Bez kategorii

Oliwia Sybicka zdobyła brąz na mistrzostwach Polski

Oliwia Sybicka zdobyła brąz na mistrzostwach Polski

9 – letnia zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli po raz pierwszy wystartowała w Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali w Puszczykowie.

Na tę imprezę przyjeżdżają najlepsi najmłodsi zawodnicy, czyli mają nie więcej niż 10 lat. W turnieju wystartowało 29 dziewcząt i 30 chłopców. Zawodnicy po losowaniu zostali rozstawieni w drabince turniejowej. Do gry przystąpiło 27 dziewcząt z rocznika 2008 i 2 z rocznika 2009 w tym Oliwia. Mecze były rozgrywane do dwóch pełnych setów, na całym korcie zieloną piłką.

Było to pierwsze w życiu tak duże wyzwanie dla Oliwii. Na turniej przyjechało kilka zawodniczek, które grają regularnie w kategorii do lat 12 i były rozstawiane w zależności od zdobytych punktów rankingowych w Polsce. Pierwszy mecz Oliwia, podopieczna Włodzimierza Pikulskiego, rozegrała z zawodniczką KKS Włókniarz 1925 Kalisz – Julią Szczerek rozstawioną z nr 6. Po zaciętym meczu trwającym 1h 40 Oliwia wygrała 6-2, 3-6  10-6.
W kolejny dniu zmierzyła się w drugiej rundzie z Aleksandrą Janiszewską z AWF Wrocław, dobrze sobie znaną zawodniczką, z którą  wielokrotnie grała w kategorii pomarańczowej. Oliwia ponownie udźwignęła ciężar meczu i po bardzo nieudanym pierwszym secie zakończyła spotkanie zwycięstwem 1-6  6-2  10-5, tym samym przechodząc do półfinału imprezy ogólnopolskiej.

Tego samego dnia po regulaminowej 2 godzinnej przerwie, zawodniczka MKT Stalowa Wola musiała rozegrać kolejny mecz z rozstawioną z nr 1 Mają Wróbel z Fundacji Tenis Pro. Zawodniczka ta w ubiegłym roku zagrała mnóstwo meczów w kategorii do lat 12 i uplasowała się na 45. miejscu w rankingu skrzatek w Polsce. Mecz ten był wyjątkowo ważny, ponieważ turniejowa jedynka zgromadziła na trybunach wielu obserwatorów i to nie Oliwia była faworytką. Warunki fizyczne, pewność siebie i doświadczenie tenisowe Mai robiły wrażenie na innych zawodniczkach, ale można było wyczuć też zainteresowanie grą zawodniczki ze stalowowolskiego klubu.
Mecz trwał 1h 20 i Oliwia zakończyła go zwycięstwem w dwóch setach 6/3 6/2. W spotkaniu tym, Oliwia zagrała 6 prawidłowych skrótów, do których przeciwniczka nawet nie wystartowała, dwa kończące woleje i drajwoleja. Wymiany były bardzo regularne, ale to Oliwia dyktowała warunki gry. Dojście do półfinału  w imprezie tej rangi to już bardzo wiele.

W półfinale Oliwia zagrała kolejnego dnia z bardzo dobrze sobie znaną Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub Toruń, z którą grała wielokrotnie w kategorii pomarańczowej. W tym meczu prowadziła w pierwszym secie 4/1 i zakończyła set zwycięstwem 6/4, jednak nie wytrzymała napięcia towarzyszącego drugiemu setowi, gdzie dyskusje trenerki z Torunia z zawodniczką wybiły z rytmu naszą Oliwię i brak doświadczenia w takich sytuacjach spowodował, że te niewłaściwe zachowania młodej, nieetycznie postępującej trenerki miały ogromny wpływ na cały drugi set Oliwii, który przegrała 1/6. Tie-break zakończył się na korzyść przeciwniczki i Oliwia ostatecznie przegrała 6-4  1-6  4-10.

Po zakończeniu turnieju nagrody wręczał Henryk Gawlak doświadczony trener i nauczyciel oraz Maria Rzeźniczak, babcia Andżeliki Kerber. Pogratulowali Oliwii i docenili jej umiejętności zapraszając na mistrzostwa w 2019 roku.
To ogromny sukces dziewięciolatki, który jest wynikiem talentu, charakteru, właściwego treningu i doświadczenia na kortach od 2015 roku. Trener Włodzimierz Pikulski powiedział, że Oliwia wykonała zadanie na  200 procent. Poziom turnieju był wysoki, a dla kogoś, kto startuje pierwszy raz na imprezie tej rangi, wśród najlepszych ze starszymi zawodnikami,  to wydarzenie które dodatkowo wywołuje ogromne emocje.

Był to piękny czas rywalizacji turniejowej w warunkach zupełnie nowych, na 4 kortach o szybkiej nawierzchni, na której  trenuje Angelika Kerber, gdy przygotowuje się do największych światowych imprez.  To pierwszy medal Oliwii na mistrzostwach Polski.

MKT Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

zeby

Metamorfozy uzębienia w MULTIDENT

stw24.pl19 lutego 2018
grant rozwadow

Zmień swoje otoczenie i zdobądź grant dla Rozwadowa i Fabrycznego

stw24.pl14 lutego 2018
cmentarz

Jak zmienia się rozwadowski cmentarz?

stw24.pl2 lutego 2018
snowboarder-1261790_960_720

Sprawdź bezpieczeństwo swoich dzieci na feriach

stw24.pl28 stycznia 2018
remet

Szukasz pracy? Zapoznaj się z ofertą REMET S.A.

stw24.pl19 stycznia 2018
glowne

Nowa karetka dla stalowowolskiego szpitala

stw24.pl16 stycznia 2018
pup

W ciągu pięciu lat ubyło 4 tys. bezrobotnych

stw24.pl11 stycznia 2018
opatrznosi kosciol

Dobry Proboszcz patronuje rondu

stw24.pl15 grudnia 2017
pudelko

Kryminalne zagadki Stalowej Woli

stw24.pl7 grudnia 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl