Rozrywka

Można wygrać z PiS-em.?

Można wygrać z PiS-em.?

WYBORY ALBO PLEBISCYT POPULARNOŚCI

Po kompromitacji PiS-u, którą była agenturalna przeszłość byłego już radnego Marka Zaremby odbędą się wybory.  Co prawda wybory odbędą się jeszcze według ordynacji jedno mandatowej, ale dwie zainteresowane strony chyba traktują je trochę inaczej.

MOŻNA WYGRAĆ Z PiS-EM

Opozycja, czyli PO, Nowoczesna, SLD liczy na to, że jej kandydat wygra wybory i będzie to dobrym wstępem do wyborów samorządowych na jesieni. Na pytanie jakie ma szanse można odpowiedzieć, że wbrew różnym opiniom duże. Pytanie tylko czy potrafi zmobilizować swój elektorat. To będzie dla nich trudniejsze niż dla PiS-u. Wybory są w niedzielę i pewnie PiS może liczyć na Kościół. Bedą tylko dwa lokale wyborcze, położone blisko siebie. Prawie cztery lata temu kandydat PiS-u wygrał nie dużą różnicą nad kandydatem komitetu ówczesnego prezydenta Andrzeja Szlęzaka. Gdyby komitet Szlęzaka dogadał się wtedy z komitetem PO, to pewnie w tym okręgu ten kandydat wygrałby. wydaje się, że opozycja nie popełniła tamtego błędu. Ma jednego kandydata Jerzego Augustyna, który był radnym z ugrupowania byłego prezydenta. Zarówno przeszłość polityczna i zawodowa Augustyna dla jednych będzie jego zaletą dla innych wadą. Co by nie mówić to doświadczony działacz, który mógłby wzmocnić krytyczny i merytoryczny głos Radzie Miejskiej, bo tego bardzo brakuje. Zwycięstwo Augustyna miałoby jeszcze jedną ważną stronę. Rządy PiS-u wprowadziły strach przed ujawnianiem swoich poglądów politycznych. Bardzo wielu ludzi boi się utraty pracy przez siebie albo przez swoich bliskich. To widać po ilości osób, które czynnie angażują się po stronie opozycji. Zwycięstwo Augustyna mogłoby być takim przełamaniem tego strachu. Czy to się uda? Szanse są, ale patrząc na formę kampanii i jej intensywność rodzą się co do tego wątpliwości. jak się nie uda, to kto będzie odpowiedzialny?

PRZYMIARKA DO DRUGIEJ KADENCJI

Z drugiej strony wyborczego frontu widać, że tu nie chodzi o zwycięstwo PiS-u, ale o sprawdzenie jaką popularnością cieszy się obecny prezydent Lucjusz Nadbereżny. Świadczy o tym choćby to, że kandydat z PiS-u nie startuje pod szyldem PiS-u, ale komitetu Nadbereżnego. Być może doszedł do wniosku, że te wybory i tak nic nie zmienią w Radzie, a PiS ma wygraną w kieszeni. Ważniejsze może okazać się sprawdzenie swojej popularności. Do tej pory to szyld PiS-u ciągnął Nadbereżnego. Czyżby uznał, że jest już tak silny, że sam może pociągnąć rydwan władzy w Stalowej Woli? Sytuacja może mu to podszeptuje. Wewnętrznej konkurencji nie ma, chyba że ktoś poważnie traktuje takie osoby jak obecny przewodniczący Rady Miejskiej. Do takiego działania może także zachęcać to, że do tej pory opozycja nie przedstawiła żadnego kandydata na prezydenta. Na razie wszystko układa się po myśli obecnego prezydenta. W większości lokalnych mediów pełno wazeliniarstwa. Opozycja na czele z byłym prezydentem nie potrafi ostro i głośno zaatakować, a rosnące różne problemy pochowane po kątach i zakamarkach urzędu. Jeżeli kandydat wystawiany przez Nadbereżnego wygra, to nie będzie zwycięstwo tego kandydata. On się praktycznie nie liczy i żadnymi kwalifikacjami nie może równać się z Augustynem. To będzie osobiste zwycięstwo Nadbereżnego. Szyld PiS-u na pewno w tym pomoże. Jednak tu nie rozchodzi się o to, Żeby wygrać wybory na radnego tylko żeby urządzić plebiscyt popularności.

Grzegorz Poniedzielski

 

Zobacz Komentarze (3)

Komentarze

 1. Dekomunizacja

  11 marca 2018 at 10:57

  A jakie te kwalifikacje ma Augustyn oprócz tych, że był komuchem w PZPR?

  • Antek

   11 marca 2018 at 16:30

   Podobno ekspert w piciu.

 2. setopo

  11 marca 2018 at 13:31

  Kontrkandydat p. Jerzego to mógłby za nim teczke nosic bo do tego najwyraźniej się nadaje. Pojęcie o radzie i uprawnieniach radnego ma takie jak wilk o gwiazdach. Zaczął od obietnic funta klaków nie wartych. Obiecuje, że salę sportową przy “7” wybuduje do jesieni. To tak jest prawda jak to, że Nadbereżnemu kaktus wyrośnie na dłoni. Nadbereżny oprócz samouwielbienia nic sobą nie prezentuje. Szkoda tylko miasta, że dało się ogłupić populiście i lanserowi. Kto będzie spłacał te gigantyczne kredyty, w ktore pogrążył budżet miasta?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

piasecki

Zielona Stalówka odpowiada Prezydentowi.

stw24.pl16 maja 2018
piłka

Stal walczy o utrzymanie.

stw24.pl9 maja 2018
stal

Porażka Stali.

stw24.pl29 kwietnia 2018
plakat1

SDK świętuje Dzień Tańca

stw24.pl27 kwietnia 2018
IMG_20180414_195714

Remis Stali w Radomiu

stw24.pl22 kwietnia 2018
stal

Stal coraz bliżej dna.

stw24.pl1 kwietnia 2018
received_10211351229239296

Kto na emeryturę związkową trafi?

stw24.pl20 stycznia 2018
lucjusz_nadberezny_wyr

BYŁ 2017, BĘDZIE 2018

stw24.pl1 stycznia 2018
StalowaWola1

ILU BOGATYCH, ILU MILIONERÓW?

stw24.pl28 grudnia 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl