Bez kategorii

Oliwia Sybicka zdobyła brąz na mistrzostwach Polski

Oliwia Sybicka zdobyła brąz na mistrzostwach Polski

9 – letnia zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli po raz pierwszy wystartowała w Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali w Puszczykowie.

Na tę imprezę przyjeżdżają najlepsi najmłodsi zawodnicy, czyli mają nie więcej niż 10 lat. W turnieju wystartowało 29 dziewcząt i 30 chłopców. Zawodnicy po losowaniu zostali rozstawieni w drabince turniejowej. Do gry przystąpiło 27 dziewcząt z rocznika 2008 i 2 z rocznika 2009 w tym Oliwia. Mecze były rozgrywane do dwóch pełnych setów, na całym korcie zieloną piłką.

Było to pierwsze w życiu tak duże wyzwanie dla Oliwii. Na turniej przyjechało kilka zawodniczek, które grają regularnie w kategorii do lat 12 i były rozstawiane w zależności od zdobytych punktów rankingowych w Polsce. Pierwszy mecz Oliwia, podopieczna Włodzimierza Pikulskiego, rozegrała z zawodniczką KKS Włókniarz 1925 Kalisz – Julią Szczerek rozstawioną z nr 6. Po zaciętym meczu trwającym 1h 40 Oliwia wygrała 6-2, 3-6  10-6.
W kolejny dniu zmierzyła się w drugiej rundzie z Aleksandrą Janiszewską z AWF Wrocław, dobrze sobie znaną zawodniczką, z którą  wielokrotnie grała w kategorii pomarańczowej. Oliwia ponownie udźwignęła ciężar meczu i po bardzo nieudanym pierwszym secie zakończyła spotkanie zwycięstwem 1-6  6-2  10-5, tym samym przechodząc do półfinału imprezy ogólnopolskiej.

Tego samego dnia po regulaminowej 2 godzinnej przerwie, zawodniczka MKT Stalowa Wola musiała rozegrać kolejny mecz z rozstawioną z nr 1 Mają Wróbel z Fundacji Tenis Pro. Zawodniczka ta w ubiegłym roku zagrała mnóstwo meczów w kategorii do lat 12 i uplasowała się na 45. miejscu w rankingu skrzatek w Polsce. Mecz ten był wyjątkowo ważny, ponieważ turniejowa jedynka zgromadziła na trybunach wielu obserwatorów i to nie Oliwia była faworytką. Warunki fizyczne, pewność siebie i doświadczenie tenisowe Mai robiły wrażenie na innych zawodniczkach, ale można było wyczuć też zainteresowanie grą zawodniczki ze stalowowolskiego klubu.
Mecz trwał 1h 20 i Oliwia zakończyła go zwycięstwem w dwóch setach 6/3 6/2. W spotkaniu tym, Oliwia zagrała 6 prawidłowych skrótów, do których przeciwniczka nawet nie wystartowała, dwa kończące woleje i drajwoleja. Wymiany były bardzo regularne, ale to Oliwia dyktowała warunki gry. Dojście do półfinału  w imprezie tej rangi to już bardzo wiele.

W półfinale Oliwia zagrała kolejnego dnia z bardzo dobrze sobie znaną Oliwią Kuszel z Kapustka Tenis Klub Toruń, z którą grała wielokrotnie w kategorii pomarańczowej. W tym meczu prowadziła w pierwszym secie 4/1 i zakończyła set zwycięstwem 6/4, jednak nie wytrzymała napięcia towarzyszącego drugiemu setowi, gdzie dyskusje trenerki z Torunia z zawodniczką wybiły z rytmu naszą Oliwię i brak doświadczenia w takich sytuacjach spowodował, że te niewłaściwe zachowania młodej, nieetycznie postępującej trenerki miały ogromny wpływ na cały drugi set Oliwii, który przegrała 1/6. Tie-break zakończył się na korzyść przeciwniczki i Oliwia ostatecznie przegrała 6-4  1-6  4-10.

Po zakończeniu turnieju nagrody wręczał Henryk Gawlak doświadczony trener i nauczyciel oraz Maria Rzeźniczak, babcia Andżeliki Kerber. Pogratulowali Oliwii i docenili jej umiejętności zapraszając na mistrzostwa w 2019 roku.
To ogromny sukces dziewięciolatki, który jest wynikiem talentu, charakteru, właściwego treningu i doświadczenia na kortach od 2015 roku. Trener Włodzimierz Pikulski powiedział, że Oliwia wykonała zadanie na  200 procent. Poziom turnieju był wysoki, a dla kogoś, kto startuje pierwszy raz na imprezie tej rangi, wśród najlepszych ze starszymi zawodnikami,  to wydarzenie które dodatkowo wywołuje ogromne emocje.

Był to piękny czas rywalizacji turniejowej w warunkach zupełnie nowych, na 4 kortach o szybkiej nawierzchni, na której  trenuje Angelika Kerber, gdy przygotowuje się do największych światowych imprez.  To pierwszy medal Oliwii na mistrzostwach Polski.

MKT Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

jhvhjg

Ćwiczenia wojskowe na poligonie w Nowej Dębie

stw24.pl28 grudnia 2018
office-1548293_960_720

Co warto wiedzieć przed wakacjami ?

stw24.pl24 czerwca 2018
turniej (1)

Zagrali najlepsi tenisiści z kraju

stw24.pl20 czerwca 2018
stawy

Opozycja nadal pyta o “bombę ekologiczną”

stw24.pl12 czerwca 2018
glowne

Poetyckie spotkanie z Barbarą Mazurkiewicz

stw24.pl28 maja 2018
IMG_0241 (Kopiowanie)

Chichot Klio na Gżegżółkach – treść dyktanda

stw24.pl3 maja 2018
plakat huta2

Jakie maszyny w przyszłości wyprodukuje Huta?

stw24.pl28 kwietnia 2018
1

HSW rozpoczęła nowoczesne spawanie wież i korpusów dla Krabów

stw24.pl27 kwietnia 2018
turbia lotnisko

Czy Stalowa Wola będzie mieć swoje lotnisko?

stw24.pl23 kwietnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl