W Stalowej Woli

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w PSP 9

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w PSP 9

12 października Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Stalowej Woli przeżywała ważne chwile. Z piękną jesienną scenografią w tle odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych.

Przejęci powagą chwili pierwszoklasiści symbolicznie przekroczyli próg szkolny. W tych ważnym wydarzeniu towarzyszyli im dumni ze swych pociech rodzice oraz zaproszeni goście, nauczyciele i delegacje pozostałych klas. Pierwszaki z uśmiechem na ustach zdały pierwszy w życiu egzamin, w którym wykazały się wiedzą o swojej ojczyźnie, znajomością zasad kulturalnego zachowania w szkole oraz umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Następnie pani dyrektor Lucyna Żminda w asyście pocztu sztandarowego przeprowadziła ceremonię ślubowania, a potem specjalnym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Wręczyła też akty ślubowania na ręce wychowawców klas pierwszych oraz pamiątkowe dyplomy. Przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły Jana Kochanowskiego. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem dzieci utworzyły kręgi symbolizujące więzi przyjaźni klasowej.

SONY DSC

Jesteśmy dumni z pierwszoklasistów, że stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Życzymy im, żeby dobrze czuli się w szkole i odnosili sukcesy w różnych dziedzinach.

Zbliża się 14 października, który to dzień jest rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Obchodzimy wtedy święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji uczniowie klas III przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenka, taniec polonez zaprezentowany w barwnych ludowych strojach i życzenia dla nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Kilkanaście osób z grona pedagogicznego otrzymało nagrody dyrektora szkoły, a jedna nagrodę Prezydenta Miasta Stalowej Woli za osiągnięcia dydaktyczne i odpowiedzialne budowanie procesu wychowawczego dla rozwoju osobowości ucznia.

SONY DSC

Pani dyrektor szczególnie uroczyście i z wielką życzliwością zwróciła się do jednego z nagrodzonych – Aleksandra Piekarusia, który od 1 września odszedł na zasłużoną emeryturę. Pan Aleksander ciepło podziękował wszystkim swoim współpracownikom oraz pokoleniom uczniów, między innym tym dorosłym, którzy byli obecni na uroczystości razem ze swoimi dziećmi. Wyraźnie wzruszony zapewnił, że będzie pamiętał o szkole, w której pracował 37 lat. Będzie ją odwiedzał i prowadził popołudniowe zajęcia na boisku szkolnym.

SONY DSC

Nagrodzeni zostali również niektórzy pracownicy administracji i obsługi. Dwóm uczennicom przyznano stypendia edukacyjne Prezydenta Miasta Stalowej Woli, o czym poinformowała pani dyrektor Lucyna Żminda.

Źródło: PSP nr 9 Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

glowne

Ekonomik odebrał nagrody z rąk Marszałka Sejmu

stw24.pl14 grudnia 2017
huta

Huta Stalowa Wola S.A. otrzymała nagrodę „Biznes Klasa 2017”

stw24.pl13 grudnia 2017
dsc_0103-kopiowanie

Kolejna pikieta przed sądem

stw24.pl13 grudnia 2017
glowne

„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” – kolejne zbiórki w sklepach

stw24.pl13 grudnia 2017
hala

Wykonawcy chcą dużo więcej za budowę warzywniaka

stw24.pl13 grudnia 2017
policja

Wypadek w Kotowej Woli. Jedna osoba ranna

stw24.pl13 grudnia 2017
plac zabaw

Place zabaw będą nowocześniejsze i ładniejsze

stw24.pl13 grudnia 2017
kokosza gorka

Zagospodarują Kokoszą Górkę

stw24.pl12 grudnia 2017
sokol

Rewitalizacja Rozwadowa rozpocznie się od Sokoła

stw24.pl12 grudnia 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl