W Stalowej Woli

Nowy sezon na nowym stadionie

Nowy sezon na nowym stadionie

W czerwcu rozpoczną się pierwsze odbiory techniczne budowanego Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. To oznacza, że w sezonie 2019/20 Stal będzie już grała na stadionie przy ul. Hutniczej. Która to będzie liga jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że obiektu nie powstydziłaby się ekstraklasa.

Trwa układanie instalacji grzewczej pod nową płytę boiska. Kończą się prace na bocznych boiskach treningowych, niedługo rozpocznie się ostateczne mocowanie siedzisk i pozostanie już tylko wyposażyć w sprzęt szatnie, siłownie i sale dla fizjoterapeutów. Prezydent Lucjusz Nadbereżny zapewnia, że w nowym sezonie Stal SW będzie już grała na nowej podgrzewanej płycie i gdy tylko zechce, przy sztucznym świetle. Lampy już wiszą na dachu. Ostatnim etapem odbioru będzie kontrola systemu ogrzewania płyty głównej i o jego sprawności inwestor przekona się dopiero jesienią, gdy w mieście rozpocznie się sezon grzewczy.

Stadion główny z dwoma boiskami treningowymi oraz jednym z murawą sztuczną będzie stanowił PCPN. Jedna z płyt treningowych będzie przykryta tzw. balonem, a to znaczy, że w zimie też będzie można na niej trenować, a nawet rozgrywać mecze mniejszej rangi. Całość ma kosztować ok. 50 mln. zł. Główne koszty wzięło na siebie miasto. Ministerstwo Sportu i Turystyki dorzuciło 15 mln. zł. Może znajdą się jeszcze jakieś dotacje, ale i tak inwestycja od strony finansowej jest pewna. PCPN-owi brakować będzie tylko hotelu. Władze Centrum przekonają się o tym, gdy tylko ruszą szkolenia. Swoim zasięgiem PCPN ma obejmować trzy województwa, a nie wszystkich gości da się zakwaterować w bursie.

Nowy stadion przy Hutniczej ma dość barwną historię budowy, która trwa od 2011 r. Wtedy to rozpoczęło się wyburzanie starej trybuny od strony ul. Hutniczej. Rozpoczęły się też negocjacje z kibicami, którym nie podobały się zamiary inwestycyjne. W pierwotnej wersji stadion wg projektu Marka Gierulskiego miał pomieścić – łącznie z trybunami bocznymi – 10 tys. kibiców. Taki rozmach nie spodobał się fanom piłki. Projekt został zmieniony i w efekcie powstała tylko jedna trybuna z niespełna 1,5 tys. siedzisk. Budowa została przerwana. Wznowiono ją w 2016 r. i finisz właśnie obserwujemy. Gdyby było więcej pieniędzy, stanęłyby też dwie boczne trybuny, które osłaniałyby kibiców przed przeciągami. Może kiedyś. Teraz i tak stadionu inni będą zazdrościć. Będzie na nim 3,5 tys. miejsc siedzących i oby nie było wolnych.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. karolina

    20 marca 2019 at 16:44

    Super to wygląda.Bedzie piękny stadion .Niestety jesli nie zrobi sie czegoś z tym fragmentem walu gdzie jest sektor dla gości to fatalnie to wygląda.Taki kwiatek go kozucha. Ta cześć pomiędzy sektorem z krzesełkami dla gości a trybuna Szlęzaka powinna byc zburzona i tak powstałaby strefa buforowa a jednocześnie wyglądało by to symetrycznie i estetyczniej .

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl