W Stalowej Woli

Pensję prezes MZK reguluje ustawa kominowa

Pensję prezes MZK reguluje ustawa kominowa

- Przejęcie Inkubatora Technologicznego przez Miejski Zakład Komunalny miało zmniejszyć biurokrację i koszty. Jak się okazuje Inkubator dalej ma prezesa, dalej generuje koszty. Czy to przejęcie miało miejsce, czy nie? – pytał radny Daniel Hausner podczas obrad sesji rady miasta w Stalowej Woli.  

Zaznaczał, że obecna prezes MZK zarabia cztery razy więcej niż kierownictwo MZK za poprzedniej kadencji. – Bo tam się nic nie zmieniło. Jeśli ogłasza pan, że pani prezes będzie też zajmować się Inkubatorem, co zmniejszy wydatki, a Inkubator dalej ma prezesa. Miało to wszystko zupełnie inaczej wyglądać – mówił radny Daniel Hausner do prezydenta.

- Czy pan czyta tylko tytuły i nagłówki artykułów? Bo jeżeli podaje pan kwotę tych 350 tys. zł, to pan zdaje sobie sprawę, że jest to manipulacja. Prezes MZK we wszystkich spółkach, którymi zarządza  tej chwili nie zarabia kwoty, którą pan podał. Zawsze temat zarobków kadry kierowniczej budzi pewne poczucie niesprawiedliwości. Ja wiem, że jest to bardzo dobry temat do populistycznej debaty publicznej.  Oczywiście te dysproporcje w takiej społeczności jak Stalowa Wola występują. Proszę pana radnego, żeby również w swoim obowiązku sięgnął do przepisów prawa, ustawy kominowej i zobaczył jakie są dziś obowiązki – wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zaznaczał, że spółka mając dane obroty,  ma obowiązek wyznaczenia wynagrodzenia przy minimalnych stawkach wielokrotności średniej pensji. Takie są zapisy ustawowe, które regulują tę kwestię.

- Oczywiście ja też mógłbym powiedzieć jako przełożony pani prezes i innych osób, że zarabiają więcej od swojego szefa. Ja na swoją pensję nie narzekam.  Dysproporcje są wynikiem regulacji i przepisów prawa – argumentował prezydent.
Wyjaśniał, że po przeprowadzeniu połączania trzech spółek: Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej, Inkubatora Technologicznego i Miejskiego Zakładu Komunalnego, zamiast trzech prezesów jest jeden.

- MZK zatrudnia 378 osób. W takiej firmie, przy takiej strukturze jest przynajmniej dwóch wiceprezesów. W MZK tych funkcji nie ma.  Jest jeden prezes, który odpowiada za te zakłady. Jeśli pan widzi braki merytoryczne, błędy funkcjonowania  zarządu bardzo chętnie je usłyszę. Jeśli pan widzi obszary, w których ta spółka komunalna nie realizuje się, podejmuje błędne decyzje, proszę to wskazać  – mówił prezydent do radnego Hausnera. Podkreślał, że wszystkie decyzje podejmowane w MZK wymagają wielkiej odpowiedzialności. –  To jest spółka prawa handlowego, w której ponosi się osobistą odpowiedzialność, również finansową, za wszystkie błędy – mówił włodarz. Zaznaczał jednocześnie, że ceny opłat za usługi komunalne dla mieszkańców spadły. Potaniały ścieki, wywóz odpadów, seniorzy jeżdżą za darmo komunikacją miejską.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (10)

Komentarze

 1. lenaka

  17 lipca 2017 at 16:15

  W Stalowej Woli program „ Mieszkanie plus” poniósł totalna klęskę, nic nie udało się uzyskać z rządowego programu, totalna klapa. Zdesperowany Lucjusz Nadbereżny ogłosił własny program budowy dwóch bloków komunalnych w ramach miejskiego programu “Z perspektywą w Stalowej Woli” z naszych pieniędzy wszystkich mieszkańców Stalowej Woli dla „SWOICH WYBRANYCH”, państwa kolesi i przyjaciół ”pis” Kosztem swoich wyznawców chce zadłużyć nasze miasto po uszy, aby spełnić swoje obietnice wyborcze. Już miasto zostało zadłużone ponad dwukrotnie więcej niż przez 2 poprzednie kadencje byłych prezydentów. W takim tępie grozi nam co najmniej druga Grecja i bankructwo miasta Stalowa Wola. Ja się pytam czy Lucjusz ma jakiekolwiek pojęcie o ekonomii, czy grozi nam wydanie ekonomii w stylu prezydenta Dudy, który notorycznie łamie prawo i konstytucje.
  Musiał sięgnąć po ośrodki z budżetu miasta mimo podpisania porozumienia z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości w świetle kamer i mediów.
  Lucjusz za wzór obrał sobie słowa kandydata na prezydenta Białegostoku Krzysztof Kononowicza ” Tu nie bedzie nic i niczego” W sumie 14 mln zł, które miały być przeznaczone w tym i w przyszłym roku z budżetu miasta na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli zostało przesunięte na inne zadanie. Pieniądze te zostaną przeznaczone jako pożyczka dla Miejski Zakładu Budynków, który realizuje budowę dwóch bloków komunalnych czynszowych. Decyzję tę podjęli radni podczas ostatniej sesji rady miasta.
  Obiecał stadion i centrum piłki nożnej a bedzie gówno, zreszta jak z wszystkimi tematami których się tknie:
  1. Jaka jest sytuacja kredytowa miasta i czy zostały w trakcie trwania Pana kadencji lub zostaną zaciągnięte kolejne kredyty, aby sfinansować szczególny „rozmach” inwestycyjny?
  2. Od jakich kredytów i od jakiej sumy spłacane są obecnie tylko odsetki ? W którym roku miasto rozpocznie ich spłatę?
  3. Która z planowanych inwestycji przyniesie miastu dodatkowe dochody? Przydałby się konkretne sumy.
  4. Jakie inwestycje przeprowadzone przez miasto dadzą mieszkańcom dobrze płatną pracę?
  5. Dlaczego wzrosło opodatkowanie dla lokalnych przedsiębiorców?
  6. Ile osób zatrudniono w Urzędzie Miasta oraz podległych prezydentowi instytucjach od początku Pana kadencji i jaki jest miesięczny koszt związany z tym wzrostem satrudnienia?
  7. Ile kosztuje przygotowanie szkół do wdrożenia planowanej reformy? W których z nich realizuje się inwestycje i jakiego rodzaju?
  8. Czy i jakie dodatkowe wpływy do budżetu miasta nastąpiły w czasie pełnienia prze4z Pana funkcji prezydenta ?
  9. Ile budynków , których utrzymanie jest finansowane z budżetu miasta , przybyło w czasie trwanie Pana kadencji?
  10. Na jakich zasadach nastąpiło przejęcie przez miasto budynku dyrekcji głównej od HSW S.A.?
  11. Komu , dlaczego i na jakich zasadach udzielił Pan zwolnienia z podatku lokalnego?
  13.Jaki był koszt przejęcie dróg na terenie HSW i jakie konsekwencje finansowe w zakresie podatku od nieruchomości spowodowało to w budżecie miasta?
  14,Jakie zobowiązania wiążą się z przejęciem dróg co do kosztów ich remontów i utrzymania?
  15. Za jaka kwotę został sprzedany „dworek” w Charzewicach radnemu Pis Pawłowi Madejowi
  ( nabył go od starostwa miasta) a teraz miasto remontuje mu bramę wjazdową do parku i wybuduje całą drogę lipową dla klientów lokalu Pawła Madeja. Dlaczego radny pisu nie partycypuje w kosztach drogi dojazdu do lokalu.

  • Fred

   18 lipca 2017 at 10:06

   I tu się mylisz. Mieszkanie+ staruje niebawem…

 2. Sprawiedliwy

  17 lipca 2017 at 16:29

  A ile podrożał PEC ?

 3. Artek

  17 lipca 2017 at 18:29

  Panie Hausner, takimi “akcyjkami” i populistycznymi wystąpieniami oraz awanturkami nie wjedzie Pan na kolejną kadencję do Rady Miejskiej. Proszę wziąć się do pracy, a nie latać za mamuśkami z PSP7 w poszukiwaniu głosów. Czas upływa, a ja jeszcze nie jestem zainteresowany ponownym oddaniem na Pana głosu.

  • Ksenia i Dariusz

   19 lipca 2017 at 18:35

   Artek myśle ze Hauzner nie będzie płakał za twoim głosem bo ty i tak głosowałeś i będziesz głosował na PISlam bo tak masz zryty łeb ze nie widzisz ze PISlamisci zadłużają miasto w tępie ekspresowym a ty miedzy innymi za to zapłacisz. Mi sie podoba radny Hauzner i ja na niego głos oddam . Dobrze ze jest chociaż jeden w tej radzie który ich pilnuje bo tak robili by co by tylko chcieli a tak boja sie ze ich przekręty wyjdą na jaw ,

 4. Fidel

  17 lipca 2017 at 18:50

  Lucek przestań pie……ć farmazony liczy się zysk w firmie a nie obroty. Nie ma się co dziwić że nie masz pojęcia o pieniądzach! Zapomniał jak sam pieprzyl farmazony kazał dzwonić do radia koledze posłowi jak to duzo w Stalowej zarabia szlezak. A teraz sami rozdają kasę na lewo i prawo. GŁOSOWAŁEM NA CIEBIE ALE WIĘCEJ TEGO NIE ZROBIĘ! !!!!kolega ze szkolnych ław.

 5. Hola Jola

  17 lipca 2017 at 18:52

  Jeśli tak radny lubi cyfry, to trzeba i jego podliczyć. Wychodzi, że na jego diety przez całą kadencję z naszych pieniędzy uzbiera się całkiem niebagatelna sumka. W zaokrągleniu jakieś 50 tysięcy złotych. Kawałek chodnika można za to zrobić.

 6. WEBstER

  17 lipca 2017 at 18:56

  50 tysięcy to za 4 lata ….a pani prezes 4 razy 350 tysięcy o prawie 1.4 miliona tak MILIONA. brawo bystra jolu. …za taką kasę to coś więcej niż chodnik można wybudować.

 7. krycha

  17 lipca 2017 at 22:34

  Panie Prezydencie prosze mi powiedzieć czy zatrudnianie “po rodzinie” w mzk tez reguluje ustawa kominowa ????. Moj sąsiad pracuje w MZK od dawna i opowiadał że takiej obłódy jak teraz to już dano nie było.
  Co robi mąż Pani Prezes w MZK ???
  A od wice-prezesa Piaseckiego to podobno już autobusem będą jeździć bo pracują wszyscy. Ja uważam że to jest granie na nosie wszyskim….bo będąc na stołku przyjamniej by tych swoich gdzie indziej wsadziliżeby w okczy nie kóło.

  Nie zazdroszcze….

  • Antek

   19 lipca 2017 at 18:38

   Obsadzanie szkół dyrektorami z nadania partyjnego tez reguluje ustawa kominowa ?
   Robią co chcą bo tak ciemny lud wybrał

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

computer-1591018_960_720

Cyberprzestępcy wyłudzili ponad 3 mln zł

stw24.pl23 czerwca 2018
35786337_474530716339265_865242009550454784_n

Pojazd stoczył się po skarpie

stw24.pl22 czerwca 2018
sochy działki

Które ogrody działkowe otrzymały pieniądze na inwestycje?

stw24.pl22 czerwca 2018
alkoholl

100 metrów od szkoły i szpitala nie kupisz piwa

stw24.pl22 czerwca 2018
glowne

Szkoła przyjazna uczniom zakończyła rok szkolny

stw24.pl22 czerwca 2018
smartphone-1281632_960_720

Dzwoniąc pod 997 skontaktujemy się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego

stw24.pl22 czerwca 2018
dav

Radni udzielili prezydentowi absolutorium

stw24.pl21 czerwca 2018
memorial (2)

Uczniowie PSP nr 3 kibicowali największym gwiazdom sportu

stw24.pl21 czerwca 2018
nadberezny

Radni obniżyli pensję prezydentowi

stw24.pl21 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl