

Tomasz Piątek opowiadał o Morawieckim w Stalowej Woli

stw24.pl17 maja 2019
me 13

Krótki przebłysk słońca

stw24.pl17 maja 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl