Bez kategorii

Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli

Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli

Ochrona zdrowia publicznego w zakresie ochrony zdrowia zwierząt, zwalczanie chorób zakaźnych, a także dbanie o bezpieczeństwo żywności zwierzęcego pochodzenia – to główne zadania Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli. Placówka obecnie mieście się przy ul. Okulickiego 12 w budynku byłej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dziś odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Stalowej Woli działa od 18 lat, trzykrotnie zmieniał swoją siedzibę. Jak zaznaczał starosta stalowowolski, uchwała intencyjna rady powiatu, by przekazać budynek na rzecz Skarbu Państwa i otworzenie w nim inspektoratu, było dobrym pomysłem.

-Były różne pomysły, jak wykorzystać ten budynek, ale doszliśmy do porozumienia z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, że siedziba Inspektoratu jest niewystarczająca. Ten budynek stoi na 15. arowej działce, wymaga remontu. Jest szansa, że w najbliższym czasie zostanie wyremontowany, wyposażony w niezbędny sprzęt, a w przyszłym roku jest wpisany w rezerwę budżetu państwa na remont zewnętrzny – mówił Janusz Zarzeczny starosta stalowowolski.

Stalowowolski inspektorat nadzoruje 1640 podmiotów, są to głównie mało obszarowi albo drobno towarowi rolnicy, producenci rolni, przetwórcy żywności, producenci produktów pochodzenia zwierzęcego oraz pasz.

-Efektem działań inspekcji weterynaryjnej jest stabilna sytuacja epidemiologiczna. Aktualnie weterynaria i nie tylko, koncentruje się na szeroko rozumianej profilaktyce ASF, tzn afrykańskiego pomoru świń. Choroby nie groźnej dla ludzi w żaden sposób, ale przynoszącej potężne straty gospodarcze w obrębie naszego kraju – mówił Janusz Sudoł Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli.

Dodał, że powiat stalowowolski może się poszczycić wysoką produkcją ryby słodkowodnej, miodu, a także przetwórstwem mięsa drobiowego z przeznaczeniem na eksport.

-To bardzo ważny moment dla powiatu, ale również dla województwa podkarpackiego. Ważny ponieważ wskakujący na bliskie współdziałanie administracji rządowej i samorządowej w realizacji spraw kluczowych dla bezpieczeństwa życia zdrowia mieszkańców. Jestem wdzięczna, że władze powiatowe wykazały wielkie zrozumienie dla potrzeby stworzenia siedziby w samym centrum Stalowej Woli dla Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Jest to niezbędna, ważne dla funkcjonowania dobrego i sprawnego w zakresie wykonywania zadań – mówiła Ewa Leniart wojewoda podkarpacki.

Jak zaznaczał Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Mirosław Welz Główny Lekarz Weterynarii zadeklarował, że jeszcze w tegorocznych rezerwach celowych zabezpieczy środki na brakujące wyposażenie inspektoratu.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w Bez kategorii

office-1548293_960_720

Co warto wiedzieć przed wakacjami ?

stw24.pl24 czerwca 2018
turniej (1)

Zagrali najlepsi tenisiści z kraju

stw24.pl20 czerwca 2018
stawy

Opozycja nadal pyta o “bombę ekologiczną”

stw24.pl12 czerwca 2018
glowne

Poetyckie spotkanie z Barbarą Mazurkiewicz

stw24.pl28 maja 2018
IMG_0241 (Kopiowanie)

Chichot Klio na Gżegżółkach – treść dyktanda

stw24.pl3 maja 2018
plakat huta2

Jakie maszyny w przyszłości wyprodukuje Huta?

stw24.pl28 kwietnia 2018
1

HSW rozpoczęła nowoczesne spawanie wież i korpusów dla Krabów

stw24.pl27 kwietnia 2018
turbia lotnisko

Czy Stalowa Wola będzie mieć swoje lotnisko?

stw24.pl23 kwietnia 2018
IMG_9286-1000x600

Beata przykład dała?Ogromne nagrody dla urzędników .

stw24.pl22 kwietnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl