Kronika Policyjna

Najwięcej zabójstw było w październiku

Najwięcej zabójstw było w październiku

Zabójstwa, spowodowanie poważnych uszczerbków na zdrowiu, posiadanie narkotyków, gwałt na małoletnich. To jedne z najpoważniejszych spraw jakimi w ubiegłym roku zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.

Jak czytamy w sprawozdaniu przedstawionym przez tutejszą prokuraturę część spraw, które placówka prowadziła lub nadzorowała wzbudzało duże zainteresowanie opinii publicznej.
Placówka ta wykonała pierwsze czynności w sprawie, która budziła emocje w całej Polsce. Chodzi o nożownika, czyli Konrada K. który ugodził nożem w galerii handlowej 9 osób, w tym jedną ranił śmiertelnie. Do tego zdarzenia doszło w październiku.
Również w tym samym miesiącu doszło do trzech zabójstw. Podejrzany Daniel C. miał udusić swoją babcię Marię C. Z kolei Rafał G. miał ze skutkiem śmiertelnym pobić Mariusza M., a Magda R. działając w zamiarze pozbawienia życia Jacka R. uderzyła go nożem w klatkę piersiową i śmiertelnie raniła.

Prokuratura prowadziła także śledztwo przeciwko Mariuszowi C. podejrzanemu o usiłowanie gwałtu na trzech małoletnich dziewczynkach oraz przestępstwa podżegania do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej, fałszywego oskarżenia oraz fałszywych zeznań dokonanych w warunkach recydywy.
Kolejna sprawa dotyczyła Marka B. który zamierzał pozbawić życia Roberta M, zadając kilka ciosów nożem w plecy i w policzek. Była także sprawa przeciwko Krzysztofowi R., który chciał pozbawić życia Piotra O. uderzając go wielokrotnie nożem. Dzięki udzielonej pomocy medycznej mężczyzna przeżył.

Śledczy też prowadzili sprawy związane z posiadaniem narkotyków. Daniel Z. w Motyczu Szlacheckim posiadał  3 300 gram marihuany.

Była też sprawa o nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czego miała się dopuścić matka na swoim dziecku. Julia W. niewłaściwie opiekowała się maleńkim dzieckiem, a polegało to na gwałtownym kołysaniu, potrząsaniu i podrzucaniu, a także na gwałtownym szarpnięciu dziecka leżącego w gondoli. Doprowadziła tym do szeregu obrażeń stanowiących realne zagrożenie życia.

Śledczy zajmowali się także kierowcami, którzy dopuścili się przestępstw drogowych. Zostało skierowanych do sądów 8 aktów oskarżenia z wnioskami o wydanie wyroków skazujących w związku ze spowodowaniem wypadków ze skutkiem śmiertelnym, ponadto 130 spraw dot. kierowania autem w stanie nietrzeźwości.
Prokuratorzy zajmowali się też wieloma innymi sprawami i tak dotyczyły one m.in. :
kradzieży mienia w tym kradzieży z włamaniem – 57, złamania zakazu sądowego – 11, przestępstw narkotykowych – 32, spowodowania wypadków drogowych – 25, znęcania się – 32,  niepłacenia alimentów – 32, niszczenia mienia – 23,  oszustw – 61, przywłaszczenia rzeczy – 24, podrobienia i przerobienia dokumentów-  15, pobicia – 59, gróźb karalnych – 35, stalkingu – 4, rozboju – 10.

Dorota Zakrzewska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja_stw

Oszukiwał przy wynajmie mieszkania. Policja poszukuje osób pokrzywdzonych

stw24.pl17 września 2018
Policja2

Nietrzeźwy motorowerzysta przewrócił się na drodze

stw24.pl14 września 2018
policja

Nisko. Na ul. Sandomierskiej zginął rowerzysta

stw24.pl13 września 2018
policja

Motorowerzysta ucierpiał w wypadku

stw24.pl12 września 2018
303-169650

Pocisk artyleryjski znaleziony w lesie w Maziarni

stw24.pl11 września 2018
policja11

Podsumowanie “Trzeźwego poranka” w powiecie stalowowolskim

stw24.pl11 września 2018
policja_stw

Podsumowanie wakacji 2018

stw24.pl8 września 2018
policja

Oszukiwał przy wynajmie mieszkania

stw24.pl5 września 2018
policja

Odpowie za kradzież elektronarzędzi

stw24.pl4 września 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl