W Stalowej Woli

Otwarcie na Unię

Otwarcie na Unię

To była dobra zabawa, głównie dla najmłodszych, ale też okazja do refleksji dla dorosłych. Sobotnie Dni Otwarte Funduszy Europejskich na błoniach w Stalowej Woli odbyły się po raz pierwszy, choć to była już ich szósta edycja w kraju. Miejsce nie było przypadkowe, bo w błonia Unia Europejska wpompowała prawie 10 mln. zł. Szkoda, że organizatorzy o tym zapomnieli nie wywieszając ani jednej błękitnej flagi z gwiazdkami.

Na organizację Dni miasto dostało finansowe i organizacyjne wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego. Dlatego też wystawiali się wysłannicy z innych podkarpackich miast. Nie mogło przecież zabraknąć Krosna z jego szkłem, czy Rzeszowa i Mielca z samolotami. Nie inaczej było z flisakami z Ulanowa, którzy chętnych zabierali na wycieczki po Sanie. Oczywiście najbardziej oblegana była strefa gastronomiczna z darmowymi skrzydełkami, ale to już specyfika takich festynów.
W upalne popołudnie na błonia szły i jechały prawdziwe tłumy. Większość ciągnęła tam ciekawość. Gwoździem miał być pokaz lotniczej akrobacji Orlików. By zobaczyć trzy samoloty w podniebnym popisie nie trzeba było iść nad San, ale tylko tam można było usłyszeć głos dowódcy formacji podczas manewrów. I za to brawa dla organizatorów. Fantastycznie prezentowały się balony podczas wieczornej fiesty. Nieźle wypadły kabarety. No i pokaz fajerwerków na zakończenie. Koszmar był przy wyjeżdżaniu z parkingów, ale coś za coś.

Poza flagami UE nam zabrakło jednego. Klasycznego podliczenia ile Unia dała nam, czyli Polsce, Podkarpaciu i Stalowej Woli, w czasie 15-lecia. Albo inaczej. Co by było, gdyby nie to wsparcie? Błonia w uroczej dzikości, centrum miasta bez Biblioteki Międzyuczelnianej, ul. Poniatowskiego z dziurami eksponującymi stare kocie łby itd. Marudzenie? Raczej refleksja po dobrej zabawie.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

dav

Wandal czai się na cmentarzu

stw24.pl17 lipca 2019
wojewoda 2

Gość w dom, a ludzie nie przyszli

stw24.pl17 lipca 2019
policja11

Nietrzeźwi użytkownicy dróg

stw24.pl17 lipca 2019
rds

Rozbudowa wałów przeciwpowodziowych w gminie Radomyśl nad Sanem

stw24.pl17 lipca 2019
z5

Spotkanie strażaków z harcerzami w Zaklikowie

stw24.pl16 lipca 2019
pierogi

Pierogi, hołubce i kuchenna chemia

stw24.pl16 lipca 2019
dycha pierwszy andrij

Siódma „Stalowa Dycha”

stw24.pl16 lipca 2019
pan_1000x600

„Jedynka” z Radymna i Nowogrodzkiej

stw24.pl15 lipca 2019
303-190684

Rekonesans na drogach w trakcie modernizacji linii kolejowej

stw24.pl15 lipca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl