W powiecie

Otwarcie Domu Seniora w Pniowie

Otwarcie Domu Seniora w Pniowie

W miniony czwartek 7 marca dokonano oficjalnego poświęcenia i symbolicznego otwarcia Domu Seniora w Pniowie, faktycznie działającego już od początku tego roku. Jednostka mieści się w przebudowanej w ubiegłym roku byłej plebanii o zabytkowym charakterze.

Uroczystość poprzedziła Msza Św. w intencji uczestników i pracowników Domu Seniora, odprawiona przez proboszcza pniowskiej parafii ks. Marka Mazura. On też w obecności seniorów, pracowników i gości dokonał aktu poświęcenia obiektu.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Panie Krystyna Wróblewska – Poseł na Sejm RP, Janina Sagatowska – Senator RP, Małgorzata Dankowska – Dyr. Wydziału Polityki Społecznej PUW oraz wójt Jan Pyrkosz.

Oprócz uczestników i kadry Domu Seniora obecni byli także radni i sołtysi z parafii Pniów.

Kier. GOPS Magdalena Nowak-Wojtala powitała wszystkich uczestników uroczystości, natomiast wójt Jan Pyrkosz przybliżył niedawną historię powstania tak cennej dla społeczności gminy jednostki wsparcia. Złożył też podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w proces inwestycyjny i organizacyjny, począwszy od ks. proboszcza, projektanta oraz podmioty finansujące przedsięwzięcie tj. Wojewodę Podkarpackiego i radę gminy.

Wójt otrzymał za pośrednictwem p. K. Wróblewskiej list gratulacyjny od Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Wicemarszałek Województwa Ewy Draus.

Spotkanie z seniorami – uczestnikami zajęć, których jest dwudziestu, przebiegło w milej, serdecznej i domowej atmosferze. Nasi seniorzy potrafili być niezwykle aktywni i pełni nowych pomysłów na wspólne spędzenie czasu, czego dowodem była przygotowana część artystyczna w żartobliwym tonie, wykonanie dużej ilości palm wielkanocnych i bukietów kwiatowych oraz potraw na poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości.

Na realizację przedsięwzięcia gmina, na wniosek wójta, otrzymała dotację z rządowego Programu Senior+ na utworzenie Domu Seniora w kwocie 294 tys. złotych oraz na prowadzenie jednostki w 2019 roku – 72 tys. złotych. Remont budynku kosztował prawie 500 tys. złotych i wykonany został przez firmę STALBUD ze Stalowej Woli, wybraną w przetargu nieograniczonym.

Wójt poinformował także o planach inwestycyjnych na ten rok, które zakładają wykonanie utwardzonych miejsc parkingowych, wiaty ogrodowej oraz oświetlenia placu Domu Seniora.

img_0001

img_0267

img_0273

img_0293

Źródło: UG Radomyśl nad Sanem 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. steki

    13 marca 2019 at 11:06

    Panie wójcie to pan zdołał zwabić do “Domu Seniora” panią Janinę S.? Mamy rozumieć, że to jest kres jej politycznej kariery i Europarlament sobie już odpuści? Brawo!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
panu

Poncyljusz za Ferenca

stw24.pl14 sierpnia 2019
DSC_0057

Trwa budowa hali sportowej i basenu w Stanach

stw24.pl13 sierpnia 2019
1

Ferenc nie wystartuje

stw24.pl12 sierpnia 2019
1

Bunt w PSL. Tyszka podzielił ludowców

stw24.pl12 sierpnia 2019
straz

Wybuch gazu w Zaklikowie

stw24.pl12 sierpnia 2019
mP_20190804_194008_vHDR_On

Piknik rodzinny w Chłopskiej Woli

stw24.pl9 sierpnia 2019
dziuba

Proboszcz z Jastkowic wstydzi się bohatera?

stw24.pl8 sierpnia 2019
kuchciński

Przyjdź pożegnać marszałka

stw24.pl6 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl