W Stalowej Woli

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w PSP 9

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w PSP 9

12 października Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Stalowej Woli przeżywała ważne chwile. Z piękną jesienną scenografią w tle odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych.

Przejęci powagą chwili pierwszoklasiści symbolicznie przekroczyli próg szkolny. W tych ważnym wydarzeniu towarzyszyli im dumni ze swych pociech rodzice oraz zaproszeni goście, nauczyciele i delegacje pozostałych klas. Pierwszaki z uśmiechem na ustach zdały pierwszy w życiu egzamin, w którym wykazały się wiedzą o swojej ojczyźnie, znajomością zasad kulturalnego zachowania w szkole oraz umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Następnie pani dyrektor Lucyna Żminda w asyście pocztu sztandarowego przeprowadziła ceremonię ślubowania, a potem specjalnym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Wręczyła też akty ślubowania na ręce wychowawców klas pierwszych oraz pamiątkowe dyplomy. Przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły Jana Kochanowskiego. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem dzieci utworzyły kręgi symbolizujące więzi przyjaźni klasowej.

SONY DSC

Jesteśmy dumni z pierwszoklasistów, że stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Życzymy im, żeby dobrze czuli się w szkole i odnosili sukcesy w różnych dziedzinach.

Zbliża się 14 października, który to dzień jest rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Obchodzimy wtedy święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji uczniowie klas III przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenka, taniec polonez zaprezentowany w barwnych ludowych strojach i życzenia dla nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Kilkanaście osób z grona pedagogicznego otrzymało nagrody dyrektora szkoły, a jedna nagrodę Prezydenta Miasta Stalowej Woli za osiągnięcia dydaktyczne i odpowiedzialne budowanie procesu wychowawczego dla rozwoju osobowości ucznia.

SONY DSC

Pani dyrektor szczególnie uroczyście i z wielką życzliwością zwróciła się do jednego z nagrodzonych – Aleksandra Piekarusia, który od 1 września odszedł na zasłużoną emeryturę. Pan Aleksander ciepło podziękował wszystkim swoim współpracownikom oraz pokoleniom uczniów, między innym tym dorosłym, którzy byli obecni na uroczystości razem ze swoimi dziećmi. Wyraźnie wzruszony zapewnił, że będzie pamiętał o szkole, w której pracował 37 lat. Będzie ją odwiedzał i prowadził popołudniowe zajęcia na boisku szkolnym.

SONY DSC

Nagrodzeni zostali również niektórzy pracownicy administracji i obsługi. Dwóm uczennicom przyznano stypendia edukacyjne Prezydenta Miasta Stalowej Woli, o czym poinformowała pani dyrektor Lucyna Żminda.

Źródło: PSP nr 9 Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

krew

Mieszkańcy oddają krew dla ofiar ataku nożownika

stw24.pl23 października 2017
vivo nozownik

Siedem osób nadal pozostaje w w szpitalach

stw24.pl23 października 2017
DSC_7866

II Kompanijny Moduł Ogniowy z RAKami wyruszył w Polskę

stw24.pl23 października 2017
1111stalll

Zwycięstwo Stali.

stw24.pl22 października 2017
DSC_0543

“Nożownik”usłyszał zarzut zabójstwa i wielokrotnego usiłowania zabójstwa

stw24.pl22 października 2017
utw

Nowy rok akademicki na UTW rozpocznie się ciekawym wykładem inauguracyjnym

stw24.pl22 października 2017
kinder 1

Pomóż naszej bibliotece wygrać książki

stw24.pl22 października 2017
cebula

O żelazkach, gwarze i sandomierskich okolicach

stw24.pl22 października 2017
IMG_4373

Dramat w galerii handlowej

stw24.pl21 października 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl