Kronika Policyjna

“Nożownik”usłyszał zarzut zabójstwa i wielokrotnego usiłowania zabójstwa

“Nożownik”usłyszał zarzut zabójstwa i wielokrotnego usiłowania zabójstwa

W sumie 9 osób zostało rannych, w tym 5 ciężko. Jedna z poszkodowanych zmarła wczoraj, to 51-letnia mieszkanka Grębowa. Z ostatnich ustaleń wynika, że dwoje z tych osób jest w stanie krytycznym, w tym jedna w agonalnym, to 36-leni mężczyzna. Wszystkie te osoby zostały wczoraj zranione nożem przez 27-letniego Konrada K. w Galerii Handlowej VIVO w Stalowej Woli. Mężczyzna dziś usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa wielu osób. Grozi mu dożywocie.

Do tych tragiczncyh wydarzeń doszło wczoraj około godz 15.
Jak informował podczas konferencji prasowej prokurator regionalny Jerzy Dybus, przebieg tych tragicznych był następujący. 27-letni Konrad K. , mieszkaniec Stalowej Woli przemieszczał się po galerii zadając ciosy niewinnym ludziom. Ciosy zadawał dwoma wojskowymi nożami szturmowymi, które zakupił miesiąc wcześniej przez internet. Poszkodowane osoby miały rany kute, które skutkowały ciężkimi urazami jamy brzusznej, klatki piersiowej i pleców. To osoby w wieku od 17 do 50 lat.

Dziś podejrzany został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Stalowej Woli. Usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa.
– Mamy tu wieloosobowe usiłowanie zabójstwa, jedno ze skutkiem śmiertelnym. Trudno powiedzieć jakie będą losy pozostałych osób, ponieważ 5 osób jest w stanie bardzo ciężkim – mówił Janusz Woźnik szef Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Dziś tarnobrzeska okręgówka przejęła prowadzenie tego śledztwa.

Jak wyjaśniał podczas konferencji prokurator Janusz Woźnik, podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W wyjaśnieniach tych popadał w wewnętrzne sprzeczności. Obwiniał społeczeństwo za to, co zrobił, a właściwie za swoją sytuację życiową, w jakiej się znalazł. A o tej mówił w sposób lakoniczny i niezrozumiały. Mówił o sytuacji rodzinnej, finansowej. Było to takie obwinianie społeczeństwa za wszystko, a właściwie dokładnie nie wiadomo za co. W ten sposób odreagował swoim zachowaniem. – Są rozbieżności w jego wyjaśnieniach, raz twierdzi, że planował popełnienie tego czynu, że przyszedł z takim zamiarem, a następnie mówi, że nie planował. O tym, że zaplanował ten czyn świadczy fakt, że miesiąc wcześniej kupił dwa noże szturmowe. Jak stwierdził, te noże nie były przeznaczone do obrony, ale do ataku. Zresztą charakter tych noży o tym świadczy – mówił prokurator okręgowy.

Podejrzany leczył się psychiatrycznie, w toku śledztwa będzie poddany badaniom sądowo – psychiatrycznym i biegli wypowiedzą się na temat jego stanu zdrowia. Leszek Augustyn, obrońca przydzielony z urzędu mówił, że mężczyzna przyznał się do tego, że od 3 lat leczył się psychiatrycznie, ponadto mówił, że czuł się jakby był zastraszany, nie precyzował jednak przez kogo.

Prokuratura w trakcie prowadzonego postępowania zabezpieczyła monitoring. – Widok jest porażający. Kamery uchwyciły w kilku miejscach moment działania podejrzanego. Oprócz tego zabezpieczamy monitoring z poszczególnych stoisk, gdzie też dochodziło do tego zdarzenia. Mężczyzna przemieszczał się bardzo szybko i dynamicznie. Przeszedł główną aleją – mówił prokurator Janusz Woźnik. Wyjaśniał, że mężczyzna został ujęty przez przypadkowych przechodniów, ale i błyskawicznie również zareagowali funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. – Sytuacja była zaskakująca, nagła, gwałtowna. Było to zdarzenie rozwijające się w sposób dynamiczny. On wyjaśniał, że później chciał się poddać policji, o czym świadczy gest założonych za głowę rąk – mówił prokurator Woźnik.

Ponadto został też zabezpieczony komputer i komórka Konrada K. Przesłuchiwani będą także świadkowie i jego najbliższa rodzina.
– W ten sposób będziemy chcieli ustalić również motywy podjecia takich działań przez podejrzanego – wyjaśniał prokurator okręgowy.
Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Pod galerią handlową mieszkańcy palą znicze jednocząc się w bólu z rodzinami.

Pomoc psychologiczna.

Osoby poszkodowane w tej tragedii, ich rodziny, a także wszystkie, które potrzebują wsparcia mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej, której udzielają ośrodki w Stalowej Woli, Rudniku nad Sanem i Gorzycach. Są to:

Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej w Stalowej Woli, ul. Polna 18, tel. całodobowy: 15 642 52 93, 15 642 52 99

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Rudniku nad Sanem, ul. Rzeszowska 35, tel. całodobowy 15 649 21 86, kom. 607 302 198

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Gorzycach, ul. 11 listopada 12, tel. całodobowy 15 836 28 69 wew. 110.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

 1. okol

  22 października 2017 at 11:18

  “Wiadomościach” było o owcach, muzyce klasycznej i igrzyskach. Zabrakło czasu na atak nożownika w Stalowej Woli
  Piątkowy atak nożownika w Stalowej Woli to jeden z najważniejszych tematów weekendu. Ale nie dla “Wiadomości”, które w sobotnim wydaniu nie znalazły miejsca nawet na krótką wzmiankę o tym tragicznym wydarzeniu. Podobne incydenty za granicą, szczególnie popełniane przez muzułmanów, były w przeszłości przyczynkiem do długich rozpraw o upadku Zachodu i niebezpieczeństwie związanym z przyjmowaniem uchodźców. Podobnie przemilczano samopodpalenie przed Pałacem Kultury.
  W “Wiadomościach” znalazł się czas na materiał o wypasaniu owiec, zabrakło go na poinformowanie o tragedii w Stalowej Woli.
  W “Wiadomościach” znalazł się czas na materiał o wypasaniu owiec, zabrakło go na poinformowanie o tragedii w Stalowej Woli. (tvp, Fot: “Wiadomości”)

  W piątkowe popołudnie doszło do tragedii. W Stalowej Woli młody mężczyzna wszedł do galerii handlowej i zaczął na oślep zadawać ciosy. Jedna osoba zmarła, kilka jest w szpitalu. Informowanie o takich sprawach to norma. Ale nie dla “Wiadomości”. W głównym programie informacyjnym TVP nie powiedziano o tym ani w piątek, ani w sobotę, gdy konkurencyjne redakcje miały już relacje z miejsca zdarzenia, wypowiedzi policji, prokuratury, lekarzy i sąsiadów.

  Zobacz: Wałęsa w “Wiadomościach” i “Dzienniku Telewizyjnym”. 1985 rok kontra 2017
  REKLAMA

  To o tyle dziwne, że TVP skwapliwie odnotowuje wszelkie przypadki napaści dokonywane w innych krajach, szczególnie jeśli sprawcami są muzułmanie. Wówczas po raz milionowy przypomina się, że PO chciała przyjąć uchodźców, a PiS się na to nie zgodziło. Tym razem jednak sprawca jest Polakiem. Nie da się więc zbudować na jego sprawie narracji o zagrażających naszemu bezpieczeństwu migrantach.

  Wręcz przeciwnie, ten przypadek pokazuje, że w rządzonej przez PiS Polsce wcale nie zanikła wszelka przestępczość. Że są ludzie, których sytuacja życiowa popycha do takich czynów. W dodatku wszystko działo się w Stalowej Woli, mieście rządzonym przez Lucjusza Nadbereżnego, kreowanego na samorządową gwiazdę PiS. Dlatego widzowie “Wiadomości” obejrzeli materiały o wypasaniu owiec w Bieszczadach, muzyce klasycznej, kolejnym sukcesie państwowej firmy (LOT i połączenie do Seulu). Poza tym oczywiście materiał o tym, że prezes Kaczyński jest super oraz dwa materiały o tym, że PO jest zła, kradnie, nie lubi prezesa (który jest super), a w ogóle to upada.

  W “Wiadomościach” przemilczano też inny tragiczny incydent ostatnich dni, czyli samopodpalenie przed Pałacem Kultury i Nauki. To jeszcze bardziej niewygodne dla PiS wydarzenie, bo mężczyzna zostawił manifest opisujący jego polityczne motywacje. I choć jakiekolwiek próby zbijania na tym kapitału politycznego są niesmaczne, nie oznacza to, że tę tragedię w ogóle powinno się przemilczeć.

 2. wolak

  22 października 2017 at 21:54

  Całe to tragiczne zdarzenie yo wina Policji i władz miasta. Coraz więcej po Stalowej plącze się “psychicznych” mających zapewne “żółte papiery” i mogą z nami zrobić w każdej chwili jak ten “debil” z VIVO. Osobiście byłem obrażany przez niejakiego Daniela, który chodzi po rynku często na bosaka i wrzeszczy, przeklina ludzi. Można zapytać ekspedientki w Samie przy Rynku – mające dość tego idioty. A wystarczy, że gdy będzie po kilku piwach i wpadnie mu nóż w ręce – i co wtedy.? Znów palenie zniczy, modlitwy i wypowiedzi Pana Nadbereżnego, że tragedia itp. Można tego uniknąć tylko trzeba wiedzieć co się w mieście dzieje. A co na to Policja, której nawet w soboty na Rynku nie widać. Czasami przejadą sobie samochodem i czekają na zdarzenia jak w VIVO przy kawie na komisariacie.!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja2

Nietrzeźwy 35-latek chodził po torowisku

stw24.pl14 grudnia 2018
kluczyki_alkohol

Ci to mieli szczęście

stw24.pl10 grudnia 2018
303-175682

Kierowca BMW wjechał w kiosk z pieczywem

stw24.pl29 listopada 2018
policja_stw

Rowerzysta potrącony na przejeździe dla rowerów

stw24.pl27 listopada 2018
policja

Chciał targnąć się na własne życie

stw24.pl26 listopada 2018
policja

Chcieli popełnić samobójstwo

stw24.pl23 listopada 2018
policja11

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 listopada 2018
303-175282

Stalowowolski policjant odznaczony przez Prezydenta Medalem Za Ofiarność i Odwagę

stw24.pl23 listopada 2018
alkoholl

Pijana matka opiekowała się 2-letnim dzieckiem

stw24.pl19 listopada 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl