Bez kategorii

Nowa trybuna już pnie się w górę

Nowa trybuna już pnie się w górę

Trwają intensywne prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Roboty rozpoczęły się pod koniec września od rozbiórki trybuny. Obecnie już zostały wykonane fundamenty pod nową trybunę zachodnią. To inwestycja za ponad 43 mln zł, którą dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 15 mln zł. Zakończenie prac jest planowane końcem września przyszłego roku   

Inwestycję tę realizuje firma Budimex, jak zaznacza kierownik budowy Roman Dul, do tej pory udało wykonać się w 100 procentach fundamenty. – Wyszliśmy już z ziemi, wykonujemy zasypki. Są już słupy pierwszego piętra ustrojów ramowych. Będziemy chcieli jak najszybciej wykonać ten stan surowy trybuny zachodniej, ponieważ jest dosyć skomplikowana wewnątrz. Są tam dwie kondygnacje pełne, a także całość zadaszenia w konstrukcji stalowej. Mamy zamiar zakończyć tą trybunę w stanie surowym około marca przyszłego roku. Potem instalacje i roboty wykończeniowe – mówi kierownik budowy. Ponadto przebudowane będą boiska boczne treningowe, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią w krytej hali pneumatycznej i oczywiście wykonana płyta głównego boiska.  Na zakończenie pozostanie zagospodarowanie terenu, utwardzenie placów, wykonanie ogrodzenia.

Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny, harmonogram prac jest bardzo napięty.
– Liczmy, że pogoda będzie sprzyjać i prace będą postępować bez zakłóceń. To jest obiekt, przede wszystkim dedykowany dla dzieci i młodzieży. Mamy już dzisiaj zapytania nie tylko ze szkółek, które funkcjonują w naszym powiecie, ale również z zewnątrz. Ta infrastruktura będzie stwarzała niesamowite możliwości do trenowania, zwłaszcza w okresie jesiennym – zaznacza prezydent.

Poseł Rafał Weber zauważa, że boisko pełnowymiarowe, które zostało zbudowano w ubiegłym roku jest najlepszym dowodem na to, że takie obiekty są potrzebne.
– To boisko cieszy się, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, bardzo dużym zainteresowaniem. W trakcie ostatniej zimy odbyło się na nim kilkaset treningów, meczów sparingowych. To boisko na siebie zarobiło. Także jestem przekonany, że ten obiekt jako Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej, również będzie cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród zespołów ze Stalowej Woli, zespołów juniorskich, ale też będą tutaj przyjeżdżały, nie tylko na mecze sparingowe, ale również na kilkudniowe obozy zespoły z całej Polski – mówił poseł.

Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu i turystyki, zaznaczał, że Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej powinno przynosić dochody.   – Wierzę w to, że jeszcze będziecie na tym ośrodku zarabiać – mówił minister do prezydenta Nadbereżnego. Podkreślał, że takiego ośrodka jeszcze nie ma w Polsce.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w Bez kategorii

opatrznosi kosciol

Dobry Proboszcz patronuje rondu

stw24.pl15 grudnia 2017
pudelko

Kryminalne zagadki Stalowej Woli

stw24.pl7 grudnia 2017
helios

Wielkie otwarcie kina Helios w Stalowej Woli

stw24.pl6 grudnia 2017
policja4

SLD o sytuacji służb mundurowych

stw24.pl29 listopada 2017
IMG_5304

Zbliża się ku końcowi rozbudowa MOPS-u

stw24.pl23 listopada 2017
psp11

Skandal w szkole nr 11. Dyrektor namawia do wstąpienia do ONR-u?

stw24.pl14 listopada 2017
swiece

Już dziś Zaduszki „Witryny”

stw24.pl10 listopada 2017
halloween2

Halloween po lasowiacku

stw24.pl31 października 2017
image_1277

Siatkarki z VEGA MOSiR reprezentowały Podkarpacie

stw24.pl19 października 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl