Bez kategorii

Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli

Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli

Ochrona zdrowia publicznego w zakresie ochrony zdrowia zwierząt, zwalczanie chorób zakaźnych, a także dbanie o bezpieczeństwo żywności zwierzęcego pochodzenia – to główne zadania Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli. Placówka obecnie mieście się przy ul. Okulickiego 12 w budynku byłej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dziś odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Stalowej Woli działa od 18 lat, trzykrotnie zmieniał swoją siedzibę. Jak zaznaczał starosta stalowowolski, uchwała intencyjna rady powiatu, by przekazać budynek na rzecz Skarbu Państwa i otworzenie w nim inspektoratu, było dobrym pomysłem.

-Były różne pomysły, jak wykorzystać ten budynek, ale doszliśmy do porozumienia z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, że siedziba Inspektoratu jest niewystarczająca. Ten budynek stoi na 15. arowej działce, wymaga remontu. Jest szansa, że w najbliższym czasie zostanie wyremontowany, wyposażony w niezbędny sprzęt, a w przyszłym roku jest wpisany w rezerwę budżetu państwa na remont zewnętrzny – mówił Janusz Zarzeczny starosta stalowowolski.

Stalowowolski inspektorat nadzoruje 1640 podmiotów, są to głównie mało obszarowi albo drobno towarowi rolnicy, producenci rolni, przetwórcy żywności, producenci produktów pochodzenia zwierzęcego oraz pasz.

-Efektem działań inspekcji weterynaryjnej jest stabilna sytuacja epidemiologiczna. Aktualnie weterynaria i nie tylko, koncentruje się na szeroko rozumianej profilaktyce ASF, tzn afrykańskiego pomoru świń. Choroby nie groźnej dla ludzi w żaden sposób, ale przynoszącej potężne straty gospodarcze w obrębie naszego kraju – mówił Janusz Sudoł Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli.

Dodał, że powiat stalowowolski może się poszczycić wysoką produkcją ryby słodkowodnej, miodu, a także przetwórstwem mięsa drobiowego z przeznaczeniem na eksport.

-To bardzo ważny moment dla powiatu, ale również dla województwa podkarpackiego. Ważny ponieważ wskakujący na bliskie współdziałanie administracji rządowej i samorządowej w realizacji spraw kluczowych dla bezpieczeństwa życia zdrowia mieszkańców. Jestem wdzięczna, że władze powiatowe wykazały wielkie zrozumienie dla potrzeby stworzenia siedziby w samym centrum Stalowej Woli dla Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Jest to niezbędna, ważne dla funkcjonowania dobrego i sprawnego w zakresie wykonywania zadań – mówiła Ewa Leniart wojewoda podkarpacki.

Jak zaznaczał Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Mirosław Welz Główny Lekarz Weterynarii zadeklarował, że jeszcze w tegorocznych rezerwach celowych zabezpieczy środki na brakujące wyposażenie inspektoratu.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w Bez kategorii

ZDJECIE-3

Hit cenowy w TIP-TOP Rowery i Narty!

stw24.pl16 marca 2018
glowne

Prezentacja zawodników Stali Stalowa Wola

stw24.pl27 lutego 2018
family-2923690__340

Masz prawo do robienia zdjęć w sklepie

stw24.pl23 lutego 2018
zeby

Metamorfozy uzębienia w MULTIDENT

stw24.pl19 lutego 2018
grant rozwadow

Zmień swoje otoczenie i zdobądź grant dla Rozwadowa i Fabrycznego

stw24.pl14 lutego 2018
cmentarz

Jak zmienia się rozwadowski cmentarz?

stw24.pl2 lutego 2018
DSC_0403 (Kopiowanie)

Oliwia Sybicka zdobyła brąz na mistrzostwach Polski

stw24.pl31 stycznia 2018
snowboarder-1261790_960_720

Sprawdź bezpieczeństwo swoich dzieci na feriach

stw24.pl28 stycznia 2018
remet

Szukasz pracy? Zapoznaj się z ofertą REMET S.A.

stw24.pl19 stycznia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl