W Stalowej Woli

Opozycja: Ile będzie kosztować utrzymanie nowego przedszkola?

Opozycja: Ile będzie kosztować utrzymanie nowego przedszkola?

Temat kosztów utrzymania nowego żłobko – przedszkola, którego budowa jest planowana w Stalowej Woli, został poruszony podczas konferencji zorganizowanej przez Stalowolskie Porozumienie Samorządowe.

- Trzeba pochwalić, że to stało się faktem, ale jest jeszcze kwestia zakresu tej budowy, wysokości nakładów inwestycyjnych, a potem docelowo kosztów jego utrzymania – mówił Jerzy Augustyn.

Zaznaczał, że dobrze, że ta inicjatywa powstała i w miejscu dawnego przedszkola nr 18 powstanie nowe. Zapotrzebowanie na miejsca dla dzieci w wieku przedszkolnym jest duże. Obecnie brakuje około 180 miejsc. Podkreślał, że jest to nowy, pionierski pomysł w naszym regionie jeśli chodzi o budowę basenu. Zapotrzebowanie na tego typu obiekt w mieście jest duże. Dwa obiekty z basenami, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz w szpital Sanus są stale obłożone.
Jerzy Augustyn mówił, że podstawą budowy tej niecki basenu jest rehabilitacja dzieci. A to jest związane z dodatkowymi kosztami. Utrzymanie niecki to zatrudnienie kolejnych osób, kadry medyczno – rehabilitacyjnej, spełnienie wymogów sanitarno – epidemiologicznych.
My nie negujemy tej inicjatywy, bo ona jest chwalebna, natomiast trzeba zwrócić uwagę na to, że docelowo jest to stały i znaczący koszt w budżecie miasta – mówił. Zaznaczał, że koszt budowy to 7 mln zł, ale nie jest podane ile będzie kosztować utrzymanie tego obiektu.
Podkreślał także, że istnieje konieczność sukcesywnej likwidacji przedszkoli typu szwedzkiego, które nie spełniają wymogów technicznych.

Renata Butryn mówiła, że opozycja przekazała pytania do władz w sprawie tej planowanej inwestycji. Pyta o to, jak będzie wyglądać nabór do tego przedszkola, jakie będą kryteria, czy to przedszkole nie będzie utrzymywane kosztem dotacji na inne przedszkola oraz czy powstaną inne takie placówki.

- Wydaje mi się, i to jest moja subiektywna ocena, patrząc na zadłużanie się miasta, na rolownie długów, bo wydawanie obligacji jest w pewnym sensie wydłużaniem w czasie spłaty pewnych zobowiązań ze strony miasta, że może to sprawić, że będą dokonywane jakieś oszczędności. Jakie? Nie potrafimy tego w tej chwili ocenić, kosztem innych podszkoli, a może nawet szkół. Tylko dlatego , żeby powstało bardzo nowoczesne, ekskluzywne przedszkole. Nie wiem, czy to jest sprawiedliwe – zastanawiał się była posłanka. Mówiła, że rozmawiała z dyrektorką placówki zajmującej się rehabilitacją dzieci, która miała zamiar budować basen. Zrezygnowała z tego pomysłu ze względu na koszty utrzymania, które są bardzo wysokie.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. laminat

    14 czerwca 2018 at 11:20

    Nie ulega wątpliwości, że obligacje to nic innego jak dług z wydłużonym czasem jego spłaty poprzez wykup papierów, poniesienie opłat ich emisji i innych należności. Nie ma nic za darmo. Gdy nie można zaciągnąć kredytu wówczas pozostają obligacje!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018
as

“Gramy i Pomagamy” w Zbydniowie

stw24.pl12 grudnia 2018
ORSAY Connect w VIVO Stalowa Wola2

Pierwszy w Europie ORSAY Connect otwarty w VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl12 grudnia 2018
asdf

Teatr i św. Mikołaj w Woli Rzeczyckiej

stw24.pl12 grudnia 2018
wifi4ue

Hotspoty WiFi niebawem w gminie Bojanów

stw24.pl12 grudnia 2018
prezenty ciemierzyńce (2)

Polski Mikołaj na Kresach

stw24.pl11 grudnia 2018
DSC_0059

Film o Pysznicy został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Zabytkomania

stw24.pl11 grudnia 2018
P3080349

Miejska Biblioteka Publiczna obchodziła 80. urodziny

stw24.pl11 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl