W Stalowej Woli

Od kręgli do światełka, czyli czas na wielkie granie

Od kręgli do światełka, czyli czas na wielkie granie

W niedzielę na stalowowolskie ulice wyjdzie 270. wolontariuszy z puszkami. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwieńczy „Światełko do nieba”. Nieboskłon oświetlą lasery, a w ich poświacie ogniście zaprezentują się stalowowolscy tancerze. Będzie muzyka, taniec i sport. W tym roku można wylicytować m.in. bilet na mecz Austria – Polska w Wiedniu i stacjonarny pobyt na oddziale rehabilitacji w jednym ze szpitali.

Celem tegorocznej zbiórki WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki w których diagnozuje się udziela specjalistycznej pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Dzięki zebranym pieniądzom fundacja Jurka Owsiaka chce kupić m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, wysokiej klasy ultrasonografy i echokardiografy. Ile z tego uda się kupić? Wszystko w rękach – a w zasadzie kieszeniach – ludzi dobrej woli i puszkach wolontariuszy. W ub. roku Orkiestra zebrała rekordowe 126 mln. zł i choć z roku na rok rekordy są bite, nie o rekordy w tym jednak chodzi. Tu przede wszystkim chodzi o pomoc najbardziej jej potrzebującym.

Rok temu Stalowa Wola zasiliła konto Fundacji WOŚP rekordową kwotą 174 tys. zł. Najaktywniejsza wolontariuszka zebrała ponad 4,3tys. zł. Z aukcji zebraliśmy 28,2 tys. zł; za samo śniadanie z Anitą Włodarczyk jej fan zapłacił 3 tys. zł. 16 tys. udało się zebrać na imprezach w szkołach, a ponad 7 tys. zł przyniósł IV Bieg Policz się z Cukrzycą. Całe koszty ubiegłorocznego finału zamknęły się w kwocie 15 tys. zł, którą całkowicie pokryli sponsorzy.

27. finał WOŚP w Stalowej Woli już trwa. I już są rekordy. Uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej zebrali 3,3 tys. zł, gdy w poprzednich latach najwięcej w jednej szkole udało się uzbierać 1,8 tys. zł. Przygrywką do zasadniczego finału będzie czwartkowy Orkiestrowy Turniej w Kręgle. Odbędzie się w Klubie NNN, a wpisowe 20 zł od osoby. Dzień później w pubie „Czarno na białym” zagra zespół „1978”, a po koncercie jam session. Koncertowa sobota rozpocznie się o godz. 16. w SDK. Dwie godziny później w Klubie Labirynt wystartuje „czadowy koncert w rytmie ska i punk rocka”. Na scenie zagra aż – a zapewne więcej – 10 zespołów z krakowskiego środowiska Volume Up. Wcześniej kopacze zdobywać będą gole w Orkiestrowym Turnieju Piłki Halowej (MOSiR). Niedziela to 5. Bieg Policz się z cukrzycą w Parku Miejskim (godz. 13), Orkiestrowy Maraton Zumby (godz. 16, sala sportowa SLO) i Turniej Bilardowy w Klubie Billa (godz. 16.30). Finał finałów w SDK. Kto przyjdzie wcześniej zostanie nauczony udzielania pierwszej pomocy w rytmie muzyki ze sceny. Zwieńczenie oczywiście o godz. 20.

Krótko o aukcjach, bo te przynoszą spory dochód i są nie lada atrakcją. Wspomniany bilet na mecz Austria – Polska dla dwóch osób można wylicytować poczynając od 1 tys. zł. Rehabilitacją w szpitalu już się ludzie interesują, bo została przebita cena wywoławcza 500 zł. Efekty może przynieść jednodniowy staż w kwiaciarni za jedyne 51 zł. Złotówkę mniej może kosztować komplet piłkarski Liverpoolu dla dziecka. Tych, co mierzą wysoko może zainteresować lot szybowcem za 100 zł wzwyż, albo teoretyczny kurs szybowcowy za pięć razy tyle. Osoby z bardziej przyziemnymi marzeniami mogą walczyć o komplet felg aluminiowych (860 zł). Nie lada gratka czeka na wygranego w licytacji wejściówki dla dwóch osób na Bal Sportu organizowany przez nasz portal. Cena wywoławcza była na poziomie 500 zł, ale już na starcie została przebita. No cóż, noc w Dworze Dwikozy w towarzystwie m.in. Anity Włodarczyk i Władysława Kozakiewicza ma swoją cenę. A więc gramy. Na razie do końca świata.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

policja

Pomogli starszej kobiecie

stw24.pl24 stycznia 2019
Kwieciński

Jak nowy dom

stw24.pl23 stycznia 2019
koncert (111)

Koncert Lwowskiej Orkiestry Kameralnej “Akademia” w PSM

stw24.pl23 stycznia 2019
siarka2008

Uczennica ze Zbydniowa w Mobilnej Akademii Młodych Orłów

stw24.pl23 stycznia 2019
SONY DSC

Tu Karpińskiego ojciec sądził

stw24.pl22 stycznia 2019
Kalendarz-wydarzeń-2019-780x390-2

Wspólny kalendarz dla Stalowej Woli

stw24.pl22 stycznia 2019
SONY DSC

Miasta pierwszy krok w chmurach

stw24.pl22 stycznia 2019
Policja2

Potrącenie pieszego w Rozwadowie

stw24.pl22 stycznia 2019
facebook-bal-informacja-1-1000x600

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu stw24.pl

stw24.pl21 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl