W Stalowej Woli

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w PSP 9

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w PSP 9

12 października Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Stalowej Woli przeżywała ważne chwile. Z piękną jesienną scenografią w tle odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych.

Przejęci powagą chwili pierwszoklasiści symbolicznie przekroczyli próg szkolny. W tych ważnym wydarzeniu towarzyszyli im dumni ze swych pociech rodzice oraz zaproszeni goście, nauczyciele i delegacje pozostałych klas. Pierwszaki z uśmiechem na ustach zdały pierwszy w życiu egzamin, w którym wykazały się wiedzą o swojej ojczyźnie, znajomością zasad kulturalnego zachowania w szkole oraz umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Następnie pani dyrektor Lucyna Żminda w asyście pocztu sztandarowego przeprowadziła ceremonię ślubowania, a potem specjalnym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Wręczyła też akty ślubowania na ręce wychowawców klas pierwszych oraz pamiątkowe dyplomy. Przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły Jana Kochanowskiego. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem dzieci utworzyły kręgi symbolizujące więzi przyjaźni klasowej.

SONY DSC

Jesteśmy dumni z pierwszoklasistów, że stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Życzymy im, żeby dobrze czuli się w szkole i odnosili sukcesy w różnych dziedzinach.

Zbliża się 14 października, który to dzień jest rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Obchodzimy wtedy święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji uczniowie klas III przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenka, taniec polonez zaprezentowany w barwnych ludowych strojach i życzenia dla nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Kilkanaście osób z grona pedagogicznego otrzymało nagrody dyrektora szkoły, a jedna nagrodę Prezydenta Miasta Stalowej Woli za osiągnięcia dydaktyczne i odpowiedzialne budowanie procesu wychowawczego dla rozwoju osobowości ucznia.

SONY DSC

Pani dyrektor szczególnie uroczyście i z wielką życzliwością zwróciła się do jednego z nagrodzonych – Aleksandra Piekarusia, który od 1 września odszedł na zasłużoną emeryturę. Pan Aleksander ciepło podziękował wszystkim swoim współpracownikom oraz pokoleniom uczniów, między innym tym dorosłym, którzy byli obecni na uroczystości razem ze swoimi dziećmi. Wyraźnie wzruszony zapewnił, że będzie pamiętał o szkole, w której pracował 37 lat. Będzie ją odwiedzał i prowadził popołudniowe zajęcia na boisku szkolnym.

SONY DSC

Nagrodzeni zostali również niektórzy pracownicy administracji i obsługi. Dwóm uczennicom przyznano stypendia edukacyjne Prezydenta Miasta Stalowej Woli, o czym poinformowała pani dyrektor Lucyna Żminda.

Źródło: PSP nr 9 Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

policja

Weekendowe działania “Prędkość”

stw24.pl23 września 2018
ZUS-1000x600

Fałszywe faktury

stw24.pl22 września 2018
303-170814

Lipa. Nielegalne wysypisko śmieci

stw24.pl21 września 2018
303-170699

W wypadku ucierpiała pasażerka samochodu

stw24.pl20 września 2018
303-170573

Policjanci na rowerach w Stalowej Woli

stw24.pl19 września 2018
303-170542

Policjanci spotkali się z instruktorami nauki jazdy

stw24.pl19 września 2018
cmentarz-pomnik

Gminne obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

stw24.pl19 września 2018
beznazwy_panorama1 medium

Boisko wielofunkcyjne w Burdzach

stw24.pl18 września 2018
główne

PiS przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej

stw24.pl17 września 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl