W Stalowej Woli

Młode “wilki” na łowach

Młode “wilki” na łowach

W stalowowolskim PiS poza widokiem opinii publicznej trwa bezwzględna walka polityczna. Oczywiście chodzi o dominację i wpływy. W tej walce są atakujący i atakowani dla tych , którzy przegrają nie ma już miejsca u stołu władzy. Coraz wyraźniej widać, że atakujący zmierzają do politycznej eliminacji kolejnego niewygodnego dla nich polityka.

Głodne, młode wilki

Za atakujących uważa się prezydenta Lucjusza Nadbereżnego i posła Rafała Webera. Trochę serio, trochę żartem nazywa się ich “młodymi wilkami”. Te młode wilki są ponoć ciągle nie nażarte władzą i zamierzają podporządkować sobie kolejny ośrodek władzy. Na celowniku mają ponoć obecnego starostę stalowowolskiego Janusza Zarzecznego. Pewne porachunki ma z Zarzecznym prezydent Nadbereżny. Jeszcze przed ostatnimi wyborami Zarzeczny zgłaszał aspiracje do startu na prezydenta Stalowej Woli. Uważał, że ma lepsze kwalifikacje i doświadczenie niż Nadbereżny. Ostatecznie nie przebił protegowanego Jarosława Kaczyńskiego, co zostało mu zapamiętane. W trakcie kadencji oliwy do ognia dolały różne mniejsze i większe nieporozumienia i konflikty. Twardy trzon PiS-u miał za złe Zarzecznemu, że dotrzymał porozumienia z ugrupowaniem Mariusza Sołtysa, który na tej podstawie został zastępcą Zarzecznego. Mówiono, ze PiS ma taka większość w Radzie Powiatu, że nie musi się oglądać na jakieś porozumienia. Przy tej okazji podnoszono, ze tak na prawdę Zarzecznemu nie można ufać, bo przecież był w PO. I tak “młode wilki” zaczęły osaczać Zarzecznego.

Wszystkie chwyty dozwolone

Trzeba przyznać, że “młode wilki” maja już pewne doświadczenie w wykańczaniu konkurencji wewnątrz partii. Taki los spotkał byłego posła Antoniego Błądka, którego wymanewrowali tak, że stracił szanse na kolejny wybór do Sejmu. Błądek ponoć odebrał to jak ojcobójstwo, bo uważał, że wprowadził Nadbereżnego i Webera do polityki i zapewniał jednemu utrzymanie, zatrudniając w swoim biurze poselskim. W PiS nie jest tajemnicą, że Błądek chce się zemścić i nie podaruje takiej zdrady. Przynajmniej na zewnątrz Nadbereżny i Weber lekceważą Błądka i traktują go jako przeszłość, która nie wróci. Teraz chcą tak załatwić Zarzecznego. Pierwszym etapem było pozbawienie Zarzecznego wszelkich stanowisk w PiS. W ten sposób Zarzeczny stracił możliwość walki o pozycję w partii. Kolejnym krokiem staje się przygotowywanie na starostę obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Sobieraja na starostę. Wielu traktowało to jako żart, ale potwierdza to coraz więcej informacji. Zestawienie Zarzecznego i Sobieraja jest chyba nawet upokarzające dla obecnego starosty. Obecny przewodniczący ma opinię chłopca na posyłki u prezydenta i to ma dawać pewność, że nigdy nie zdobędzie się na jakąkolwiek samodzielność . Powstaje pytanie o dalsze kroki “młodych wilków”. Czy będzie to próba “umoczenia” Zarzecznego w sprawę głośnego wypadku na nielegalnej strzelnicy w “Budowlance”? A może coś, o czym jeszcze nic nie wiemy? Sytuacja Zarzecznego nie jest wesoła. Za swoją niezależność i stawianie się “młodym wilkom” może go spotkać wyrzucenie z lokalnego życia politycznego. Wygląda na to, że ma coraz mniejsze szanse na uratowanie swojej pozycji.

Grzegorz Poniedzielski 

Zobacz Komentarze (16)

Komentarze

 1. olooooooo

  13 lutego 2018 at 16:19

  To wstyd aby czowiek, który powtarzał 7 klase szkoły podstawowej numer 2 był desygnowany na urzednika państwowego. Czy wystarczy umiec krzyczec na stadionie “Sedzia huj” aby zostac starostą

 2. bonanza

  13 lutego 2018 at 17:19

  Luty to dobra pora do rozpoczęcia przedbiegów. Zarzeczny ma problem pomimo iż wydawało się, że z jednej miski z Nadbereżnym jedzą. O tym, że Nadbereżny jest bezwzględnym cynikiem, bałwochwalcą po prostu nikim ważnym, powinien wiedzieć Zarzeczny. Biada mu teraz, że nie trzymał faceta na krótkiej smyczy. Pozwolił mu na wiele a teraz jego gardło jest zagrożone. Po pierwsze to widział co wyrabiał radny Nadbereżny z urzędującym prezydentem Szlęzakiem, po wtóre znał opiekuncze skrzydla b. posła Błądka nad dwoma młodymi(wówczas bezrobotnymi facetami!!!), dał im lukratywne stołki i “tytuły” zawodowe “dyrektor”. Co potem ze swoim chlebodawcą zrobili dowiedzieliśmy się dość szybko. Zarzeczny musi, jeśli chce rządzić przywołać go do porządku i w karnym rynsztunku go trzymać do wyborów. Musi go zacząć lekceważyć a nie traktować jak namiestnika czy co gorsza zwierzchnika. Wyborcy muszą zobaczyć naocznie, że on nie tylko nie ma kasy ale jest nieobliczalnym facetem. Nie powinien legitymizować jego imprez z udziałem różnych notabli. Trzymać się na uboczu i te zachowania krytykować wytykając mu, ze robi to za pieniądze z kredytu bankowego, czyli ze jest nieuczciwy względem wyborcow. Musi wytoczyć poważną armatę i wypalić prosto w magistrat, że takiego gospodarza szkoda, że miasto miało bo z długow nie wyjdzie szybko. Trzeba zrobić dokladne zestawienie zaciągniętych kredytow i tymi argumentami zdzielić go po oczach. Ludzie to kupią bo dotychczas cokolwiek się mówiło o długach miasta on zbywał to śmiechem, że to trolle z… opozycji. Teraz nie ma przelewek, trzeba go posadzić na czterech literkach i krótkimi seriami dół góra, góra dół do momentu aż mu głowa na tors się osunie. On nie jest taki chojrak, padnie przy pierwszych ciosach, to jest pewne, że to mięczak udający tego kim nie jest, pozer! Gdyby tak się stało, że w jesiennych wyborach miałby pis zabrać i powiat, to w zasadzie nic wielkiego by się nie wydarzyło, bo taka sytuacja już w jego historii była, że starosta bez matury kierował 80 urzędnikami po… studiach! Zarzeczny pokaż(w przenośni oczywiście!), ze masz jaja i stać cię na posadzenie go i wskazanie gdzie jest jego miejsce.

  • Niezła małpa

   14 lutego 2018 at 13:51

   Niestety, miasto (a szczególnie jego budżet) dostało się w rece szaleńcow. Pod maskami słodkich aniolkow, pod znakiem krzyża oraz w imię ojca i syna, kryją się społeczni psychopaci, którzy po trupach dążą do osiągnięcia swoich celów. Żądza władzy i pieniędzy zasłania myślenie… Miasto jest naprawdę na ogromnym zadłużeniu… Również bloki na Orzeszkowej budowane z kredytem komercyjnym(!!!) Spłacać będziemy wszyscy. Lud ciemny się cieszy, bo mamy światełka, lodowiska, igrzyska i pokazowki. Socjotechnika i psychologia tłumu stała się ważniejsza od rozumu.

  • czesio

   9 października 2018 at 19:47

   I musi pozbyć się sołtysa

 3. jerzy

  13 lutego 2018 at 18:16

  Staszek usilnie chodzi do Centrum Ksztalcenia Ustawicznego gdzie z półgłówkami chce zdac mature i chwala ma za to. Do szkoły prawie nie chodzi jest tylko na liscie uczniow

 4. Karlay

  13 lutego 2018 at 19:45

  Panie Redaktorze,
  dwie sprawy:
  1) Tak, w PiS toczy się ostra walka, ale trzeba przyznać, że niezależnie od
  tego tworzą dość zgrany duet i dlatego też nikt, a na pewno Zarzeczny czy
  Błądek nie zaszkodzą im ! W przypadku Błądka musiałby się porozumieć z
  opozycją i jej młodymi wilkami. W ten sposób, ryzykowny mógłby coś zrobić.
  2) Opozycja też posiada swoje Młode wilki, głównie PO, ale w wyniku strachu
  jej głównych działaczy takich jak Butryn, Czwarno czy Fila, młodzi są
  blokowani, a wiem, że maja pomysłów sporo tylko nikt nie chce ich
  słuchać ani pomóc. A skąd wiem ? Bo szef Młodzi PO jest moim kolegą.
  Przez działania “starszyzny” młodzi stracili już połowę ludzi, bo ci
  pierwsi ich odstraszają.

  Panie Redaktorze jeśli chce Pan wiedzieć więcej na ten temat to możemy się porozumieć przez email.

 5. coco

  13 lutego 2018 at 20:36

  Dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. BRAWO dla portalu STW

 6. Renifer

  14 lutego 2018 at 07:29

  Ja tam wolę młode wilki niż stare barany dla,których ważniejsza jest kariera niż sprawy i rozwój Stalowej Woli…

  • Karlay

   14 lutego 2018 at 12:19

   Dokładnie ! Trzeba przyznać, że młodzi z PiS sobie to wywalczyli. Z opozycji wiedzą, że młodzi mogą tak samo więc ich udupiają na samym wstępie.

 7. kop

  14 lutego 2018 at 17:35

  Stasiu Sobieraju do szkoły uzupełnić wykształcenie, jak człowiek sie uczy nie miałeś czasu na naukę, taka matura w centrum Kształcenia Ustawicznego gówno daje gdzie uczęszczasz ponieważ to jest szkoła dla ludzi ułomnych i tępych.Co robiłeś w czasie gdy ludzie chodzili do normalnej szkoły?

 8. Niezła małpa

  14 lutego 2018 at 18:34

  Niestety, miasto (a szczególnie jego budżet) dostało się w rece szaleńcow. Pod maskami słodkich aniolkow, pod znakiem krzyża oraz w imię ojca i syna, kryją się społeczni psychopaci, którzy po trupach dążą do osiągnięcia swoich celów. Żądza władzy i pieniędzy zasłania myślenie… Miasto jest naprawdę na ogromnym zadłużeniu… Również bloki na Orzeszkowej budowane z kredytem komercyjnym(!!!) Spłacać będziemy wszyscy. Lud ciemny się cieszy, bo mamy światełka, lodowiska, igrzyska i pokazowki. Socjotechnika i psychologia tłumu stała się ważniejsza od rozumu.

 9. Filip

  15 lutego 2018 at 06:27

  Artykuł kosmiczny. Taka bajeczka dla dorosłych :) Ale ludzie to kupią?

 10. Uwaga

  15 lutego 2018 at 06:49

  Uwaga !!!
  Zarzeczny za pisanie o nim prawdy składa zawiadomienia do Prokuratury Stw jako urzędnik państwowy i tak straszy wykorzystując a raczej nadużywając prawo .
  Starosta jest odpowiedzialny za Budowlankę i brak należytego sprawowania nadzoru skoro twierdzi iż nie wiedział o istnieniu w szkole strzelnicy . Pomimo tylu ciążących na staroście zarzutów nadal trzyma się stołka i to jest karygodne .

 11. bifora

  15 lutego 2018 at 19:52

  Zarzeczny szuka szczęścia tam gdzie z góry wie, że go nie znajdzie. Traci czas a tymczasem młodzik go ogrywa jak chce. Patrzmy jak niebawem zostanie wyrugowany z gierek towarzysko partyjnych. W sumie to się mu należy, bo niby nie był dzialaczem PO? Neofita powinien na śmietniku historii skończyć przy “dobrej zmianie”. Jeśli się wyłga z “budowlanki” to i tak będzie to zdarzenie miał na swym sumieniu. Trudno z takim piętnem chyba żyć?

 12. Uwaga

  16 lutego 2018 at 15:54

  Z takim piętnem człowiekowi mającemu sumienie nie da się żyć !!!!.
  Zarzeczny odmówił uczniowi z budowlanki pokrycia 5 operacji ,rekonstrukcji oka ,sztucznej tęczówki . Fakty są takie Budowlanka podlega staroście Zarzecznemu i on jest współodpowiedzialny za kalectwo chłopaka . Nią dość ze jest winny to jeszcze niegodny człowieczeństwa bo odmówienie dziecku zapłaty za operacje to żenujący objaw braku człowieczeństwa . Chłopak zbiera na zrzutka pl ” Straciłem Oko na szkolnej strzelnicy w Stalowej Woli . A kończąc co ciekawe to oślepiony chłopiec mieszka 700 m od starosty luksusowego domu w Agatowce .

 13. wowo

  19 lutego 2018 at 10:08

  Coś nieprawdopodobnego, to pan starosta jest sąsiadem ucznia, którego takie nieszczęście dotknęło? Panie starosto wykaż pan empatię i wznieś się nad stanowisko, które tymczasowo piastowane jest przez pana. Skoro pan współtworzył strzelnicę w ramach samowoli budowlanej to także należy się opieka nad nieszczęśliwym zdarzeniem sąsiada. Sąsiad czasami lepszy jest od członka rodziny. To także pan powinien z doświadczenia wiedzieć. Czy tak trudno okazać człowieczeństwo? Najbliżsi już zaczynają deptanie panu po piętach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

IMG_7158

“Kulig zabaw” w MDK na półmetku

stw24.pl18 lutego 2019
Atarynki itd

„Atarynki”, C64 i ich młodsi bracia

stw24.pl18 lutego 2019
52540390_2145350325778808_4201228449353826304_n

Wepchnął samochód na tory

stw24.pl18 lutego 2019
DSC_0097

Każda droga kiedyś się kończy…

stw24.pl18 lutego 2019
IMG_7122 (Kopiowanie)

Moc atrakcji na feriach w Społecznej Szkole Podstawowej

stw24.pl18 lutego 2019
Afisz - Andrzej Piaseczny Stalowa Wola

Andrzej Piaseczny w MDK w Stalowej Woli

stw24.pl14 lutego 2019
IMG_7117 (Kopiowanie)

“Zimowe opowieści między regałami” w bibliotece na Siedlanowskiego

stw24.pl14 lutego 2019
starostwo

Dofinansowanie NGO w zakresie działań na rzecz niepełnosprawnych

stw24.pl14 lutego 2019
sroka

Dwa znakomite starty Miłosza Sroki

stw24.pl14 lutego 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl