W powiecie

NAJWIĘKSZY WRÓG NA SWOJEJ LIŚCIE

NAJWIĘKSZY WRÓG NA SWOJEJ LIŚCIE

Kampania wyborcza rozkręca się. Rywalizacja kandydatów zaostrza się. Rywalizują nie tylko kandydaci z różnych list. Bywa, że bardzo ostro ścierają się kandydaci z tej samej listy.

W Stalowej Woli taką rywalizację można zaobserwować na listach PiS-u. Kandydaci tej partii liczą na największą liczbę miejsc w samorządach różnych szczebli. Wszyscy liczą, że to oni zdobędą mandat. Wiadomo jednak, że nie dla wszystkich wystarczy mandatów. W związku z tym dużą wagę ma miejsce na liście kandydatów. O jak najwyższe miejsce toczyła się ostra rywalizacja. Na tym tle dochodziło do osobistych animozji. Prawdopodobnie to było przyczyną, że jeden radny powiatowy z PiS stuknął samochodem samochód drugiego radnego z PiS na parkingu przy starostwie.

Obaj radni są jednocześnie kandydatami w tych wyborach. Prawdopodobnie poróżnił ich fakt, że jeden dostał na liście “jedynkę”, a drugi “dwójkę”. Dodatkowo w grę mogą wchodzić jakieś dygnitarskie ambicje. “Jedynka” to przewodniczący Rady Powiatu, a “dwójka” to były prezydent Stalowej Woli i obecny członek Zarządu powiatu. Sprawca stłuczki na początku nie przyznał się do winy, ale zdemaskowały go kamery na parkingu przy starostwie. Sytuacja wyglądała najprawdopodobniej tak; na parkingu przed starostwem stał już samochód “jedynki”. Na parking swoim samochodem wjechał “dwójka”. Zaparkował na wprost samochodu “jedynki”. Cofał i dup! Dupnął oczywiście w samochód “jedynki”.

Ponoć z odczytu kamer i ruchu warg “dwójki” da się odczytać coś w rodzaju “a masz ty … za moją krzywdę!”. Tak mówią co niektórzy, ale nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić. Być może to złośliwe zmyślenie jakiejś “trójki” albo “siódemki”. Po tym jak się wydało kto dupnął w samochód “jedynki”, “dwójka” zaczął się giąć w tłumaczeniach i przeprosinach jak jakaś szóstka albo i dziewiątka. Chyba nie przekonało to “jedynki”, bo i tak przypominało mu to wyłącznie zero. Wiemy, że “jedynka” zna na tyle “dwójkę” z jego dużo wcześniejszej działalności i wie, że “dwójka” takich zniewag nie daruje.

Sprawę załagodzono i utajniono, żeby nie psuć wizerunku PiS-u na czas wyborów. Tego się jednak nie da tak do końca zrobić, bo zawsze jest tak, że tylko jedna cyferka jest zadowolona, a kilka skręca się z zazdrości. Wygląda to na przysłowiową walkę buldogów pod dywanem. Biorąc pod uwagę fizyczne cechy “jedynki” i “dwójki” jest to raczej walka salonowych piesków. Jeżeli sytuacja będzie się zaostrzać nie należy się dziwić, że pojawi się informacja, że któryś radny – kandydat będąc w starostwie, wypił kawę i zasnął na zawsze albo – co nie daj Boże – w niejasnych okolicznościach wypadł z okna.

Wydaje się w związku z tym, że w wyborach najbezpieczniej jest nie być żadną cyferką na liście, ale być znakiem zapytania. Przynajmniej przed wyborami wszystkie cyferki podlizują się znakom zapytania.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. politowanie

    2 października 2018 at 11:42

    “Dwójka” tak się spieniła przed laty(w latach jej świetności) achodziło o wręczanie nagrody dla sportowców na balu sportowca w Hutniku, że ze złości jak mowią aż mu część szczęki wypadła! Poszło o natkę pietruszki kto miał wręczyć komu nagrodę, a ofiarą tej pomyłki był ówczesny organizator plebiscytu. Zamieszanie w tym wręczaniem przeniosło się na teren zakładu pracy na drugi dzień po imprezie. On przyszedł ‘wyrównać” rachunki krzywdy jakiej doznał bowiem uznał za zniewagę, że jego nagrodę(wcale nie była przez niego ufundowana nagroda!) wręczył ten niegodziwiec organizator! Już go dosięgać zaczął… ale gdyby nie interwencja współpracowników organizatora którzy stanęli murem za szefem to z pewnością poznałby rękę sprawiedliwości poszkodowanego! Zarówno organizator jak i jego obrońca/y do tej pory ten epizod pamiętają. Myślę, że krewki kandydat też sobie co nie co przypomni o ile tylko zechce. To tak tytułem przypomnienia, że jest bardzo pamiętliwy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

jeżówka

San na razie niegroźny

stw24.pl22 maja 2019
img_1472

W Antoniowie wybudują bibliotekę

stw24.pl22 maja 2019
zaleszany

OSP Dzierdziówka ma nowy samochód gaśniczy

stw24.pl8 maja 2019
policja11

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie stalowowolskim

stw24.pl30 kwietnia 2019
Budzet18

Priorytety powiatu, czyli najpierw diety

stw24.pl16 kwietnia 2019
DSCF2698

Tradycje wielkanocne w Słomianej

stw24.pl15 kwietnia 2019
Boisko_Korabina (1)

Będzie boisko wielofunkcyjne w Korabinie

stw24.pl12 kwietnia 2019
DSC_0538

Czas na drogę Kielce – Przemyśl

stw24.pl11 kwietnia 2019
sowa

Katolicki knebel biskupa

stw24.pl5 kwietnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl